PDA

Pokaži Full Verziju : flash floppy adapter


sinusze
12.05.2011, 09:29
Pozdrav forumasima
E ovako, saznao sam da postoji flash floppy adapter koji se koristi za klavijature koje posjeduju samo floppy disk i sluzi za povecanje memorije na floppy disketi.
Dakle, ima oblik standardne floppy diskete koja ima utor za ubacivanje memorijske kartice radi prosirenja memorije. Vidio sam na internetu da to postoji u inostranstvu pa me interesuje da li je to iko kod nas koristio i ima li se to kod nas nabaviti.
Hvala

nicic
18.05.2011, 22:40
Prema onome sto sam ja video postoje dve opcije za povecanje memorije.Jedna je da se USB stick umece u flopy adapter a druga da se memory card umece u pomenuti adapter i na taj nacin se prema memoriji sticha i memoriji card povecava mogucnost memorisanja materijala.Ovo je narocito vazno pretpostavljam za klavijature koje sem floppy-a nemaju drugo mogucnost memorisanja muzickog materijala.Nije lose da se jos neko od kolega ukljuci sa novim saznanjima o ovakvim mogucnostima ovakvih uredjaja.

fico
18.05.2011, 23:03
O tome je bilo reci prije par godina ovde na forumu. Mislim da na sintu to neces moci da koristis iz razloga sto sam sistem na sintu ne prepoznaje toga adaptera odnosno nema drivera koji su potrebni za njegov rad.

tranzit
19.05.2011, 01:57
Postoje adapteri koji rade na generckim driverima kojima raspolaze bilo koji uredjaj koji operise sa Floppyjem.

sinusze
19.05.2011, 19:25
Nisam ovo bas najbolje razumio

darkonix
19.05.2011, 20:46
sto bi to bilo korisno ljudima koji ritmove vuku sa flopija znaci stavis taj uredjaj i ritmova koliko hoces.korisna stvar!zna li ko gdje se to ima nabaviti,jer prvi put cujem za tako nesto,a cini mi se kao neka korisna stvarcica.pozz

smt2
19.05.2011, 21:22
Ujedno da pozdravim sve ovde na forumu nije me dugo bilo ...Takav jedan adapter je ovde u Nemackoj jos uvek u opticaju i dase jos uvek kupiti u muzickim kucama.ja koristim jedan za jednu staru klavijaturu psr-740 dabih sa kompa prebacio ritmove na disketu pa potom citao u klavijaturi.

marco
25.05.2011, 00:05
smt2, mozes li ispisati oznaku, odnosno marku, model, tog adaptera koji sigurno radi na klavijaturii, tj . kojie ne zahteva posebne drajvere. I otprilike koliko kosta to zadovoljstvo. Mnogo bi mi znacilo kad ubacujem semplove na 9000. Hvala.