PDA

Pokaži Full Verziju : Procjena vrednosti harmonike Guerrini


guerrini632
30.05.2011, 20:14
Kolega prodaje kaže dobru harmoniku Guerrini dugmetaru od 140 basova, pa me interesuje koliko je ovakav instrument zapravo vredan trenutno a i kakva je po kvalitetu ako je uporedimo sa nekim starijim modelima ili drugim harmonikama. godište je 96 i model je president Oro Champion. Pošto vidim da ima ovde puno stručnjaka za ovakav instrument su dobrodošli svi komentari.

Hvala !

Ace
31.05.2011, 13:41
A sto otvarate tema kad ste juce pitali ovo isto u vec postojeca tema ?
Sto se ne strpite i sacekate odgovor.

shtimerserviser
01.06.2011, 18:12
Kolega guerrini 632, kako i drugim kolegama koji postavljaju ovakva pitanja! Mi na ovakva pitanja, nema svrhe da dajemo bilo kakav odgovor /nemamo nikakav utjecaj na prodavaoca/. On zna koliko ju je kupio i on ce da odredi svoju cjenu. Neki moze da kaze manju a neko vecu cjenu, shto ne znaci da su te osobe i zainteresovane da je kupe za tu cjenu. Akusticni instrumenat se ne moze uporedjivati samo preko slike i godine proizvodnje.Valjda si shvatio sushtinu moga komentara.Pozz.

guerrini632
01.06.2011, 20:54
Zainteresovan sam ja da je kupim ali bih opet želeo da znam, neku okvirnu cenu, jer ne znam stvarno da li je vredna te pare, a prodavac je ceni dosta !!
Mogu jedino da kažem svoju ponudu koliko ja mislim da je vredna.

milan_lekic
01.06.2011, 21:17
moj kolega je istu takvu prodavo za 4500 sad neznam kako ti to pomaze ali da se makar orientises moras gledati koliko je ocuvana i tonski ispravna

guerrini632
02.06.2011, 10:51
Milan Lekic puno ti hvala na ovom komentaru, jer se ceni zapravo 4.200 €, mehanski je ispravna, brza, plitka i odzivna tastatura ali tonski nisam baš zadovoljan jer zamisli u tih 15 godina nije bila nikad glasovno štimovana ni otvarana, zadnje 3 godine je bila jako malo korištena, prodavac je ne zna ni pravilno svirati, a koristijo je više nižu polovinu za sviranje, pa je dole višlje i malo prigušena a i tipke oseti se da nisu puno radile dole, pa bi trebao jedan konkretan generalni servis na njoj. Ali ako je poredim sa mojom starom kopijom Guerrini iz Srbije je ova pravi Mercedes za nju. Ima basove jako glasovno duboke i mehanski mekane, troši malo vazduha.

zeljko
08.03.2013, 20:06
Pa trebao bi da nadjes nekoga ko se dobro razumije u harmonike i da on proba,ako ti neznas i da se pokusa koliko je moguce da skine cijena sto je i normalno kad se kupuje polovna stvar ako je to ikako moguce i ako taj ko prodaje pristane..Sve zavisi kao sto rece majstor Stimerserviser nijedna harmonika nije isto ocuvana ili ispravna a to se nemoze znati po slici,moze se samo mozda reci odprilike koliko se vrte cijene novih ili ispravnih polovnih harmonika..To je bar moje misljenje iako nisam neki specijalist..Ja bi svakako pokusao ako je cijena kao sto si rekao 4200 eura da je oborim bar 500 eura jos a mozda i vise ako primjetim da joj tonovi zapinju ili ispuhuje hehe..Pozz

Amater_svirac
11.03.2013, 15:48
Koliko vidim ovo je harmonika nesto novijeg datuma. U USA se na e-bay-u slicne (mada klavirne uglavnom, retko dugmetare) iz slicnog perioda (80-te, 90-te) pojavljuju po ceni od $4000-5600, pri cemu prodavac obicno tvrdi da je u izuzetnom stanju (nema lepoljivih dirki, nastimovana, odlicno dihtuje), sto je sve relativno, ne mozes da znas kako zvuci dok ne probas (Kiro ti je vec objasnio, u pitanju je akusticni instrument, varijacije od instrumenta do instrumenta mogu da budu velike).

nele1
11.03.2013, 16:34
Sve je lepo rekao stim servis,ali ako zelis da kupis harmoniku mora da proveris dosta stavki
1.Kako dihtuje
2.Svaku ton proveriti dal radi
3.Kako vracaju dirke dal se cuje feder ako se cuje mora dase sredi
4.Dal gusi harmonika
5.Proveriti dal su ok kozice na tonovima,vecinom u visim tonovima kada neduva ton odnosno kada nije puko a necuje se vazduh kada se razvlaci u pitanju je kozica 100%
6.Proveriti dal sparingle dobro zatvaraju i orvaraju registre,to znaci da kada se pritisne registar sve dok se ne promeni registar da ne menja sam od sebe polako u drugi registar.
Tosu najvaznije stavke kojih sam se setio.