PDA

Pokaži Full Verziju : GEM WK8 SE postavke vokalizera


zagorac
14.05.2011, 12:42
Pozdrav novi sam na forumu, te vas molim ako mi možete pomoći. Upravo sam nabavio jedan GEM WK 8 SE, koji ima vokalizer - vokoder. Želim pitati da li se netko susretao sa tom klavijaturom i kako na koji se način može te dali može predmetna klavijatura pratiti dvoglas, troglas četveroglas prilikom pjevanja. Naime, ima ulaz za mikrofon i pokušavao sam nešto kako bi dobio dvoglas prilikom pjevanja, no nije mi uspjelo. Zato vas molim ako netko zna kako se to naštimava da mi pomogne. Brat mi ima YAMAHU 9000 pro i kod njega je to puno lakše i dobro zvuči. Dakle zanima me da li ova moja klavijatura koju sam nabavio isto može pratiti dvoglas uz držanje akorda lijevom rukom ili ne, a ako da kako se to naštima i kako bi to mogao putem pedale uključiti i isključiti. Sam sam napravio pedalu koja funkcionira i pomoću nje mogu uključiti i isključiti ritmove, napraviti prijelaze i slično te me zanima da li preko nje mogu si podesiti dvoglasno pjevanje.

Unaprijed hvala na odgovorima.

zona
19.05.2011, 21:32
Tesko ces ovde dobiti odgovor na to pitanje.Najbolje da na njihovom sajtu skines uputstvo za klavijaturu u kome imas sve prilicno dobro objasnjeno korak po korak i sa slikama pa ako malo poznajes engleski mozes da se snadjes.

zagorac
23.05.2011, 21:55
Hvala, uspio sam prevesti dio uputstva koje sam skinuo na njihovom sajtu, te sam uspio pokrenuti vokoder. Bit je bio samo da se uđe u EFEKT - VOKAL PROCESOR, a potom da se uključi opcija "CORD". U toj opciji može se sve drugo podesiti i nakon toga sve funkcionira ok. Trebalo mi je malo vremena da sve pohvatam i prevedem, ali isplatilo se. Zvuči dobro, no još moram da podesim neke parametre i da ga potom isprobam na boljem razglasu iako i na ovom mom malom od 150 W ne zvuči loše. Ipak Hvala na pomoći.

zona
24.05.2011, 16:18
Nema na cemu,vazno je da si uspeo da se snadjes.

nevenastosic
24.08.2011, 09:51
ukljuciva iskljuciva, vrte dugmici, i nista?samo moj glas izlazi i nista vise?nema ga ni prateci a kamo li dva tri glasa?kako si ga podesio?mora da ima neka caka?pozz