PDA

Pokaži Full Verziju : Aktivne Kutije za do 100 ljudi


Ozrenac3
06.05.2011, 17:32
dali je neko od kolega ikada imao priliku da isproba mackie th15a thump aktivne kutije ili ako neko zna nesto o njima da mi kaze. gledam da kupim aktivne kutije za publiku do 100 osoba pa neznam dali bi ove bile dobre. koristim yamaha mixer mg8/2fx pa ako neko ima ikakvih komentara i onjemu slobodno da cujem vec ga koristim 5 godina i nije los ali bih vlio da cujem i sta drugi misle o njemu. hvala unaprijed.
Dodato:
pa nijemoguce da niko nezna nista o ovim kutijama

mirandess
21.07.2011, 10:31
I mene zanima da'l je netko imao iskustva sa ovim mackiem th-15a. Hvala.

pedjajazz
21.07.2011, 11:00
Pozdrav kolega, lično ne koristim Mackie Thump. ali koristim Mackie srm450 staru seriju, i to je industrijski standard,.. to se zna.
Ali nakon nekoliko godina korišćenja mackie srm aktivne ktujie, bio sam u prilici u Becu u radnji Klangfrabe da isprobam i thump. Pre dvadesetak dana bio sam u toj radnji i bas sam hteo da uporedim novi kineski srm450 u odnosu na moj stari, i mogu ti reci da nema neke razlike u odnosu na moj stari,.. cak je i laksi naravno,... eh sad da je moja kutija bila pored te pravo poredjenje bi bilo,.. no tebe interesuje thumb,.. kazem ja coveku da ukljucimo i thumb jer je pristojne cene i lepo izgleda,... i mogu ti reci da je razlika sledeca,.. mutav i zatamljen bas,... visokih skoro i da nema,... a snage kao da je 12" od 150w,.. vrlo slab proizvod, kao što mi reče i prodavac uradjen je za kucne žurke do 20 osoba,.. za te pare bolje ti radi behringer 315a,.. pa cak i 215A DESET PUNO,.. LIČNO SAM IMAO TE KUTIJE I ZNAM O CEMU PRICAM,...
S toga mackie thumb - moja preporuka zaobidji,... ako hoces aktivnu za te pare onda behringer,.. ako hoces mackie onda samo srm450,... sto je mozda i najbolji izbor.
Sto se tice tvog miksera, nemam nikakvog iskustva, pa ti ne mogu nista reci,.. Pozdrav

mirandess
26.07.2011, 18:58
Aha, znaci da ne uzimam th-15, a de mi reci kakva je ta srm450 starija verzija.... jer ja trenutno raspolazem da kupim tek 1 kutiju srm450v2 :) znaci oko 1200km..... a imam na ponudi i srm450(stara verzija) kakva je ona??? Za behringera ne znam.... dosta mi je ljudi reklo da 215a se kvari brzo i da se uopce ne sekam sa behringerom(a mislio sam), a ipak sam skupio "nesto" love da kupim malo sebi bolje(ako se to moze) :)
Hvala mnogo i ispricavam se zbog malog off.... :) a mikseta je pricao sam ti, xenyx1222fx koju cu (nadam se) ubrzo prodati... pa kupiti neku malenu, samo klavijatura i gitara da idu u nju... :) hvala i veliki pozdrav.

pedjajazz
27.07.2011, 11:29
Stara verzija srm450 po meni bolje i konkretnije radi od novije,... jedino je teza 4kg po kutiji,... za 1200km mozes dve kupiti,.. imaces snage dovoljno i kvalitetnog sounda,.... ja na njoj radim i soundcraftu efx8 i nenameravam da menjam! menjam,.......

mirandess
27.07.2011, 11:53
ahaaaaaaa, kao i uvijek hvala kolega pedjajazz :) ipak necu da uzimam behringera, bojim se da mi ne "rikne" negdje na svirci ili tako nesto... Pa da poslje udaram glavom od zid... :) znaci svejedno i 1 i 2 verzija dolaze u obzir. A de mi reci kada dodje do pregrijavanja jel one pocnu prekidat, tj. gasit se pa palit....? I ako jesu koliko vremenski mogu raditi dok se to ne pocne desavati... Hvala puno :)

pedjajazz
27.07.2011, 16:35
tak mackie srm450 je jedna od najprodavanijih aktivnih kutija ikada,.. jednostavno industrijski standard,,.... mislim da ce ti se ugasiti od pregrejavanja ako sviras 18 sati neprekidno pod satorom gde je 55 stepeni,.. pa ko to jos radi,... ja sam ih uporedjivao sa ev sx300,... i smesan je taj model ev za ovaj mackie,... samo da ti kazem da sam i sa behringerom radio skoro dve godine,... i nikad mi nista nije falilo,... on mi je i zaradio taj mackie,.... sve radi lepo i traje dugo ako se pravilno koristi,.... ako nema pikovanja i forsiranja visokih i preniskih frekfencija,....

Ozrenac3
07.08.2011, 05:11
pedja hvala puno na odgovorima ali i dalje me interesuje za mixer ako iko zna da mi odgovori.

Ozrenac3
04.09.2011, 05:01
evo da ne otvaram novu temu a i sam naslov kaze, koje kutije su bolje? u cjeni ovde u americi b815neo je samo 100 $ skuplji po kutiji. bilo je tema o b315a sada me interesuje razlika izmedju iste i b315d. trazio sam po forumu barem nesto o b815neo ali ne mogu da nadjem nista. dali je neko od kolega imao priliku da isproba ili cuje te kutije jer mi se cine dosta bolje od b315d pa ne bih zalio uloziti jos 200$ za cijeli sistem. hvala puno unaprijed.

mikimaksa
16.09.2011, 16:57
Jesu bolje su B815NEO ako nista imaces vise snage. Zavisno za sta ti trebaju ali na ovu kutiju mozes da prikopcas 2 mikrofona dok na onu samo 1 (ako ti je to potrebno).I mislim da je malo teza.

gogo
23.09.2011, 10:40
Može li mi neko reći za ove aktivne MACKIE srm 450 kako rade u poređenju sa EV Zx4,znam da su ove EV pasivne, ali me interesuje tonski poređenje jer njih imam a planiram preći na aktivne.Ima li neko iskustva sa YAMAHA MSR 400 aktivnim kutijama.Molio bih mišljenje i da li su one bolji ozbor od SRM 450.Hvala.

pedjajazz
23.09.2011, 11:03
Vidis mladi kolega, srm450 u odnosu na yamahu ili bilo koju aktivnu kutiju u istom cenovnom rangu srm450 nema premca,.. i po snazi, kvalitetu izrade, soundu, dizajnu, težini,....eh sad naravno da ima i boljih aktivnih kutija i sistema, i mackie ima takve proizvode,... ali su i skuplji..dok sa druge strane poređenje srm450 i ev zx4 nije baš realno, ev zx4 je pasivna kutija koja košta koliko i srm koja je aktivna,.. da je zx4 aktivan kostao bi duplo vise,... kao sto i srm da je pasivan kostao bi duplo manje a to je model mackie c300,.. inace zna se da je ev topliji u zvuku,.. dok mackie ima komnkretan bas i bolje prostire zvuk,... najbolje ti je da dodas na te dve ev jos ove dve aktivne srm450 i imaces sve,....

gogo
23.09.2011, 13:32
Hvala na savjetu za SRM 450. Samo još jedno pitanje i mišljenje,kakva je ova nova serija EV ELX 115 aktivna u odnosu na ovu srm 450 snagom i tonski,koja je već provjerena.Malo je skuplja i nije problem ako je i za toliko kvalitetnija.Cijena je baš povoljna oko 700 eura komad.

harepa50
24.09.2011, 00:23
O EV ELX imas u ovoj temi:

http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=18865&highlight=titan

Pozdrav :)

Ozrenac3
26.10.2011, 03:13
drage kolege i dalje nema odluke koje aktine kutije da uzmem. taman se odlucim, kad uvjek neko ima nesto lose da kaze o tim kutijama. muzikom se ne bavim profesionalno ali nadje se neka svirka onako sa drustvom za dusu. gledao sam da uzmem nesto od behringerovih ali to svako ovde kudi.pa sam gledao samson auro d415 ima solidne reviews ovde u americi i ljudi ovde smatraju da je mnogo bolji od behringera.iako ja to necu goniti puno mozda po 2 ili 3 sata nekoliko puta mjesecno ali se mislim opet kad kupujem da kupim nesto kvalitetno. mislio sam na jbl eon 315 ili 515 ali ovde neko rece da ni ove nisu bas dobre, ono dobre su za tehno ali ne za nasu muziku. pa gledam ove mackie srm 450 to mi je zadnja opcija da nesto kvalitetno uzmem jer je stvarno naj veca cijena na koju sam spreman ali ne znam dali je mu je bas dovoljno jak sa obzirom da su 12". ako mi treba bas bin da bi dobio dobar kvalitetan bas onda to je malo previse za moj dzep. hvala puno.

pedjajazz
26.10.2011, 11:46
Druze uz srm450 ne treba ti bas bin ako sviras za drustvo,.. ja tezgarim u srbiji vec dve godine samo sa tim kutijama svirke do 150 ljudi i nikako mi ne zafali bas bin,... za svirku ti je prevashodno bitniji repertoar i atmosfera a ne bas bin,... uz srm450 nikako ti ne treba,...
Druže ne razumem te, mi u srbiji koji jedva krpimo kraj sa krajem imamo finu opremu a ti se u americi razmisljas da kupis behringer,.. plus u americi ti je 600$ kutija a ovde 600 eura sto je 850$... Odresi kesu i kupi,...plus kod Vas vazi da ako ti se ne svidja proizvod mozes da ga vratis u roku od mesec dana i dobijas lovu nazad,.. sto kod nas nikad nece moci,... pa lepo uzmi probaj pa vrati ako ne valja,... ako to sve nemozes a ti ajde da se menjamo,.. dodji ovde da zivis, radis, gladujes i tezgaris ,.. a ja cu sa porodicom u Ameriku da se iživljavam,... pozzz

Beethoven
26.10.2011, 12:28
Ako si reko. :)

Ozrenac3
26.10.2011, 14:01
ma druze pedja nema sta da ne razumes necu da placam velike pare za nesto od cega nemogu da ih vratim nazad. ja da sviram profesionalno ovde u americi znaci da mi je to hljeb onda se normalno ne bih dvoumio sta da kupim. a da kupim nesto od 3000$ i da mi sjedi ovde kupi prasinu onda mi se normalno ne isplati. nadam se da sad razumes. sve je to istina da se moze kupiti i vratiti. ovde se moze sve vratiti i do 12 mjeseci za zamjenu to nije problem nego zamisli sada da ja idem okolo i vrcam kutije po 2 ili 3 puta pa valjda je svrha ovog foruma da se malo pomogne. jer vi sto se bavite muzikom profesionalno naj bolje znate a ne neki prodavac koji je naslago 50 kutija na zid i ajd sad raspali pa probaj od toga nema nista. samo sam htio da kupin nesto solidno za ne tako velike pare, a tebi kao i uvjek hvala na odgovoru.
Dodato:
a to sto si rekao da se mi u americi izivljavamo da nisi milio uzivamo? nema ovde uzivancije baja nego radis od jutra do sutra. nemoj da mislis da dolari rastu ovde po drvecu. pa ajde da se mjenjamo ti ovamo rintaj a ja cu tamo tezgariti:lol: promijenuo bi ti misljene za dan.

zdozic
26.10.2011, 15:13
E bas tako!Pozdzrav iz Minnesote:)

pedjajazz
27.10.2011, 00:24
Druže Ozrenac;
prvo te dve kutije i solidan soundcraft mikser kostaju 1500$ (sve novo), I zavrsio si posao, i za hobi i profi varijantu,... A kad ja mogu to sebi da priuštim možeš i ti. I tu nema puno razmišljanja, mi ovde u srbiji da imamo vaše cene u svemu od hrane do rakete,... sa ovih 300$ prosečno koliko iznosi plata mesečno,... pa svi muzičari bi imali opremu kao da rade woodstock žurke,.. ako već ti se ne daju pare,.. a ti uzmi pa vrati pre isteka reklamacionog roka i možeš tako 10. god raditi,... moj jedan drugar je tako radio u državi Georgia,.. dok nije zaradio lovu,.. a zaradio je lovu za opremu posle mesec dana jer se tamo svirka placa 500$ fiksno minimum,....

Drugo,... svaka tebi čast ako rintaš po ceo dan,... ali zna se da ovde ne cvetaju ruže,... a preko bare je uvek bila druga priča,... Moj primer je taj što ja imam svoj posao,.. radim u školi kao profesor, a da bih sebi i porodici mogao priuštiti jednom godišnje letovanje, nove gume na već matorom automobilu, i puniju slavsku trpezu,.. moram raditi dodatno,.. tj. u svoje SLOBODNO VREME da tezgarim,... kada Vi iz Amerike posle posla odete na irsko pivo u klub gde su cene od 1 do 2$,.. ja tada idem svirati,.. da bih sutra u samousluzi mogao da kupim 2l Bg piva u plasticnoj ambalaži po ceni od 2.5$ pod uslovom da je na akciji,... e moj brajko,..
Zaključak je sledeći:
Tvoja radnička plata iznosi oko 1350$ mesecno
Moja profesorska je oko 680$ mesecno
Kod Vas je apsolutno sve jeftinije minimum 30%,... instrumenti i oprema čak i više ,.. a polovna oprema skoro je džaba a ima je koliko hoćeš.
I nemci bi želeli vaše cene ,..
Ja sviram gažu(start) za 80-100$,
a kod Vas najgori muzičar dobija minimum 200$ po svirci a ovakav kao ja 500$ (Informacije sam lično dobio od Miloša Djordjevića, mog školskog drugara sa studija u Nišu koji je najpoznatiji klavijaturista i pevač u Čikagu a i šire u Americi)...
tako da dreši kesu i kupi taj industrijski standard koji smo ti skoro svi preporučili,... ja bih tamo žmureći kupovao,.. jer znam da je sve original i da može da se vrati,....

plati brate od pola plate,.. još će ti ostati i za cisternu goriva od ostatka plate!!!!!

Ozrenac3
27.10.2011, 05:40
auuuu druze sta ti meni sve nabroja od koliko zaradjujem do koliko mogu da potrosim pa do nekih tamo cisterni nemam pojma kojih pa se malo i ti izjadi a ja samo htio da znam kakav im je bas sa obzirom da su 12ke.ali znam ja kako je tamo ja sam rodjen i odrasto pa imam jos taj mentalitet da malo na svemu ustedim ali nije ni preko bare kao sto je nekad bilo ali normalno da se nemoze porediti sa zivotom u srbiji. milosa znam radio je tri krstenja kod mog druga i odlican je muzicar i covjek i dobro te je informisao o muzickim cenama ali te informacije o mjesecnoj zaradi i koliko se ovde trosi i koliko se i sta moze priustiti zavisi od same osobe sta hoce. ja za kucni kredit, auto kredit, gorivo, osiguranja za kucu i auto i porez za kucu moram da izvalim verovali ili ne necu da vas lazem oko 4000$ mjesecno a ti si profesor pa sad se sracunaj.ako nemam da platim onda dolazi banka po svoje e zato se ja dvoumim oko te cene imam i ja decu i porodicu. jeli ti mozda znas koliko kosta koledz ovde? znam ja svoje prioritete i nema poterbe za ponizavanje samo zato sto ste vi profesor sa malom platom a ja neki jadni radnik u americi koji rinta i dosta vise od vas zaradjuje a nemate pojma sa cim se profesionalno bavim jer ocigledno ste me skuzili sa tim sto sam "skrt". vama gospon profesor puno hvala na odgovoru.

pedjajazz
27.10.2011, 10:56
ispao si stvarno skrt,...ali kad vec imas tolike mesecne obaveze da znas da je bas kod srm450 12" BAS VRLO KONKRETAN i ne mulja,.. meni se licno svidja,.. imas na njima i low cut ispod na 75 a imas i hi cut ne znam napamet na koliko,... uporedjujuci sa ev sx300 ili jbl eon 515 mackie je bolja kutija u svim segmentima,.. tako da dresi kesu druze,....

Ozrenac3
27.10.2011, 17:42
e to je taj odgovor pravi sto sam trazio. kad kupujem da kupin nesto sto valja i sto ce da traje i normalno da ima dobre niske i visoke, kao sto si rekako u predhonom postu da moze za hobi a i za profi ako zatreba pa sam spreman da za to platim jer necu da kupujem nesto za 200$ jeftinije a da nije ni blizu kvaliteta a necu normalno nista ni skuplje pa opet kvalitet kao oni sto su 200$ jeftiniji samo mi je trebao neko da me malo posavetuje jer nemam nikakvog iskustva sto se toga tice. hvala puno na pomoci. htio sam milosa da svira na krstenju kod mene ali je bio zauzet pa sam uzeo dejana petrovica. poz.

pedjajazz
28.10.2011, 11:24
Srecno Ozrenac i pozdravi Milosa kada ga vidis.

aleksandar72
28.10.2011, 16:56
Ostavimo ekonomsko-socijalne razlike sa strane... ;)
Fakt je da su generalno instrumenti u USA jeftiniji od EUR ali to je druga tema...ne poznajem americki standard,tako da uporedba je neadekvatna.
Jedno znam kad uporedim cene kod mene u GER vs. US...place mi se :mad: :)

Ozrenac3:
best for buy...Mackie SRM450 ili JBL EON315

pedjajazz:
mala korekcija...SRM450, Low Cut 75Hz da, Hi Cut nema...ima Contour koji funkcionise kao Booster +3dB za Low i High frekfencije a spusta srednji spekar...DJ fora B-)

pedjajazz
28.10.2011, 18:00
Hvala Aleksandre,... nisam ni ja znao,... sta to prakticno znaci, kada treba ukljuciti Contour

aleksandar72
28.10.2011, 20:05
Ja ne bih nikad ukljucio "Contour", ali DJ znaju cesto da koriste ovu funkciju SRMa...cesto rade bez grafickog EQ(Semi-Pro) i ovakva postavka fiksnog EQ odgovara odredjenim pravcima muzike...ali nikako za Live.

Pozz prijatelju!

MarjanMilosevic
29.10.2011, 12:55
Samo da ne bude zabune, starija serija Mackie SRM450 i nova serija II se nedaju uporediti. Satrija je bila 10 puta bolja. Nova ima novi dizajn i kineske komponente.

aleksandar72
29.10.2011, 18:00
"Starija serija" Marjane broji 4 razlicite verzije:
-USA...RCF Drajveri,kutija crne boje
-Italy...RCF Drajveri,kutija tamno sive boje
-China...EAW Drajveri, -//-
-China V2...EAW Drajevri, -//-
Osim V2 posedjivao sam brdo SRMa...normalno da SRM sa RCF drajverima zvuci bolje ali 10 puta bolje je malo nabudjano.
U svaki slucaj SRM vredi svaki "dinar"...i da ne zaboravimo da USA/Italy verzija je kostala duplo vise ;-)

sinisa kg
30.10.2011, 18:27
Ja sam imao i USA i Italy verzije srm-a i koliko se secam bili su iste boje spolja-razlike nije bilo fizicki,u zvuku jeste,USA verzija je radila najbolje ali ipak su to nijanse(po meni licno),za cenu se slazem-mada i ove Kineske rade korektno-sumljam da bi puno ljudi uocilo razliku a da nemaju razlicite modele na uporednom testu...Moj glas za ovu kutiju-vredi definitivno svaku paru koliko kosta...I ima jako dobar i jak bas za 12" zvucnik sto je glavna karakteristika po kojoj se ova kutija zapaza i pamti...:)

pedjajazz
31.10.2011, 00:36
Upravo sam zbog svih tih preporuka pre dve godine se i ja odlucio da kupim srm450,...i zadovoljan sam u potpunosti, nadam se da ce svako ko razmislja o aktivnoj uciniti tako,....
mada da sam na mestu kolege ozrenca iz amerike,.. potrazio bih tu prvu varijantu made in USA,... polovna se sigurno samo tamo moze naci u ocuvanijem stanju,...

MarjanMilosevic
31.10.2011, 04:13
"Starija serija" Marjane broji 4 razlicite verzije:
-USA...RCF Drajveri,kutija crne boje
-Italy...RCF Drajveri,kutija tamno sive boje
-China...EAW Drajveri, -//-
-China V2...EAW Drajevri, -//-
Osim V2 posedjivao sam brdo SRMa...normalno da SRM sa RCF drajverima zvuci bolje ali 10 puta bolje je malo nabudjano.
U svaki slucaj SRM vredi svaki "dinar"...i da ne zaboravimo da USA/Italy verzija je kostala duplo vise ;-)

EAW nije nikada proizvodio drajvere. Koriste uglavnom 18Sound, nesto od rcf-a i malo od Eminensa.
SRM450 je imao samo dve verzije. Ova nova je sa kineskim drajverima. Starija sa RCF drajverima.
Zvucno prilicno razlicni, jeste da su nijanse ali nijanse su upravo te koje cine zvuk boljim ili gorim.
Prva verzija SRM450 je dizajnirana u RCF-u, novija je bazirana na staroj sa neznatnim kozmetickim izmenama.
Prve serije starijeg modela su patile od pregrevanja pojacala kad se koristi kao monitor, sto se kasnije sredilo boljim hladjenjem

Iskreno smatram da je u USA izbor polovne opreme tako velik da se moze naci znatno bolje resenje nego SRM450 za veoma male pare.

Ozrenac3
31.10.2011, 04:38
kolega pedja ima ih ovde na prodaju polovnih koliko hoces cak i "factory refurbished" sto znaci da je sve provereno u fabrici da su ispravne .u guitar centru i samash prodavnicama ih ima po veoma povoljnoj ceni a ocuvane su boli glava. samo kako da prepoznam naj lakse tu prvu varijantu? hvala na pomoci.

sinisa kg
31.10.2011, 08:16
Vrlo jednostavno-na zadnjoj ploci gde je pojacalo u donjem levom uglu pise-Made in USA(ili Italy,China):)....

sinisa kg
31.10.2011, 08:22
Jedna slika govori vise od 1000 reci.....:)

Ozrenac3
31.10.2011, 17:21
kolega sinisakg malo me je zbunilo to sto neko rece da su dvije americke verzije izasle jedna sa rcf komponentima a druga sa kineskim pa neznam dali su obadve oznacene sa made in usa a ako jesu onda kako ih prepoznati. ako je samo jedna oznacena sa made in usa onda normalno nije problem. hvala puno.:)
Dodato:
moja greska. samo je jedna pravljena u usa sa us komponentima tu cu upravo da potrazim. hvala puno.

pedjajazz
31.10.2011, 18:09
Ozrenac, ajde jai koliko su tamo te kutije srm450 made in usa, bas me zanima

sinisa kg
31.10.2011, 21:08
Koliko ja znam samo prva serija sa RCF komponentama je pravljena u Americi,onda je Mackie kupio RCF i prebacio proizvodnju u Italiju,i tada je promenjen natpis na pojacalu o zemlji proizvodnje...Licno neverujem i nisam sreo SRM 450 sa Kineskim komponentama a proizvedenu u USA-neverujem da bi to neko sebi dozvolio....Nebrini nista samo uzmi te kutije i resio si problem za dug vremenski period...:)

MarjanMilosevic
01.11.2011, 01:30
Ozrenac, ajde jai koliko su tamo te kutije srm450 made in usa, bas me zanima
Oko 500 dolara za par.

Ozrenac3
01.11.2011, 21:26
nove dve mackie srm450 v2 su 1199$ u prodavnicama a na e-bay se mogu naci iste nove sa kablovima, postoljem i torbama za 2 postolja oko 1100$ sa besplatnom postarinom a posto ti sto prodaju nisu u drzavi illinois nego u new jersey ne placa se ni porez tako da ako se odlucim da uzmem nove uzecu preko e-bay. juce sam nasao u lokalnim oglasima dve srm americke proizvodnje polovne za 750$ pa cu u subotu da odem da ih vidim moze se to uzeti i za 600-650$ cash samo ako su u dobrom stanju. na slici izgledaju dobro i plave ili sive boje bar tako mi izgledaju na slici.

pedjajazz
01.11.2011, 23:05
Brate mili 600 dolara trebas da das za par sa stalcima za original americke,... pa ja platio ovde 3 verziju made in kina (ne ovu najnoviju), staru 7 godina 700 eura par bez navlaka i stalkova cak i kabl za napajanje sam posebno kupovao,.. to ti je oko 950 dolara,.. e batice a koja je moja plata a koja u USA,... kupuj to i ne zali,... ja bih kupio 3 komada cisto da mi se nadje... po tim cenama,... ej Srbijo,... daleko si od Amerike!!!

Ozrenac3
01.11.2011, 23:39
jedna nova sa stalkom i sa torbom je oko 600 $ a ne dve. ja sam nasao polovne dve ovde nedaleko od mene za 750$ bez torbi i stalka pa moram u subotu da ih pogledam samo kazem moze se dobiti za oko 600-650 $. ako nisu dobro ocuvane idem sa novim. poz. jeste to je istina da jos ovde sto se tice elektronike, odjece i hrane je brate do dzaba ali te uhvate na drugi nacin da potrosis ali znas nas narod tamo nije imao nista pa kad dodje ovde onda hoce sve.:) mi opet osocijalnoj temi.

pedjajazz
02.11.2011, 01:26
jeste to je istina da jos ovde sto se tice elektronike, odjece i hrane je brate do dzaba ali te uhvate na drugi nacin da potrosis ali znas nas narod tamo nije imao nista pa kad dodje ovde onda hoce sve.:) mi opet osocijalnoj temi.

Brate ja ovde hocu sve ali nemogu, ti bar tamo mozes:lol:
mozda nisi ukapirao ali ja sam ovde dao za polovne kineske 700 eura za par,......
Ameru dresi kesu

Ozrenac3
02.11.2011, 02:01
dresim kesu zemljak:lol: u subotu cu da vidim ove polovne od 750$ ako mi se nebudu svidele uzimam ove nove sa stalcima i torbama. cuvam pare zemljak da decu posaljem na dobar univerzitet kad ja nisam mogao znas i sam kako je. nisam imao uslove cak ni u osnovnu muzicku da idem tamo kod nas. poz.

pedjajazz
02.11.2011, 11:48
Svaka cast kada tako razmisljas. To cenim i podrzavam. Hajde javi posle subote sta si uradio. Pozdrav i srecno!!!

1108984
02.11.2011, 15:46
Daću prvo mali uvod, pre nego što napišem konkretno.
Dugo vremena sam za sebe gledao neko ozvučenje. Ne živim od toga, ali mi treba za posao, kao pomoćno sredstvo u radu. Radim sa klincima kao rekreator. I hteo sam da imam nešto svoje, da ne razmišljam šta se nalazi po hotelima. Obratio sam se za savet i nekim ljudima koji su moderatori ovde i pratio sam ovaj forum, želeći da kupim nešto šta je kvalitetno a pri tome ne mnogo skupo. Kad je došlo vreme kupovine ostao sam na Mackie Thump 15A i RCF Art 312A. Ranije sam imao i više para, ali sad sam mogao sebi da priuštim samo jednu kutiju. Poslušavši preporuke opredelio sam se za 312A. Međutim, u radnji gde ga prodaju (neću da reklamiram) ide samo u paru, ne pojedinačno. Tako da u ovom momentu, to mi je bilo mnogo. Kupio sam Thump 15A.
Pišem na ovom mestu jer je ovim započeta tema. U drugoj radnji (opet neću reklamirati) kupio sam Thump 15A i mikseticu Martin Wisman MX1202. Išao sam na tu varijantu, za zvučnik toliko koliko košta i jeftinija miksetica. Postojala je opcija neki Behringer ili Wharfedale. Behringer nisam našao, a iz radnje gde sam video Wharfedale (neću da reklamiram) se nisu javili. Neću pričati o specifikacijama zvučnika, to može da se nađe na netu. Pričaću o uslovima u kojima je radio. Hotelska diskoteka je 16 x 5 metara, pločice dole. Imao sam od 100 do 110 klinaca. Level na zvučniku je između „jedan“ i „dva sata“. Na njemu su na „jedan sat“ podešeni low i high. Mikseta je na 95%. Laptop je na 60%, ali uključen na 2tkn in (takav su mi kabl poslali iz radnje, kupiću drugi kabl da laptop prebacim na kanal, da mi nije na master). Dakle, pričam o samo jednom zvučniku. Zvuk fenomenalan, čist, jasan. Glasan je zvučnik, čuje se bez obzira na 110 dece. Ali ne da se čuje, nego bruji ceo hotel. Čak su mi neke učiteljice prilazile i molile da malo smanjim. :D Koristim i takođe svoj, ranije kupljen, bežični Numark WS32. Na „bazi“ je pojačan na „dvanaest sati“, na mikseti level i gain između „dvanaest“ i „jedan“. Takođe se fanatstično čuje, čisto, glasno. Moram da napomenem da sam u startu bio protiv aktivne kutije, ali shvatio sam da to nije nikakav bauk, a da je lakše za transport s obzirom na veličinu pasivne miksete. :)
Sigurno da ovo nije najkvalitetnija kombinacija, ali ja sam prezadovoljan kutijom. Nemam čime da snimim, a i nemam vremena jer skačem sa klincima, ali ako na proleće budem na istom mestu svako ko sumnja u ovo što sam napisao može da dođe da se uveri na licu mesta. Jer tek kad se čuje može da se oceni da li to nekome odgovara ili ne. Ja sam kutiju kupio na osnovu brenda, snimaka sa Youtube-a i preporuka ljudi koji imaju po par takvih. Dok bi gore pomenuti 312A bio na osnovu brenda, preporuka ali i uživo čujenog. I ubeđen sam da nisam pogrešio, dok mnogima možda neće odgovarati. Ne želim da se pravim pametan, ne želim nikoga da vređam ovim tekstom, samo sam hteo da istaknem da kutija nije baš za „20 ljudi“ kako reče prodavac u onoj radnji i da čak i samo jedna može da odradi veoma ozbiljan posao. :) Svakako, s obzirom na ovakve impresije, kupiću još jednu takvu, ali ovo je za sad, za početak.

pedjajazz
02.11.2011, 16:40
Druze drago mi je sto si odusevljen sa Mackie Thump,... no i ja kada sam pocinjao i kupio prvu opremu koja je bila kompletna marke Behringer (takodje sam startovao sa samo jednom kutijom) bio sam ekstra odusevljen,... naravno zeljan posla i sama cinjenica da je to moje i da ne iznajmljujem sama je stvarala bolji utisak u mom mozgu i usima. Ali kada sam kasnije stekao iskustvo i promenio brend pogotovu mislim na miksetu,.. uvideo sam da sam radio na zbilja pocetnickoj opremi,...
tako je stvar i sa tobom,... steta je sto nisi imao dovoljno love da uzmes rcf 312A,... mada ja bih pre kupio polovan srm450 nego thump,... sam sam se uverio u mogucnosti,...
Iz tvoje price sam ukapirao da pustas muziku preko laptopa sto nije najbolji pokazatelj za zvucnike,... kao kada se svira live.... U svakom slucaj tvoja lova tvoj izbor,... ako si ti srecan i zadovoljan sa Martin Wismanom i Mackie Thumpom, onda sta tu ima ko da ti soli pamet,...

aleksandar72
02.11.2011, 17:12
@ MarjanMilosevic
Informacija o EAW ti je tacna,ostalo,zalim, nisi "up to date"!
Evo da bi me bolje svatio:
Drajvere za trecu i cetvrtu SRM seriju je radila "X" firma koja pokriva 50% globalnog trzista sa drajverima.Znaci drajveri su izradjenu u tu X-Firmu,koja usput proizvodi i za EAW i po proracunima EAWa.
Ako poznajes istorijat RCF, znaces da se proizvodilo u USA,Italy i u Kini!
Znaci prva serija se proizvodila u USA,kasnije je produkcija prebacena u Italiji i zadnje dve serije su definitivno Kina(SRM V1 i V2).
Moram da napomenem da USA i Italy serije su bili potpuno identicne!

@ sinisa kg
Absolutno tacno, produkcija V1 i V2 je kompletno radjena u PR China

@ Ozrenac3
Ne mozete vise naci nove SRM USA/Italy kutije, posto se vec godinama tamo ne proizvode.

1108984
02.11.2011, 21:24
@pedjajazz

Rekoh, cena je za komad, a u radnji sam dobio informaciju da sve kutije idu u paru i da ne prodaju na komad. I tu si u pravu, kad se prikači više instrumenata ili samo klavijature, možda nije najkvalitetnija kutija i možda joj se smanjuju mogućnosti (nisam je probao u takvoj kombinaciji), samo kažem da za moje potrebe (laptop i 1-2 mikrofona) više nego odlična kutija. A nisam hteo ništa polovno da uzimam, jer ne znam u kakvom je to stanju. A u pravu si, potpuno je dugačiji osećaj kad imaš nešto svoje. Za sad, za početak ovo ekstra radi, za kasnije ćemo videti. :)

Ozrenac3
03.11.2011, 06:00
@alexandar
ne proizvode se vise ali se mogu naci polovne barem ja sam "lucky" da mogu da potrazim ovde mada i kineske nece da omanu, ne zuri mi se bitno je da sam odlucio "MACKIE SRM450" i zahvaljujem se puno @pedjajazz na savetima. poz.
Dodato:
moram da dodam, posle "malog" istrazivanja ovde u usa, mackie srm450 imaju veoma dobar repertoar. ovde se govori da su mackie srm450 aktivne kutije sa karakteristikama studio monitora. znaci da je kvalitet zvuka tako dobar da se moze porediti sa studio monitorima a snaga za svadbu od 300 ljudi iako su 12" , imaju bas sto udara u prsa. ;)

aleksandar72
03.11.2011, 13:10
Ako nadjes polovne USA/Italy u dobrom stanju, ne razmisljaj puno ;)

pedjajazz
03.11.2011, 15:23
upravo tako Ozrenac,... od prvog trenutka sam znao da ces najzadovoljniji biti sa srm450,.. i snaga i kvalitet istovremeno,... plus pouzdanost,... te kutije se ne kvare druze,..... lepo ti i moderator aleksandar kaze,..... ne razmisljaj puno, nego dresi kesu!!!

Ozrenac3
07.11.2011, 06:37
cisto iz radoznalosti me interesuje kakve su rcf art 315a kutije i ko ih proizvodi jer sam ovde na forumu video dosta pohvala. njih ovde jos nisam video u prodavnicama i prvi put cujem za njih ovde na forumu. hvala.

superboy18
23.05.2012, 19:46
pozdrav svima, ja sam recimo na početku "karijere" one-man-band i trenutno od opreme imam klavijaturu i mikrofon, a razglas unajmljujem. Međutim, htio bih si kupiti nešto od zvučnika da ne moram više unajmljivati, zanima me što mi vi preporučujete, koju marku i koji model, ja nemam nikakvog iskustva s razglasom, budžet mi je nekih 200€, neki mi kažu da uzmem neko pojačalo za klavijaturu, neki mi kažu da se to ne isplati, da je bolje kupiti aktivnu zvučnu kutiju ( jel "aktivna" znači da ima u sebi pojačalo ili?), u jednoj trgovini su mi ponudili Omnitronics KB 210 za 200€ i kažu mi da je to sasvim dovoljno za to što mi treba, a treba za manje svirke do 100 ljudi, što vi mislite o tom i ako imate bolji prijedlog, slobodno predložite, hvala

mikimaksa
02.06.2012, 02:43
pozdrav svima, ja sam recimo na početku "karijere" one-man-band i trenutno od opreme imam klavijaturu i mikrofon, a razglas unajmljujem. Međutim, htio bih si kupiti nešto od zvučnika da ne moram više unajmljivati, zanima me što mi vi preporučujete, koju marku i koji model, ja nemam nikakvog iskustva s razglasom, budžet mi je nekih 200€, neki mi kažu da uzmem neko pojačalo za klavijaturu, neki mi kažu da se to ne isplati, da je bolje kupiti aktivnu zvučnu kutiju ( jel "aktivna" znači da ima u sebi pojačalo ili?), u jednoj trgovini su mi ponudili Omnitronics KB 210 za 200€ i kažu mi da je to sasvim dovoljno za to što mi treba, a treba za manje svirke do 100 ljudi, što vi mislite o tom i ako imate bolji prijedlog, slobodno predložite, hvala
Moje misljenje je da uzmes ativnu kutiju ( aktivna u sebi ima pojacalo koje je namjenski za tu kutiju ) Sto se tice omnitronica moje iskustvo je lose, bolje rade behringer. Za 200 eura mozes naci samo jednu 12" ili da trazis polovnu 15" mada ti ni jedna ni druga nece biti dovoljne za 100 ljudi pogotovo na otvorenome. I da kazem da aktivna kutija nema mikser tako da na a.kutiju mozes spojiti samo klavijaturu ili mikrofon ( imaju neke aktivne kutije ulaz za 2-3 ali su losi mix, nemaju predpjacalo za mikrofon) pa bi ti trebala i neka mikseta da prikacis klavijaturu i mikrofon i da malo doteras EQ sto na aktivnoj kutiji ne mozes. Mozda je bolje za pocetak da uzmes samo miksetu a ostalo iznajmis dok ne zaradis za bar jednu kutiju. Ako radis kafice onda se samo prikacis na njihov razglas. ( P.S ovako sam ja radio dok nisam zaradio kutije i dr.)

nikadvisekorg
02.06.2012, 04:00
280e Behringer EUROLIVE B215 D, aktivna zvučna kutija (KOMAD)
* Dimenzije 695 x 440 x 335mm
* Težina od 23 kg
http://www.musiccentar.com/pics/items/portal/6354.jpg

probao ih rade za sve pare za manje tezge ne treba ništa bolje, a naučnici koji će da pišu protiv ovog modela nek odu prvo na neku manju tezgu sa 2 ovakve kutije pa nek se jave. Ne rade kao Forum line ali za novac koji koštaju rade duplo bolje.

Cegor5
16.04.2019, 10:37
Pozz...Jel netko zna jel sivi Mackie srm450 imao problema sa pregrijavanjem?

Bokic
16.04.2019, 17:03
Ja nisam nikad.
Moje su druga serija sa RCF zvučnicima.

Cegor5
16.04.2019, 17:24
Jesu tvoji sivi?

Bokic
17.04.2019, 01:52
Da, stara serija, tkzv, Ver.1.
Posle su presli u Kinu i poceli da ubacuju EAW zvucnike, takodje sive. V.2

Posle su valjda krenule crne. V.3

Cegor5
17.04.2019, 11:10
Znači taj tvoj se ne pregrijava?

Hm kako da ja znam koji je moj
Dodato:
Znači taj tvoj se ne pregrijava?

Hm kako da ja znam koji je moj

Tj čitao sam da je samo prva verzija siva, i da je ona imala problema s pregrijavanjem..
Dodato:
Znači taj tvoj se ne pregrijava?

Hm kako da ja znam koji je moj
Dodato:




Tj čitao sam da je samo prva verzija siva, i da je ona imala problema s pregrijavanjem..


Ako možeš staviti sliku tvojih

Bokic
17.04.2019, 16:26
Ne stoje mi kuci, sad mi nose jedan samo kao licni monitor.
Izvadi bas zvucnik i vidi koji je pa ces znati koja je serija.
Mada i za novije serije od mojih nisam cuo da se pregrevaju, doduše od iskusnih ljudi koji ih ne forsiraju, isto kao i ja.
Nisu one za preterano gruvanje, mada uz vufere sam radio i na vecim snagama bez problema.
Ovako izgledaju, valjda:
https://images.app.goo.gl/ZZKhKKajDxsHiCsR7

Cegor5
17.04.2019, 16:44
Mislim da su takve i moje. I moje imaju RCF drivere u sebi, ali baš za te kažu da se pregrijavaju, pa zato pitam..

Bokic
17.04.2019, 20:51
Pa vidi, svaka kutija ima limit, uvek je stvar u tome.
I SVAKA će da se pregreva ukoliko treba da radi posao za koji nije predviđena.
U svakom slučaju, ako ti se to često dešava, predlažem ti da uzmeš bar jedan aktivni vufer da rasteretiš SRM.
Ja sam tako pokrivao dosta ljudi bez problema.

Cegor5
18.04.2019, 12:14
Druže bez binova ne idem nikud :D

A i ugradit ću sam po jedan ventilator na zvučnik..