PDA

Pokaži Full Verziju : Mikroprekidaci za Triton Studio


hammers
18.04.2011, 10:50
Nisam otvarao klavijaturu i ne planiram da je otvaram bez prethodne nabavke mikroprekidaca, pa me interesuje kakvi (koji) mikroprekidaci za tastere idu u Triton Studio?
Stradali su mi (jedan ne radi, par njih teze rade) pa bih hteo da ih zamenim.
Hvala unapred.

srkiboj_zr
19.04.2011, 00:26
vidi ovako ne znam koji tacno idu mikroprekidaci ali meni kad su na le-u riknuli znaci bas riknuli da nisu uopste radili odneo sam u neki rtv servis..skinuli su prekidace sa ploce i ubacili u neku masinu zujalicu(neka ultrazvucna kadica ako sam dobro zapamtio) i posle je samo te iste zalemio nazad za plocu i sve je radilo kao novo...mozda je bolje da ih ne menjas ..opet original je original!

gagan
19.04.2011, 00:43
Kolega hammers ja sam licno menjao mikrotastere u tritol LE . Tih mikro tastera ima razne vrste , razlikuju se po duzini dugmica , ima ih od 2 ,3 ,4 , 6 ,8 ,i 10 milimetara .Trebalo bi prvo da otvoris klavijaturu i da izmeris duzinu dugmeta na tasteru , i normalno porucis u nekoj servisnoj radnji te tastere . E sad za zamenu ti je potrebno kolko tolko znanje oko skidanja tastera sa stampane ploce i normalno letovanje istih . Prilikom odletovanja i skidanja tastera sa stampe , moras koristiti vakum pumpicu , i ne smes puno zagrejavati lemno mesto , jer se moze desiti da se odlepi stampana folija sa ploce Ti tasteri nisu skupi , al ako nemas iskustva sa elektronikom , najbolje da ti to neki serviser zameni .Nadam se da sam ti kolko tolko pomogo ,Inace bilo kakve popravke na njima su nesigurne , kad tad ce opet zatajiti sa radom .

gnovako8
19.04.2011, 02:13
pozzz jedan moj kolega je mjenjao na studiu,sutra ga nazovem pa ti javim koji tasteri tocno idu.

hammers
27.04.2011, 18:41
@gnovako8
I, jel javio kolega koji su mikroprekidaci u pitanju?

DinO74
28.04.2011, 12:45
Imas hammers tu u Leskovcu covjeka koji ce ti to 100% srediti :)

hammers
28.04.2011, 16:21
Ne jednog, nego bar 3 imam, nego nisam ja ovca za sisanje...;)
Zbog toga hocu da to sam sredim...:-h

milanceshow
29.04.2011, 02:37
Budi obazriv za stampanim plocama koji su u vise lajera!

gnovako8
29.04.2011, 14:36
pozzzzz.poslo sam ti poruku rjeseno