PDA

Pokaži Full Verziju : Izlazna impedencija mikrofona


vijak
15.05.2011, 11:29
Ljep pozdrav poštovane kolege.
Evo da Vas pitam ako ko zna da mi odgovori u čemu je tu razlika,recimo u specifikaciji mikrofona piše(bilo kojeg)
150
200
250
300
600 ohma- izlazna impedencija,
hvala na odgovorima.

Ace
15.05.2011, 13:53
Gledaj kad kupujes da uzmes mikrofon sa nizu impendansu. Koliko znam mikrofoni sa ispod 600 oma impendansa spadaju u Nisko-impendansni mikrofoni. A recimo ako mikrofon ima visoku impendansu onda na kablove vece duzine javlja se gubitak u kvaliteta zvuka (negde sam citao i da se javlja gubitak visokih frekvencija).
Takodje i mikseri imaju impendansa na ulaze. Ulaz na miksera treba imati istu ili vecu impendansu od mikrofona. Ukoliko mikrofon prikopcas u ulaz sa manju impendansu imaces gubitak u jacine zvuka.

aleksandar72
16.05.2011, 16:14
Sto manja izlazna impedansa, to bolji mikrofon je proslost!
Najbolji primer: AKD D7 , EV PL80, Beyerdynamic TG-V series...sve high klasa (dyn)mikrofona!

Zasto?

U PA/Studio tehnici, faktor izlazne impendanse mikrofona i predpojacala treba da bude najmanje 1:5!Tj suodnos impendasa izvora i impandasa ulaz predpojacala.
Danasnja predpojacala imaju ulaznu impendansu preko 2KOhma,tako da i 600Ohmski mikrofoni ne prestavljaju nikakav problem!
Primer: Dynacord PM/CMS ulazna (mic)impendansa 2kohm, Yamaha EMX5000 3kohm...itd
Znaci bolja predpojacala,bolja konekcija(kablovi)...itd
Kapacitet kabla i impendasa izvora deluju kao High-Cut filter,ali zagube od 1dB nisu nikakav problem u danasnoj tehnici.



Pozz

P.S.da ne zaboravim, izlazna impendansa mikrofona nije konstanta! menja se u suodnos frekfencije!...

ivanaa
16.05.2011, 17:08
Iza mikrofona s niskom izlaznom impedansom može se priključiti duzi kabal, a da to ne deluje bitno na kvalitet. Mikrofone s visokom izlaznom impedansom treba što kraćim kablom priključiti direktno na ulaz pretpojačala.

vijak
16.05.2011, 22:46
Puno hvala svima na odgovorima.

aleksandar72
17.05.2011, 11:00
Ja bih ipak "problem" resio koristeci bolju konekciju!
Kvalitetan kabal, kapacitet ispod 60 pF/m i 0,05ohm/m,balansirana veza, resava svaki problem i za 600omske mikrofone duzine preko 10m bez bitnih devijacija u soundu, tj devijacije koje ljduski organ sluha ne registruje..