PDA

Pokaži Full Verziju : Pomoć oko PA80, servis?


efendija80
12.05.2011, 21:18
Pozdravljam sve, vec sam se uvelike raspitivao oko klavijatura, sto bi kupio i tako, i jucer mi je upala prilika i kupio sam klavijaturu PA80 i miksetu yamaha EMX88s za stvarno sitno novaca. Mikseta je u besprijekorno stanju, dok klavijatura i ne bas, ali znam tipa, vec sam ja na njoj mjenjao HDD, pa sam znao stanje. Sto se tice ekrana, cijelog izgleda nije lose, svi dugmici fino rade, e sad, problemi su sljedeci:
1. Izlazi otraga sa kojih idem na miksetu ne rade, ja sam to pogledao kako izgleda na toj ploci, recimo ulazi za mikrofon rade bez greske, svi ostali izgledaju uredno, ali ova dva uzas, tip je tu vrtio oni su valjda krcili i to vise ne rade, pukle si i one plastike unutra oko tih ulaza, i sad sto napraviti, nisam bas za elektroniku, pretpostavljam da bi se to moglo srediti, sto mislite? On vec duze vremena je spajao preko izlaza za slusalice, to mi je totalno bezveze.

2. Cetiri tipke ne rade, tj, dvije rade kad ih se jace udari dok dvije ne, neki mi kazu da se to ocisti i bit ce sve ok, nasao sam i uputu za ciscenje, sad hoce li to biti uspjesno, cisto me strah probat.

I sad zanima me misljenje Vas koji imate iskustva s ovim i sto mi je ciniti, te posto sam iz Splita, zna li neko nekog servisera na ovom mom podrucju dakle split i sira okolica. Unaprijed svima hvala na odgovorima.

Ace
13.05.2011, 01:52
1. Sta ocekujes da ti kazemo ?! ..... nosi u servis sta drugo. Trebaju se valjda zameniti ulaze za banane (ako nema i tehnicki kvar na izlaza). Ovo se recima nemoze popraviti.

2. Moguce je da prorade ako iscistis kontakte al i nemora da znaci. Posto kazes da neke ne rade uopce treba to elektronicar da pogleda. Sam sa ciscenje ne verujem da ces ista postici jer mi deluje dosta seriozno. A kad vec nosis zbog izlaze kod elektronicara nek ti sredi i ovo.

Pretrazi forum, nacices iste probleme od ranije.

P.S. Mozda ne trebam ovo reci al bolje mi je da budem iskren .... ja da sam bio na tvom mestu ne bih kupovao taj pa80. Jadno mu je stanje :(

Dr.Artist
14.05.2011, 12:26
Sve se da srediti ,ali ti sam nikako to da radis . Samo servis...iskljucivo servis !!!

Ps;Bolje cak i neki elektronicar koji i ne radi sintove nego sam u krajnjoj nuzdi .

Znaci pravac servis :) I bice ok .

efendija80
14.05.2011, 12:34
Evo bas jutros sam odnio u jednog servisera, elektronicar, servisira i klavijature, vec sam neke stvari kod njega radio samo ga se odmah nisam sjetio, rekao je da nije nista strasno, tipke su se zanecistile, a ovo otraga treba zalemiti, u ponedjeljak bi trebalo sve biti gotovo. Ja sam to unutra pogledao ali nebi se sam usudio ipak :)
Hvala na odgovorima