PDA

Pokaži Full Verziju : roland xp-80


alenmo
03.05.2011, 16:51
pozdrav svim kolegama...zanima me savjet posto imam priliku da nabavim roland xp-80 kakve je vase misljenje o toj klavijaturi...znam da nije sempler i nebih je kupovao radi onih klasicnih semplova,zanimaju me njene fabricke mogucnosti i kakav je to sound u odnosu na danasnje top modele

Liki
03.05.2011, 19:12
poz kolega :D pa roland ko roland ima dobre boje sto se tice fabrickih stvari . a za ritam je ono bubnjevi su losi, ,ja sam imao roland, radio sam sa njom i posle svirek odmah sam je prodo , (fantoma X G serije su zakon!! ) a za srednja klase su g1000 i em2000 sto se tice aranzera . solo xp50 ...pozzzzz :)

savo puric
03.05.2011, 19:18
Imao sam XP80 do pre godinu dana, klavijatura je odlicna, na prvom mestu izrada klavijature, tasteri odlicni, dirka je dobra fabricki otezana, ekran je jako pregledan, ima dosta mogucnosti u programu za pravljenje boja, podrzava 4 prosirenja. Meni je odlicno radila i sluzila, imao sam na njoj mnogo dobar bas i kontru, a sto se tice solo boja s tim da nije sempler super radi, jedino sto mi se nije svidjalo je to sto je malo velika. Moja preporuka je ukoliko je cena prihvatljiva uzmi tu klav. neces se pokajati.

alenmo
03.05.2011, 19:32
hvala savo inace volim te sintove verzije 76 tako da mi nije problem velicina a bas me zanimalo misljenje nekoga ko je licno imao taj sint.

alen248
03.05.2011, 19:43
Imenjace ja sam imao XP 50 a ona je dosta slicna toj klavijaturi. Ovako cu ti ukratko reci: kvalitet izrade i tipka extra i profi, sto se tice boja organe-extra, saksafoni i trube -extra, stringsovi-extra zujalice tipa dx11 skoro sve imaju, gajde odlicne u principu vrlo dobra klavijatura i za narodnu i za zabavnu muziku e jedino sto nije dobro su harmonike, imaju ali nista posebno. U principu za klavijaturu bez semplera odlicna sprava!!! Pozzz

alenmo
03.05.2011, 19:51
bas gledam onaj zika sto svira sa colom jos uvijek svira na xp-80 tako da je sigurno nije progazilo vrijeme...
sutra idem da je pogledam pa ako bude dobro ocuvana mislim da cu pazariti ..i

nace imam tyros 4 na kojem imam vecinu potrebnih sempova a ovaj roland bi mi koristio kao dobra podloga i naravno nesto od solo boja a on sigurno ima kako kazete dosta kvalitetnih fabrickih boja

Vule
03.05.2011, 20:06
@ Alenmo,koji Zika sto svira sa Colom?

Ja koliko znam Sloba Markovic je imao XP-80 i svirao sa Colicem,a za Ziku ne znam?

XP-80 je sprava stara desetak godina,kvalitetne izrade ali po malo zastarelih zvucnih performansi. Nesto se svakako moze izvuci iz nje ali za kafanu i svirku je nepraktican,mada,vi to svakako uzimate za dalju trgovinu ako se ne varam?

mirandess
03.05.2011, 20:24
Zika Filipovic prati čolu, trenutno.... I samardzica(cini mi se)... Pa poslao sam mu ja poruku na Fb oko rolanda pa kad mi odgovori ja cu napisati i ovdje tako da znas :D nadam se da cu ti biti od pomoci kao i kolege sa foruma :D veliki pozdrav :D

savo puric
03.05.2011, 22:06
Posle XP80 sam imao neko vreme XP60, identicne klavijature po svemu samo sto XP60 ima 5 oktava i sa njom sam bio zadovoljan, posebno zato sto je manja, ali ako volis 76 dirki to je ok, meni je bila neprakticna za tezgarenje bas zbog te velicine.

mojkarma
03.05.2011, 22:18
Ja sam imao xp80 jedno 3 godine i uopće ne razumijem kako nekome ti zvukovi mogu biti ekstra. Pogotovo kad se spominju organi ili saksofoni. Od tih je saksofona bolja bilo koja zvučna kartica koja standardno dolazi na kompjuteru. Sveukupno, meni je ta klavijatura radila znatno mršavije od nekih starijih klavijatura tipa Korg 01/W (ne, ne hvalim Korg, samo uspoređujem).

Evo kako zvuči tenor saksofon na xp80, pa ako je to ekstra, onda ja ne znam:

http://synthmania.com/Roland%20JV-2080/Audio/PR-B/114%20Tenor%20Sax.mp3

Ne znam koliko je to sada nekome bitno, ali ta klavijatura je jako nezahvalna za splitiranje u smislu da ima memoriju samo za 32 performanca. To čak nije na razini osamdesetih. To je dakle dovoljno tek za nekoliko osnovnih kombinacija.

Klavijatura sigurno može poslužiti uz Tyros, ali više kao podloga i za umjetne boje. Akustika više nije na razini današnjeg vremena, a sve što je vrijedilo ili dobro zvučalo, to je Roland upakirao na ekspanzije.
Stoji da je kvalitetno izrađena i ima dobru tipku.

alenmo
03.05.2011, 23:06
ja sam isto vule mislio na ziku filipovica mislim da je i on svirao sa colicem

sad ste mi stvarno pomogli sa savjetima tako da cu dobro da razmislim dal mi se isplati da uzmem a ne mislim vule nista za daljnje trgovine nego ono cisto da meni posluzi

Vule
04.05.2011, 01:21
Moguce da sam ja nesto pobrkao,ne secam se da je Zika svirao XP-80,al nije ni bitno

Dejan
04.05.2011, 01:24
Zika ima XP80 ali pored njega ima jos nekih,Extrem,M3 itd,dobra sprava XP80 majke mi ;)

Iggy Prince
04.05.2011, 02:04
Drugar, kupuj tu spravu bez razmisljanja...ja sam imao skoro sve serije od xp-a... xp-80, 50, 60, i 30...I veruj mi da su odlicne.Doduse xp-30 je daleko najbolji u toj klasi, a i dolazi sa tri fabricka prosirenja plus dva za ugradjivanje...dok ostale nemaju fabricka ali se zato mogu ugraditi po 4 prosirenja na svaku...ja bih ti preporucio xp-30, jer ima bar po meni najbolju dirku, a i dobar portamento...meni su sve zvucale perfektno, a najbolje od svih xp-50 a nisam imao nijedno prosirenje..znaci uzimaj, neces se pokajati, pozz.

alenmo
04.05.2011, 08:51
idem danas da pogledam u kakvom je stanju pa ako bude ocuvan pazarim pa sta god bude

javicu vam kakvi su moji utisci,hvala jos jednom svima na dobrim savjetima

alen248
04.05.2011, 20:11
Mislim da neke kolege imaju pogresno misljenje kako neki instrument treba da zvuci pri tom mislim na prirodan zvuk nekih instrumenata, a ne izobliceni zvukovi tipa amza-saks itd. Ja znam da roland xp serije ima jako dobre boje prirodne boje!

savo puric
04.05.2011, 21:03
@alen248, slazem se sa tobom kolega, ja sam dugo svirao xp80 i xp60, sada imam TR-a, i puno mi fale stringsovi, brasovi, pogotovu klaviri kave ima xp, i jos puno boja da ih sada nenabrajam, bas kako sto si napisao, prirodne boje. Mozda se neko neslaze, naravno postujem svacije misljenje, ali od svih klavijatura, naravno neracunajuci smplere, meni Rolandova XP serija najprirodnije zvuci.

IvanJV90
05.05.2011, 01:37
Trenutno imam JV90 koji je prethodnik xp50(koji sam imao i zamenio za jv).
Dirke na xp80 su verujem iste kao i na jv90 polu-otezane i omogucavaju da se svira izrazajno i veoma su kvalitetne.
Sto se se samih zvukova XP serije tice klaviri su dobri (za '95 odlicni), posebno je dobar expansion board "keyboards of the 60's 70's"...(koji imam i preporucujem, naravno kome treba za jazz, rock...itd), mada mislim da se od tih orgulja moze napraviti i dobrih narodnjackih boja.

Ja bih u svakom slucaju imao takvu klavijaturu zboh fleksibilnosti zvuka (razne ekspanzije).

Pozz

savo puric
05.05.2011, 22:40
Ja sam imao u xp80 pop, bas&drum, sesion i orcestral prosirenje, i kajem se dan danas sto sam prodao tu klavijaturu.

IvanJV90
05.05.2011, 23:55
Kad smo se dotakli ekspanzija...koje se najvise koriste za nasu muziku i mogu li se napraviti dobri zvuci harmonika?

alenmo
06.05.2011, 09:05
ovaj xp-80 nema nijednu expanziju a mislim da ih je ovde i tesko nabaviti ..
znam da sa tim prosirenjima puno bolje zvuci al kakva je situacija kad nema prosirenja ..

rijetko ko da prodaje samo expanzije ako ima ovu klavijaturu

gega
06.05.2011, 09:48
Znam da nisi ovo pitao :D ali ako vec kupujes,razmisli ne bi li ti bilo interesantnije kupiti model XP30....
Ima i flopi i smart media citac ,doduse prima kartice velicine do max 6 mb (5,5V) manja je klavijatura,lagana,i ugradzena su fabricki tri wave expans. prosirenja dva mozes sam izabrati i ugraditi u predvidzene slotove.... mene je odusevila sparvica .
Ako se raspitas naokolo reci ce ti svako da je naspram XP50 i 80 ohhhoohhooooo :lol::lol: realna cena jednog dobro ocuvanog xp30 se krece oko 350 a sa koferom 400 Eura

mojkarma
06.05.2011, 17:02
Nijedna ekspanzija (sr-jv serija) nema harmonike koje makar i sliče onom što se svira u našem podneblju.

alenmo
07.05.2011, 10:22
nista drugovi hvala na savjetima al uzeo sam triton klasik koji meni licno ipak puno vise koristi od rolanda a i dugo sam svirao na triton studio tako da ga nikad nisam prezalio...

za sad sam miran klasik zvuci stvarno vrhunski prebacio sam vecinu semplova sa studia na njega

makso68
07.05.2011, 11:24
Neka je sa srećom,da se na njega zalijepi more bakšiša.Normalno da je Classic puno bolja varijanta od Xp 80,a što ima dirku,nema je ni Yamaha 9000 pro..Pozdrav druže!

gega
07.05.2011, 14:53
@alenmo
Ako se bude baksis tako lepio kao sto Makso kaze,dolazis nam pivu posto smo jako uticali na tvoj izbor klavijature :lol::lol::lol::lol:

alen248
07.05.2011, 15:50
Sto nas covjek navuce na XP -80 diskusiju i na kraju kupi Tritona, cccccccc
:lol::lol::lol: ma jel to Alen nemoze valjat=))

alenmo
08.05.2011, 11:04
hajde bogati nebi se drugacije ni ispricali...hvala vam na jaranskim savjetima :)))