PDA

Pokaži Full Verziju : Roland D50


pako
11.04.2007, 00:49
Kupio sam ovu klavijaturu vrlo jeftino(50e) jer su neke dirke bile neispravne i samo je skupljala prasinu dok je ja nisam doveo u ispravno stanje i nastelovao par boja sa kojima se moze svirati.
Molio bih kolege koje imaju iskustva sa ovom klavijaturom da se jave i pomognu mi da ucitam u nju neke narodne boje jer je to jako tesko pronaci obzirom da je klavijatura od pre Hrista.
Stvarno bih cenio pomoc, jer klavijatura mi se dopala na prvi pogled, iako je prilicno stara, negde kao DX7 otprilike.

BasariStudios
11.04.2007, 06:23
Da ti pomognem ne mogu jer nemam boje za nju.
Klavijatura jeste ispred Hrista, al ona je u istu kategoriju
sa T3, M1 i ostali...eh da mi je jednu imat.
Koristio sam je davno u Njemacku, 93-94-95 al vise sam
radio zabavnu muziku na nju, nema bolju.

Alix
11.04.2007, 22:35
"PAKO"...Legendo moja ako hoćeš prodaj ga meni...Ja imam D10 trenutno (prije sam imo D20 al pregorila) a lud sam za Rolandovom D-serijom)...Ako si gdje blizu Slovenije donesi je jarane u roku 3-4 sata ja ti napravim take boje iz tvorničkih da se na dupe složiš...inače moja prva profi klaviatura je bila D20 (sa pokvarenim fdd) i na njoj sam se sve naučio...D10 mi je isto ko tebi naletio za tadašnjih 500DEM i danas dani je ne dam za ništa na svjetu...Ako imaš External Ram Cartridge za njega dođi kod mene i za 10min ti prekopiram sa svoga sve napravljene ritmove,boje,bass,strings,ma sve što sam napravio....dakle ta serija je mene oduševila čak ni na tritonu neke boje ko što ih ima ova serija ne zvuče kako trebaju....dakle kod jarana Željke sam bio maksuz da mi semplira ali nije to to...samo gubenje vremena...Svakako si kupio ODLIČAN instrument (Ipak su M1 i t3 mnogo bolji za solažu i bolja tastatura) ali D-serija ima Pattern sekciju za ritmove tako da je to sinth do jaja....Evo u mom profilu imaš moj MSN pa mi se obrati da se ispričamo onako drugarski...pozdrav!

pako
12.04.2007, 17:20
Ma znam da klavijatura ima potencijala, ne bi dzaba imala svoj klub obozavalaca na internetu. Mada je pomalo komplikovana za programiranje. Ono sto sam radio, uglavnom sam uspeo preko programa D50 Virtual editor inace na samoj klavijaturi npr uopste ne mogu da se na primer podese efekti.... mada sve oprastam jer ima tako socan zvuk da je to neverovatno.
Nazalost zivim u Srbiji (tako blizu a tako daleko) pa bi mi lakse bilo da mi snimis SYSEX sa tvoje klavijature i posaljes na mail ves04181003@yahoo.com pa da to ucitam. Naravno ako imas midi kabal. Program ti mogu poslati kao i boje sto sam ja uradio.

Vazi?

pako
13.04.2007, 11:13
A da... zaboravio sam da se e-mail adrese brisu....to je isti mail kao i u profilu.

Za one koji ne znaju o kakvom se instrumentu radi...

Roland D-50 Synthesizer Specifications

* Type: Synth/
* Synthesis Type: Digital Analog
* Polyphony:
o Max: 16
o Typical in use: 8-10
* Multi-timbral (number of parts): 2
* Oscillators per Voice :
o Min : 1
o Max : 4
* Controllers : Pitch/Mod pedals
* Effects :
o Number of FX units : 2
o Number of different effects : 3
* Keyboard :
o Number of Keys : 61
o Can send on 1 simultaneous MIDI channels
o Responds to :
o Sounds can be split by :
* Memory :
o Patches : 128 with card
o Performances :
* Inputs and Outputs :
o Number of Audio Outs (excluding Phones) : 2
o Number of Audio Ins :
o Number of MIDI Outs (excluding Thru) : 1
o Number of MIDI Ins : 1
* Upgrade Options : There is a card that can be installed that makes the D-50 multi-timbral.

Comments about the sounds :
The D-50 has a very unique and recognizable sound. Paul McCartney and Paul Schaffer use it, as well as many other major stars.
http://www.sonicstate.com/synth/_inc/picview.cfm?synthid=26

pako
23.04.2007, 20:33
ALIX , legendo ...obecanje ludom radovanje.
100 pregleda poruke i jos uvek nista.

pako
31.05.2007, 23:52
Ako neko ima fajl za D50, ne onaj koji se moze naci na internetu, vec prave narodnjacke boje, neka me kontaktira na mail(ima u mom profilu) i mozemo dogovoriti neki vid razmene. Imam profi semplove basa, ritmove za PA80, midi fajlove.