PDA

Pokaži Full Verziju : Stalak za el. klavir i Tyros 3


Akordeonista
13.04.2011, 12:56
Interesuje me koji biste stalak preporucili za dve klavijature, tacnije, za elektricni klavir (Kawai Mp4) i aranzer Tyros 3?
Interesuje me pre svega sto stabilniji stalak jer je klavir sam po sebi podugacak i tezak. Sviram i sedeci i stojeci (kako kad, u zavisnosti od svirke) pa trazim stalak koji moze da zadovolji i jedne i druge potrebe.
Mislim da za ovu namenu ne mogu da se koriste Spyder-i, Proelovi tronozci i slicni stalci posto oni imaju uske ruke za klavir pa kad se svira sve se trese i cini se da ce stalak svakog casa puci (provereno sa Proelovim KK20).
I sto se opterecenja tice mora da bude jak stalak posto ove dve klavijature imaju oko 35kg zajedno pa jos kad se svira na njih (pogotovo na klavir, zbog hamer dirki) opterecenje bude znacajno vece.
Trenutno imam Proelov stalak Proel EL260 i on mi je odlican ali nije namenjen za stajanje pa kad treba da sviram stojecu varijantu nemam stalak.
Sta je, tj. koji bi stalak bio po vama resenje za mene? Naravno, kriterijum je kao i kod vecine - sto bolji a sto jeftiniji.:)

skoricnik
13.04.2011, 13:01
Da li si probao sa Jaspers Skelom (rampa)?

Pozdrav

Akordeonista
13.04.2011, 14:37
Nisam nikad probao rampe ali mi ne deluju lako sklopive. Sviram stalno na razlicitim mestima pa mi je to jedan od bitnijih faktora - da bude lako sklopivo!
Ovo mi polako postaje nemoguca misija posto trazim stalak koji je lako prenosiv, jak, stabilan i na kom (kad nije sedeca svirka) donja klavijatura nije ispod 110cm visine.

danijel011
13.04.2011, 17:08
Mislim da bi ti Rolandov V-stand ispunio sve te kriterijume, samo je malo skuplji, sa dodatkom za drugu klavijaturu mislim da bi izašao oko 260€...
Ovaj na slici, Hercules KS 410b, je dosta povoljnije rešenje, jedino što mu je maksimalna visina donje oko 93cm ( sa klavirom nešto preko 100) ali je oko 120€...
Pa ti odluči ;)

Akordeonista
13.04.2011, 19:55
Hvala na brzim odgovorima!
Ovaj mi ne odgovara zbog visine a V-Stand bi mi zavrsavao posao ali ga nema za dve klavijature da se nadje kod nas.
Dodato:
Zna li neko gde mogu da se nabave ruke za drugu klavijaturu za Ultimate V-stand? Zvao sam Sky Music ali nemaju vise a posto se stalak vise ne pravi nece ni dobijati.