PDA

Pokaži Full Verziju : Kako napraviti dinamiku??


muamerboss
28.04.2011, 17:08
Pozdrav kolega..Evo probao sam i ja malo praviti neke ritmove sa style works-om..Ali imam jedan problem..
Sve sam skont'o kako ide,jaran mi napravi orginal ritam na fruity loops-u kao midi fajl,i ja ga lijepo iskonvertiram u ritam za korg pa50,i sve to isto zvuci,ali nema dinamike..
On kada pravi na fruity loops-u ritam,napravi dinamiku,npr. dinamiku fusa,ili tarabuka,ali kada ja prebacim u ritam sve se cuje istom jacinom :/...Ima lijeka za to??Hvala vam unaprijed...

P.S. Kad zavrsim jedan ritam postavicu ga na download pa da cujete ;)

mirandess
28.04.2011, 17:26
a jeste li u event modu probali ista(na klavijaturi)??? Mislim da se u event modu moze namjestiti dinamika, fus po fus, bubanj po bubanj, od 0 do 127, svaki posebno....... druge nema.... :( ili da vi jednostavno odsvirate ritam sekciju i stavite umjesto tog bubnja..... nema druge... :(

muamerboss
28.04.2011, 17:37
@mirandess ,
hvala na odgovoru,ali nisam mislio da smanjim kompletan fus,ili dobos,vec da se jedan udar fusa cuje jace,drugi slabije...Ako me razumijes :D..Ne znam kako da objasnim xD..

mirandess
28.04.2011, 17:42
pa da, to se moze uraditi u event modu u postavkama gdje je record... Ja znam kako ide na novijim pa serijama pa800/2x jer sam i sam to radio,a za pa50 mislim da je isti "kalup".... svaki instrument(drum kit) znaci dobos, noga,fus, i ostale cinele se mogu smanjiti i pojacati od 0-127 vol. svaka je odsvirana i izlista se u tom event modu i svaku posebno mozes smanjiti i prilagoditi npr. (u event modu) ide noga F#-120, dobos F-125, cinela(neka) D-67, fus C#-98....(ovo ti je samo primjer) i to se ponavlja u event modu i mozes svaku posebno smanjivati i pojacavati..... ako grijesim neka me netko ispravi.... :) nadam se ako nista da sam te uputio kako i sta treba.... :D veliki pozdrav.

muamerboss
28.04.2011, 17:51
Nisam te skont'o odma :) ..Evo nasao sam taj event edit,pa cu malo probati nastimati dinamiku..Jest da ima puno posla al eto :D...Ako neko ima brze rjesenje,tj. kako da se dinamika iz fruity loops-a ne promijeni neka javi :D..
@Mirandess ,hvala jos jednom ;)

korda
16.05.2011, 22:18
Ja koliko sam te skontao kolega,ti mislis da za vrijeme svirke,nekad je dobos jaci a nekada tisi,tj. slabiji tako i ostali elementi.Znam da se u Event moze nastimati npr.Bas noga od 1-127 akoje stavis na 100,ona uvijek svira tu jacinu,a da varira stalno npr,izmedju 70 i 127 kako ja mislim da ti zelis to mi nije poznato.
Pozdrav