PDA

Pokaži Full Verziju : Problem triton classic


jaskooo
26.05.2011, 00:27
Pozdrav raja. Eh ovako problemcic je dali mali ili veliki ne znam. Naime, kad se upali klavijatura sve prodje ok i udje u combi ili prog. Ali kad prebacim na bilo koji drugi PAGE recimo u kombinacijama da premjestim panoramu, sam vrti panoramu lijevo desno. Ista stvar je sa globalom, na koju god opciju se postavim, npr na transpose, sam vrti transpose od 0 do max,i ne moze se zaustaviti sve dok se ne promijeni neka opcija. Sve tipke rade,tockic radi,displej reaguje normalno. Probao sam format al opet nista, isto se desava. Neka pomoc

tranzit
26.05.2011, 01:02
Prvo bih ti savjetovao da uradis update OSa da bi se iskljucila mogucnost da je sistem pobenavio, mada sumnjam da je to razlog. Taj "tockic" za koji kazes da je uredu bi mogao bas da bude problem jer on je odgovoran kao prvi za vrijednosti svih parametara koji se daju editovati. U momentu kada odaberes neki od tih parametara i pokrenes tocak on salje tzv. Increment ili Decrement naredbe. Ukoliko tocak nije bas pri sebi on nekontrolisano salje te naredbe bez obzira sto ga nisi ni pipnuo. Vidi sta se desava kada odes recimo na transpoze (koji kako kazes sam ode do maksimuma) i pokreces tocak. Da li se prekida ili usporava to automatsko povecavanje od nule do maksimuma. Probaj da otvoris Tritona i da ocistis poteciometar tocka alkoholom (ali ne domacom rakijom nego cistim spiritusom).

jaskooo
26.05.2011, 09:58
Ma nije tockic, jer kad se prebaci na program ili combi on radi uredno, brljavio bi i tada. SAmo kad se ulazi u neke opcije nesto pobudali i mijenja vrijednosti sam po sebi, to je to. A kad se udje u npr. transpoze, on mijenja uvijek na + stranu i vrteci tockic nista se ne desava, ne reaguje

Ace
26.05.2011, 12:36
@jaskooo
Uzmi ti lepo preinstaliraj OS pa posle ako opet imas taj problem mocices da sumnjas na fizicki kvar. Da malo stesnis izbor moguceg razloga koji stvara problem.