PDA

Pokaži Full Verziju : cool edit pro 2.0 i mijenjanje intonacija??????


Bosnianboy74
01.04.2007, 22:37
" Cool Edit Pro 2.0 "

pozdrav svima!!!!

Imaj jedno pitanje za one koji malo bolje barataju programom " cool edit pro 2 "

Skinuo sam sebi neke midi fajlove nasih pjesama koje sam " konvertiro" u mp3 format preko jednog super programa.znaci sada su ti midi u pm3 formatu i imaju mnogo bolji zvuk-

pitanje je sada,kako koristiti te "midi" u mp3 formatu preko cool edit programa i povisiti ili snizavati intonaciju?


hvala za odgovore!

Alix
01.04.2007, 22:59
Edo bolje ti je originalne Midi fajlove da malo doradiš (zamjeniš Track-ove)...i onda skineš sebi Van basco i preko njega edituješ tuning i intonacije....Tako rade mnogi "fajlaši" kod nas i mogu ti reći da to kod njih pali...Pozdrav!

MrVlad
02.04.2007, 00:42
Alix je upravu i mozda ja bilo bolje da promenis midi falj, ali mozes da ides na:

Edit Waveform sekcija
-Effect-Time/Pitch-Stretch
idi na Stretching Mode, kliknuti na Pitch pa onde na strelce da posdignes ili spustis intonacije...

Bosnianboy74
02.04.2007, 01:21
hvala za odgovor

:))))

Bosnianboy74
02.04.2007, 11:19
Za " Mr Vlad"


mozes li moj jos jednom ali malo detaljnije i poblize objasnit kako da preko edit coola pro 2 mogu mijenjat intonacije na midi fajlu,odnosno, midi fajlu koji je pretvoren u mp3 format?

znaci gdje se nalazi ta transpoza?
i kako se radi to?
pozdrav i hvala ti

:)

MrVlad
02.04.2007, 17:52
mislim da ne moze sa midi faljom.... cool edit nije za to..

poz. Vladan

cevap
05.04.2007, 00:46
Halo ba ljudi sta radite vi!!!

Kakve savjete dajete covjeku?????

Svako stimanje pitcha u wav, aif ili mp3 formatu ce rezultirati gubljenjem kvaliteta samoga fajla.

DEFINITIVNO NAJBOLJE RJESENJE je dici ili spustiti preko transpoze funkcije taj midi fajl u nekom od editora (na onu visinu kaj vam treba) i tek onda ga konvertirati u mp3 ili wav fajl.

Moje licno mishljenje: ako ce se pustati sa kompa je da se ne kompresuje u mp3 jer i to je gubljenje na kvaliteti. Najbolje je ostaviti ga u sirovom wav formatu. Tu racunajte na otprilike 10 mb po minuti trajanja, ali sa obzirom na danashnje harddiskove od 500 GB ili 1 TB, prostor ne bi trebao biti nikakav problem!!!

Bosnianboy74
06.04.2007, 19:17
pozdrav cevap
pa koji onda program postoji preko kojeg big mogao promjenit intonacije i zadrzat u skali koja meni odgovara?

hvala
Edin

xhiani1
10.11.2007, 14:43
gde mogu da nadem prevod za cool edit