PDA

Pokaži Full Verziju : Razlika izmedju Guerrini Superior 2 ili Prezident ORO


husse
25.04.2011, 16:28
Pozdrav svima. Treba da kupim harmoniku i nekako mi Guerrini zvuci veoma primaljivo. Medjutim, ne znam kako da se odlucim koju da kupim. Da li Guerrini Superior 2 ili Preziden ORO ili koju vec :)? Ja iskreno ne znam koja je razlika izmedju ove dvije i ako postoji uopste a, vjerovatno da postoji. Moze li mi neko pomoci pri odluci...Hvala svima!

dejantb15
25.04.2011, 17:19
Ima mnogo pisano o ovome.Ako imas novca za President uzimaj ga (naravno treba da bude u dobrom stanju i da je original).

husse
26.04.2011, 05:41
Da li postoji nacin na koji bi mogao da znam da li je orginal ili ne? Naravno kad je budem svirao da se primijetiti po tonu ali iskren da ti budem kod nas u Bosni ljudi prodaju sve i svasta trvdeci kako je to toboze original..Najgore je to sto mi nemamo adekvatnog majstora koji bi to mogao da pogleda...kao recimo sto ima u Srbiji. Hvala ti drug!

jeftabgd
26.04.2011, 15:59
Materija je mnogo opsirna da bi mogla da se definise u par reci.Svakako najbolji savet bi ti dao Kiro shtimerserviser.Za pocetak bi morao da prostudiras fizicke razlike izmedju te dve harmonike,a zatim i sta je unutra t.j. koji su tonovi i sl.

husse
26.04.2011, 16:32
Rado bi ja dosao u Srbiju i rijesio taj problem tako sto bi u Srbiji kupio harmoniku...Ali me strah jer na granicnom prelazu me mogu tako lijepo oderati...da cu ih pamtiti do kraja zivota hahahahahaha....da li neko ima kontakt majstora za harmonike...mozda bi se mogao sa njim dogovoriti nesto u smislu kupovine itd....jer me fakat strah dati 3000-3500 eura za nesto sto nije provjereno....hvala
Dodato:
Nasao sam jednu harmoniku ali nikako da skontam da li je ona original....:( MOze li neko da pogleda i da mi kaze sve sto moze naravno....


dalapa supermaestro 15+1+7 registara 120 basova u extra dobrom stanju, original talijanska serijski broj 70, sa malom i velikom kabinom, uskog formata i lagana ( drvena kabina )

aleksandarpet
27.04.2011, 10:46
Treba da pazis jer ima mnogo falc guerini 2 . Tonovi od presidenta su mnogo pitomiji i uobliceniji od superiora . Ali posto se kod nas sve kopira vise od 50% su kopije sa plocicom president . Ako imas para president je vrh ali samo original , jer je bolja original superior nego falc president .

tranzit
03.12.2011, 06:13
'Ajde husse prije nego kupis harmoniku, pogledaj Roland FRX3 ili FRX7. Imas na Rolandovoj stranici informacioni materijal. Za njih imas i Dallape Supermaestro i Organtone prosirenja. Mozda te zainteresuje, nije iskljuceno.

husse
20.12.2011, 17:45
Jos uvijek nisam kupio harmoniku jer ovdje u Bosni prodaju svasta...Ima li neko kontakt telefon osobe koja prodaje harmonike u Srbiji?

zoki73
24.12.2011, 20:43
president uzimaj... 1. tipke su boje bjelokosti, na svakom toni imas upecatljiv guerrinijev pecat...
najjednostavnija provjera...

Iwane,vidim da si pravi znalac.Molim te ako znas kako izgleda taj Guerrinijev pecat da nam kazes.Stari provalio si se strasno.A i tipka boje bjelokosti.Mislim da ti ni neznas na sto se misli pod pojmom Guerrini President.
Postovano sa mobilnog uređaja

joki
27.04.2012, 18:49
Harmonika Superior 2 i President ORO su 90% iste harmonike osim sto Superiorka ima TIPO a mano tonove (znaci II klasa) a President a mano (I klasa).
Zaboravimo izgled dekle i registara. Guerrini je pravio dobre harmonike negde do 1983 ,posle ju je samo prepakovao izgledom, a kvalitet je padao.

shtimerserviser
27.04.2012, 20:17
Skoro svi znamo da Geurrini a i dosta druge fabrike ne proizvode glasove.Nemogu da verujem,da neko moze kategorizirati glasove i po klasama, a da nekaze ime tonova /koja marka/.

igoranca
28.04.2012, 15:19
najbolje je da povedeš nekog majstora ili neko ko se dobro razume u harmonike ali i dobra harmonika i dosta košta tako da za male pare nema dobra harmonika a što se tiče harmonike naravno gledaj da kupiš president...

Braca1971
02.05.2012, 04:48
Pozdrav drustvo, vec duze vreme pratim ovaj forum pa rekoh da se ukljucim malo: Nisam aktivni muzicar, sviram vise za sebe, zivim i radim u USA vec 12 godina, Pittsburgh, PA.

Nedavno sam kupio polovnu dobro ocuvanu Guerrini President ORO, i evo kakvi su utisci:
1. Iznenadio sam se plasticnim grilom (deklom, kako se ovde zove), tacnije mrezica je metalna ali stranice su cista plastika koja se blago savije kad se navrnu srafovi.
2. Deo koji drzi "matice sa navojima" na koji se usrafljuju srafovi-drzaci za gril je takodje plastican, takodje izenandjenje.
3. Ceo ovaj sklop mi se cini neverovatno labav i slabasan, ocekivao bih nesto vise od guerrinija ali po ovome sto sam citao to je to sa kasnijim model (ova harmonika je iz 2001.
4. Sve ostalo ce cini OK, dirke, bas itd.
5. Zvuk je OK, bar za mene.
6. Harmonika je original italijanska, sa rucno pravljenim "reeds" (izvinjavam se ne znam kako se ovo zove drugacije").

E sad posto ja ne sviram po tezgama, ne verujem da ce ova harmonika da vidi "svetlost tezgi" tako da mogu da zivim sa ovom plastikom, ali za nekog ko radi tezge racunam da ovo bas ne bi bio instrument za "svaki dan".

Ajd tako, srdacan pozdrav.

tranzit
02.05.2012, 05:09
Reeds = Faseni

accordst
09.06.2012, 10:55
Bez da je majstor od povjerenja pregleda nikad ne bi kupio polovnu harmoniku ni neku jeftiniju a kamo li Guerrinni i sl. tržište je puno svega i svačega ...
Ko ima novaca za 3500-4000 eur može kupiti novu za klasu bolju harmoniku od npr. Guerrinni 2 koja je kao neki standard.Jednom kad kupiš novu i čuvaš je i unučad ti može na njoj svirati.

Bokic
10.06.2012, 03:28
accordst@

nemoj da pomislis da sam ironican, koje su to nove, za klasu bolje, a da kostaju 3500-4000 evrica ?
Stvarno me interesuje.

guerrini632
10.06.2012, 11:31
Razlika između Presidenta i Superiora je i u tastaturi, kod Presidenta je još malo plića i brža, mehanizam tastature joj je strava dobar.

splendid
11.06.2012, 10:33
Mislim da president ORO ne može da priđe dobroj superior 2.....taj president ORO je ustvari loša kopija pravog presidenta proizvođenog 70-tih godina što mu i cena govori.....za prezidenta u dobrom stanju treba odvojiti 5000e pa na više...još malo pa dva prezidenta ORO....
Nove harmonike...večita diskusija....sve je na njima dobro...tonovi....mehanika...osim što ako se desi da dođeš u situaciju da sviraš zajedno sa nekim harmonikašem koji svira neku korektnu staru dalapu, starog prezidenta ili superior 2 ili 3 vrlo brzo ćeš se pokajati što si sahranio 5-6 'iljada evra u novu harmoniku....da je tako dobra nova harmonika već bi odavno svi harmonikaši koje imamo prilike da vidimo na ekranu malog TV prijemnika svirali te nove harmonike.... :)
Pozdrav :)

igoranca
13.06.2012, 13:18
mislim da kod dugmetara nije takva situacija i stari president i novi oro su extra harmonike