PDA

Pokaži Full Verziju : Pa800 upali i stane


Korgovac-
08.05.2011, 00:52
Ljudi napravio sam veliki problem na Korgu pa800. Skidao sam mrezice da ih ofarbam, i kad sam vratio sve nazad upalim klavijaturu i sama ubrzava tempo pregledam sve ponovo iskopcam i vratim na svoje mjesto, i ponovo upalim, klavijatura stane na pocetku na KORG PA800, i nece dalje... sta bi moglo da bude, molim vas ako neko zna da mi pomogne.... Izvinjavam se administratorima ako sam postavio temu na pogresno mjesto

bole2000
08.05.2011, 01:43
Pozdrav druze:)
Nije mi stvarno jasno gde si mogao da pogresis, ako si samo vadio mrezice, farbao i vracao nazad??? Milion puta sam otvarao pa800, pa2x, itd i znam ih napamet, ne verujem da si cackao nesto ostalo? Ali desavalo se da ljudi ne vrate flat kabel na pa2x, pa ne radi ekran, ili jos gore ne vrate kako treba pa se ekran gubi... Treba dobro prekontrolisati sta si radio sa klavijaturom???:(

x3meSRB
08.05.2011, 04:01
Otvori ponovo pa pregledaj nisi li negde uštipao kabl, ili previše stegao neki deo... probaj da sineš sve šrafove ali da je ne otvoriš pa je tako uključi da vidiš dal se isto dešava....

p.s. i samo strpljivo, tu nema mesta žurbi i nerviranju, dok ne nađeš gde je problem.

Korgovac-
08.05.2011, 14:24
skidao sam sve ponovo, ali opet isto, jedini problem mi stvaraju oni mali crni kablici (masa ili sta vec), zaboravio sam gdje je koji bio. Ako ima neko sliku rastavljene klavijature dobro bi mi doslo... I jos, 2-3 puta sam iskopcao kablove a bila mi je klavijatura upaljena... Sad samo stoji na pocetku KORG PA800 i dalje ne ide

negovan
08.05.2011, 14:32
Vidi da li ti je dobro spojen flet koji spaja maticne ploce.. Ja sam zaborabio da ga vratim kada sam bio otvarao klavijaturu i isto kao i tebi, samo se upali i pise korg pa800 i nece dalje...

Korgovac-
08.05.2011, 14:41
to je flet onaj sto ide na plocu gdje su izlazi iz klavijature, jedna strana ide odozdo a druga odozgo se ubadaju, ako je taj provjerio sam i nije, jedino ako nisam sta spalio na ploci kad sam skidao dzekove i odvrtao serafe mozda serafcigerom napravio kakav spoj

negovan
08.05.2011, 14:49
Ne taj... Maticne ploce gde su mikroprekidaci.. Imas dve i spaja ih flet kabal.. Proveri taj..

Korgovac-
08.05.2011, 15:49
Sve sam skinuo i vratio ponovo, al nece... znaci nema druge nego u Artist, mozda jep loca riknula...

darkonix
09.05.2011, 10:48
ipak ti otidji u neki ovlasteni servis to ti je moja topla preporuka!ja sam otvarao tr-a crkla neka dioda na displeju i samo sam ga jos vise upropastio nece da reaguje displej uopste.Znam da ima i do toga ko je otvara,al ja sam u mom slucaju samo pogorsao stvari.pozz

edinzulic
09.05.2011, 11:17
ma to se i meni desavalo i tako je kod vecine korgova msm skoro svih, 100 % ti ej flet kabl koji spaja maticne, imao sam isti problem stoga sto meni u pola svirke klavijatura zaledi nece nista, samo ostane ritam da svira, ne mogu ni prekinuti i onda bi je morao ugasiti i ponovo upaliti da bi sve bilo ok, i opet nakon nekog vremena zaledi, Kad sam otvorio flet kabl nije bio dobro ukopcan, a u drugom slucaju jedan pin mi je pukao dok sam ukopcavao flet kabal tako da sam ga bio upropastio i onda nista nisam mogao raditi na klavijaturi isto tako zaledi pri paljenju, Pogledaj dobro dali je ostecen taj kabl, ako jeste onda samo nabavis novi i prikopcas ;) nista strasno, Sretno

Dr.Artist
09.05.2011, 15:21
Ja sam naucio iz svoje greske !! Jedino pravilo ....Sam neotvaraj sint ...nego u OVLASCENI servis ...i bez neproverenih likova. Uvek kad sam se nesto pravio pametan za nepoznatu materiju duplo me kostalo . ybg :-)

qwerty
12.05.2011, 02:07
postoji problem elektriciteta...na upustvu otvaranja svake klavijature postoji naznacenje da se obavezno uzemljite,stavite prsten metalni bilo kakav na prst i trudite se da ne dodirujete plocice sarafcigerom...Mislim da je jedino resenje za tvoj problem,da klavijaturu odneses u servis ne bi li oni otklonili kvar...pozdrav

x3meSRB
12.05.2011, 03:29
Ja imam negde slike od pa800 kad sam ga rastavljao, ako ti znaci mogu da ih ubacim sutra....

MIŠ
12.05.2011, 15:29
Provjeri da nisi koji gumb pričepio i ustao pritisnut. Rekao si da ti je sama ubrzavala tempo, a kasnije se smrzavala kod paljenja.

nelica2002
12.05.2011, 17:37
Možda ti blokira zbog nekog virusa a slučajno se poklopilo sa otvaranjem.

Ace
13.05.2011, 02:01
Ma kakav virus. Virus za klavijaturu NEMA.
Nego nisam procitao da je probano sa reinstalacija. Mozda to resi problem. I onako nije bas jasan razlog odakle je ispao ovaj problem.

nelica2002
13.05.2011, 22:23
Mislio sam zbog unošenja razni setova,i meni se slično dešavalo na pa 80 prilikom palenja blokira.

sinisa
23.11.2011, 15:29
Vidim da je tema stara ali evo da dodam da mi je pre tri dana stigao PA800 sa istim problemom,kad se upali stoji Pa800 i ne mice dalje. Posle zamen par delica u napajanju pokrenuo se savim normalno ali je imao problem sa zvukom pucketanje internih boja to jeste fabrickih dok su semplovi neki radili normalno neki ne,sto po vecini servisera znaci da mora da se menja maticna na kojoj je i ram memorija. Ploca ne mora da se menja,menjaju se dva cipa na ploci i jos par kondenzatora u napajanju,sve ukupno popravak je izasao 160 eu od cega su 130 eu delovi.

Najcesi uzrok ovoga je razika u temperaturi toplo hladno na sta je Pa800 jako osetljiv kao i na visoke temperature kod koje obicno strada samo glavna ploca.
Dosta cesto i zbog toga sto je nekom tesko dati 1000 din da mu u srvisu zamene ram memoriju nego pokusa to sam pa umesto da plati sve 70 eu napravi jos stete za 130...:">