PDA

Pokaži Full Verziju : Gem WK8


Akordeonista
13.04.2011, 09:02
Interesuje me da li neko od forumasa svira na Gem WK8 i kakva je to klavijatura uopste? Kakve su joj boje za nasu muziku? Ona bi trebalo da ima sempler ali kolika mu je maksimalna memorija?
Ako neko ima ovu spravu bio bih mu zahvalan ako postavi neki snimak sa svirkom.

markonato
13.04.2011, 13:27
Evo ti jedna tema koja bi ti mozda pomogla, a i ti sam prosetaj malo po forumu i naci ces sigurno jos nesto o wk8

http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=18038

makso68
13.04.2011, 13:41
Imaš na Youtube snimaka,mislim da je dečko iz Pirota,zvuči kao extra sređen Korg PA 800,u najmanju ruku.Opasno dobra sprava.Mislim da ima 48 MB RAM-a za semplove..Pozdrav!

brnjeuska74
09.05.2011, 19:43
Ima samo 32mb (sa prosirenjem) i verzija SE je malo bogatija sa nekim dodatcima. Inace veoma kvalitetan aranzer !! Kao sto Makso rece na You Tube poslusajte primere Sidzi-ja pa sami ocenite.

yamahapassion
09.05.2011, 21:14
Sad sam preslusao snimke sa youtube, auuuu al ova masina radi dobro, ovo mi deluje masnije nego pa800 kada cujem ove snimke kako ga je decko sredio. Koliko kosta ova klavijatura?

makso68
09.05.2011, 22:32
Jeftinija je na oglasima od Korga PA 80.Pozdrav!

brnjeuska74
09.05.2011, 23:50
U zavisnosti gde zivis.... Ovde oko mene nema da se kupi ili se jako retko pojavi na trzistu. Prilicno nezapazena klavijatura sa voma kvalitetnim zvukom ! Za dobro ocuvan ovde u US nemozes proci ispod 1000.00. Po Europi se moze naci jeftinije (Nemacka)

darkonix
09.05.2011, 23:55
Imao sam priliku da sviram na njoj i sasvim sam iznenadjen kako dobro svuci a nije toliko zastupljena kod nas!ona cita sasvim normalno ritmove sa va-serije i g-serije!uz to i njeni fabricki ritmovi odlicni su za nase zabavnjake-sve ima,bitovi odkidaju...vredi svake pare.

Alek21
12.05.2011, 08:14
Za GEM klavijature oduvek se znalo da daju masan zvuk i da su im specijalnost orientalni zvuci i ritmovi. Na youtubu mozhes se uveriti i da GEM WK8 odlicno izlazi na razglas.

Proizvodjac je italijanska kompanija General Music (ako trazis na netu). GEM WK8 ima mnogo toga - vec pomenuti sempler do 40 MB, 32 kanalni sekvencer, vokoder (4 glasni), mogucnost za ugradnju hard diska, 25W zvucnici itd.

Kod nas ide cena od 500 do 600 evra ... mislim da za ovu cenu vredi za svaku paru.

Akordeonista
02.06.2011, 08:44
Imaš na Youtube snimaka,mislim da je dečko iz Pirota,zvuči kao extra sređen Korg PA 800,u najmanju ruku.Opasno dobra sprava.Mislim da ima 48 MB RAM-a za semplove..Pozdrav!
Kao sto Makso rece na You Tube poslusajte primere Sidzi-ja pa sami ocenite.
Koliko znam (a i negde sam procitao), Sidzi radi na lupove i ceo set ne ide preko semplera u klavijaturi vec sa neke eksterne sprave (kompjutera ili neke druge sprave koja ima vise memorije od same klavijature) tako da to nije najmerodavnije kada je sama klavijatura u pitanju. Mene interesuje kako zvuci WK8 u odnosu na PA1x, Pa2x, Tyros1,2 itd. jer je to klavijatura od pre 10 godina! Znam i sam da je bila GEM-ov vrh ponude u domenu aranzera ali me interesuje u kom je rangu po zvuku i ostalim funkcijama (performansi, user boje, ritmovi, funkcionalnost u svirci itd.) u odnosu na nama svima poznatije sprave kao sto su Yamaha, Korg, Roland?

Minicevac
02.06.2011, 12:09
Druze zasto mislis da sve ono sto si cuo od Sidzija na snimku ne izlazi iz same klavijature?Kakvi kompjuteri kakve gluposti;)

Akordeonista
02.06.2011, 17:59
Pa kao sto sam i napisao, negde sam procitao! Covek je sam napisao da sve ide preko lupova i semplova i da mu za to nije dovoljna memorija sa sinta jer njegov tadasnji set je imao preko 55-60Mb (sto je vise nego na WK8) a pretpostavljam da sadasnji ima i vise!
Mada taj njegov set meni licno nije previse zanimljiv (citaj upotrebljiv) iz prostog razloga sto ne sviram taj stil muzike koji on svira. Meni trebaju standardni ritmovi - obican 7/8, 9/8, rumba, begin itd. a ne neki prebudzeni i namenjeni odredjenim kolima i pesmama koje on svira na svoj nacin!
Nego da se vratimo na WK8, mene interesuje kako sama klavijatura (sa fabrickom postavkom) zvuci u odnosu na recimo Tyros1,2 ili Korg PA seriju itd.?

daliborkorg
03.06.2011, 07:05
Sa fabrickom postavkom nista ne vredi ali kad se ucitaju semplovi to je vec druga prica. U sklopu svakog ritma mozes da sredis set bubnjeva kako hoces i tako memorises, mnogo dobra stvar. I svaki element drum kit-a mozes da stavis na tri lajera, jos bolja stvar, npr. dok na pa80 o tome mozes samo da sanjas. ;)

Akordeonista
03.06.2011, 13:55
U redu, na Pa80 ne moze da se layer-uje bubanj ali na Pa1x mozes da imas cak 7 layer-a. Mada, sasvim je dovoljno i 3 layera!
Nego to za sredjivanje setova u okviru ritma mi nije bas najjasnije, mozes li to malo da razjasnis?
I kakav mu je zvuk u odnosu na Pa1x?

makso68
03.06.2011, 14:07
Akordeonista druže,sve što bi ti neko napisao o zvuku biće subjektivno..Zvuk se ne može precizno opisati,moraš sam čuti i procjeniti..Što se tiče fabričkih postavki-pop i rock ritmovi su prilično upotrebljivi(ako si na to mislio),ali i to je moj subjektivni sud.Možda se tebi neće dopasti..Znači,moraš čuti i sam prosuditi..Da,neko je u ranijem postu rekao da je WK 8 vrh Gemove ponude aranžera.Moram ga demantovati,vrh je Gem Genesis pro,ali baš vrh(opet kažem-po meni),da ne izazivam bespotrebne rasprave..Mislim da je Gemove fabričke ritmove neozbiljno porediti sa Korgovim(fabričkim),koji su,opet po meni prilično neupotrebljivi bez dorade(ne lupam na pamet,imao sam PA 2 X,a WK 8 sam imao priliku čuti u živo)..Pozdrav!

grandia
03.06.2011, 14:21
izvinjavam se sto upadam u diskusiju a verovatno je i malo off ...

al moram, jel sam do sada vec vise puta o ovome citao - sta meni nikako nije jasno - pa sam resio da se javim ...


zasto se uporedjaju "fabricki stylovi" ?? pa valjda u ovo vreme gde se svaki ritam moze konvertovati od jedne masine u drugu to ne treba biti nikako vazno! i to sta se ne moze konvertovati, to se moze sam uciniti/programirati .. zar ne?

ja bi reko da bilo koji ritam, zivi od kvaliteta sounda te masine na koju se pusta.
za dzabe neki vrhunski programiran ritam kad na toj spravi zvuci ko mobilni ...

makso68
03.06.2011, 22:28
grandia druže,i ja ću otići malo u off,samo da ti odgovorim..Meni,koji radim puno pop-rock svirki,je vrlo bitno koliko su upotrebljivi fabrički ritmovi,pogotovo zbog toga što ne volim koristiti namjenske..(to mi onda dođe kao da pjevam na matricu),uvjek promjenim nešto,da se razlikuje od originalne izvedbe,mislim da je to i publici interesantnije...Npr.Yamaha,Gem,Roland,Ketron,...z a razliku od Korga imaju jako upotrebljive te fabričke ritmove,bez ikakve dorade..Ne zvuče isto ritmovi na svim klavijaturama i kada se konvertuju,opet se moraju dodatno sređivati...Mislim da sam sad bio jasniji..Veliki Pozdrav i svako dobro!

Akordeonista
04.06.2011, 01:30
Makso, najpre hvala na odgovoru! U pravu si, zvuk moram sam cuti! Ali pre nego sto se uputim negde da cujem Wk8 (posto ga u mojoj blizini niko nema) zelim da se dobro informisem o samoj spravi i da steknem uvid u to sta se od nje moze ocekivati. Kada kazem da se uporedi zvuk sa nekom drugom spravom (tipa Pa1x, Tyros itd.) pre svega mislim na grublje poredjenje tipa - zaostaje malo ili puno, ne zaostaje uopste ili je ispred svih tih ili neke od tih masina. Mislim da se takvo poredjenje moze uraditi bez problema! Pre svih me interesuju boje bubnja i basa kako zvuce i kako "izlaze" na ozvucenje.
Dodato:
E da, i negde procitah da Wk8 ima samo 32 mesta za User ritmove, da li je to tacno? Ima li opciju da direktno cita ritmove sa hard diska kao na Korgovima Pa1x i slicnim spravama?

nevenastosic
24.10.2011, 09:34
32usera.plus32 koji se mogu dodatno srediti i ubaciti isto u tim bankama desni kursor pa stranica druga.znaci64.ritmove,semplove,midi fajlove isto moze da cita sa hard diska.sa ovim novijim o.s-om ima s.m.f player za direktnu produkciju midi fajla i sa harda i sa flopija.bez prebacivanja na ramu pa tek posle ucitavanje
Dodato:
ja ga na ozvucenje povezujem na dva kabla.posebno aranzer posebno solo.a ima 4 izlaza.moze znaci i bas i bubanj sasvim posebno na jos dva kanala,ali nema potrebe.naravno da zvuci jos bolje ofarbas na mixeti ta dva instrumenta da zvuce jos prirodnije i to u nekoj velikoj sali bolje zvuci nego li ceo orkestar.

Jovicaibra
24.10.2011, 15:12
po meni to je nejbolja klavjatura za zvuk semplova imao sam jedan takav sa sidzi setom. Ja sam iz pirota tako da se dobro poznajem sa sidzijem i pravo da vam kazem da na tu klavjaturu semplovi izlaze najrealnije.

nevenastosic
24.10.2011, 20:23
u pravu si.evo ja i na korgu tr.koliko god ga sredjivao na mixetu ama nije isti zvuk.dok na wk8 parametri sve na nuli i cuje se baba roga.pa cak i na samim njegovim zvucnicima ono kad izadje prosto dobijes volju za sviranjem.ma ne menjam ga za ovaj milenijum ni za jednu drugu.jel nema tu vise sta da se dodaje.mozda jos neka mala sitnica oko memorije i te sitnice.sto je na gem vec uradjeno odavno evo gledam tek sad nesto dodaju na ovaj pa3x.

Ivan_sk
27.10.2011, 10:09
A dali ima Roland gw8 Mp3 board//??
Dodato:
Vo makedonija Roland gw8 se okolu 800 evra nov..dali e toa skapo ???

makso68
20.06.2012, 14:58
Pošto u narednom periodu nemam namjeru nastupati sa klavijaturom(sviram gitaru u akustičnoj ekipi i ubijamo se od posla),prodao sam Korg PA 2 X pro,a da baš ne budem bez klavijature,nisam navikao.Kupio sam povoljno Gem WK 8 SE i malo je reći da sam oduševljen zvukom(ja,koji sam imao Tyrose 2 i 3,Korg PA 1 x pro,PA 2 x i mnoge druge).Mada još nisam nabavio RAM 2 x 16 MB,koliko je dogradivo,upisao sam 8 MB semplova,koliko ima fabričke RAM memorije,znači može imati ukupno 40 MB RAM,s tim da za fabričku RAM memoriju postoji memorijska baterija i ostaju upisani i kad je klavijatura ugašena.Samo mogu potvrditi da semplovi izlaze najljepše u odnosu na sve moje dosadašnje aranžere.U fazi sam nabavke RAM memorije i sređivanja klavijature,uskoro ću se javiti sa novim utiscima i,naravno demo snimcima sa GEM WK 8.Možda je ovo trebalo staviti u temu˝Hajde da se hvalimo˝,ali može i ovdje.Pozdrav svima i svako dobro!

yamahapassion
20.06.2012, 20:47
Svaka cast Makso, i neka te dobro sluzi... Hteo bih pitati koliko si je platio posto ja vec danima razbijam glavu oko prodaje ove moje i kupovini druge klavijature, ova mi je jako zanimljiva, pa me interesuje otprilike cena po kojoj se krece...

nevenastosic
21.06.2012, 10:47
cene se krecu od 600 pa do 1000e za ful sredjen wk8.ja imam wk8 i stvarno je nezamenjiva klavijatura sa hardom i ram memorijom od 40mb+live set u njoj na ozvucenje je kao ceo orkestar i sve to napakovano po dinamici ko ce kad da bude naglasen tako da imas osecaj kao da su pored tebe bubnjar, basista, ritam gitara...ludilo od klavijature.jos mi se svidja i 3d procesor.kad sviras imas osecaj kao da su kutije svuda oko tebe kako ti zvuk kruzi iza ledja... ama i tu da se prica i prica sta sve moze da se sa njom radi.

makso68
21.06.2012, 22:24
Hvala društvo.Nisam još ni na 10% posla,pa ću generalan sud ostaviti za kasnije.Ja sam je platio 650 €,sa tvrdim koferom,ima skazi priključak,i u jako očuvanom stanju..Pozdrav!

yamahapassion
22.06.2012, 21:00
Hvala na informacijama, moracu i ja malo potraziti tu po austriji i nemackoj ima li ko da prodaje...

makso68
23.06.2012, 13:57
Mislim da ćeš je na ebay-u naći i jeftinije.Sretno i veliki pozdrav!

francuz
24.06.2012, 09:08
E pa drugari srecan sam sto vas ima sve vise koji misle da su Gem klavijature kvalitetne, ja kad sam se "zaljubio" bilo je to jos 1993 (GemS2), kad nikoga nisi mogao pronaci za razmenu ritmova boja i ostalo. Preko 20 godina kvaliteta WK2,4,6,8 - Genesys S, PRO, PRO S, XP, Oriental Pro S. Legende.

bojan500
24.06.2012, 09:29
ima odlicne ritmove, boje nisu lose, bila bi dobra kombinacija da je koristis sa nekom solo klavijaturom.. :)

makso68
26.06.2012, 11:36
Vidiš druže,upravo semplovi izlaze ljepše u odnosu na mnoge solo klavijature.Poslušaj malo na youtube.Pozdrav!

Minicevac
26.06.2012, 14:39
Ko ima vremena i zivaca na pretek neka uzme wk pa neka sredjuje...Jer sve ovo sto se vrti za njega od setova je **** set samo neznam ko to jos koristi...Gem wk8 je super klavijatura licno sam svirao na njoj ali treba da se zagreje stolica i da sednes od nule da pakujes.U poslednje vreme su ga malo precenili i traze i do 1000e kod nas kao da je zlatan a za te pare cu uvek bolje uzeti pa1x ali ako ima da se kupi 600-700max i da je odlcnom stanju onda vredi...

nikadvisekorg
26.06.2012, 14:53
da u pravu si, precenili su je u poslednje vreme samo zbog onog seta na z slovo, i lupova..... a još nešto vezano za tu klavijature, memorije za nju je jako teško naći, i ako ih nađete ne pita se za cenu, koja je ionako nenormalno skupa, pa vam dođe kad sve saberete neisplativo. WK8 i ostale srodne klavijature su bile na realnoj vrednosti pre nego što su počeli sad da ubacuju lupove u njega i sad duplirali cenu.

Ja sam imao pre 2 godine 2 komada, jedan jedva prodao za 300 a drugi za 350e nekim kllincima..... mada tad nisu bile aktuelne, ali mislim da ne vrede više od 500e pa nek imaju max memorije.

Znam koliko koštaju u inostranstvu, ko ne veruje nek pogleda neke oglase po Evropi, i ako vam je merak baš na njoj da svirate, skoro svako od vas ima nekog u EU pa nek vam donese, stvarno je zahvalna spravica za zezanje a i bogami za neke manje tezge.

Ja sam imao taj gem i kad se pojavio, ali nije se dugo zadržao jer mi nije bio zgodan za editovanje solo farbi, trebao bi još jedan synth pored njega....

realno, wk8 vredi 500e sa memorijama, bez njih ne uzimajte, pa da prevrnete sve ne možete ih naći nigde.

Todorgm
26.06.2012, 15:16
Moze li neko detaljno da mi napise imam semplove u krz formatu kako da ih ubacim na wk6? hitno ,izvinite ako sam promasio temu

Minicevac
26.06.2012, 16:21
Evo jedan kolega koji ima vremena na pretek pa seo da sredjuje gema;)Nek je sa srecom valjda ce se neko javiti da ti pomogne kako se ucitavaju semplovi jer sigurno nije prosto kao na pa seriji:D

Todorgm
26.06.2012, 22:33
ko kaze da imam vremena na pretek? o.O
Vec je sredjena samo hocu svoje da ubacim

rocco
27.06.2012, 00:05
Vidiš druže,upravo semplovi izlaze ljepše u odnosu na mnoge solo klavijature.Poslušaj malo na youtube.Pozdrav!
ma ne samo solo klavijutere,sempler jede i 90% aranzera.Sempler je u rangu sa cuvenog Kurzweil-a,toplina,diskretnost,PUN ZVUK...Imao sam priliku samo jednom da ga cujem na ozvucenju i moj TR sto se tice semplova moze slobodno da se slika......

Todorgm
27.06.2012, 20:21
dakle ima li neko?

nevenastosic
02.07.2012, 09:54
klavijatura za ljude sa sluhom,koji sviraju iz srca i iz duse sa toplinom zvuka.a za fajlove i za ua,bua svirke radi i korg poso...;)

gagan
02.07.2012, 10:17
Taj sint ima extra dobar sempler u sebi , tako da vrhunske korgove sprave po kvalitetu zvuka sempla ne mogu da mu pridju , jedino yamaha psr9000 , izvinite stvarno je tako .Malo ruzno izgleda taj sint i komplkovan je za sredjivanje , ali postoji resenje ima sredjeno stanje za njega . Hocu da kazem jedno jedino ,,,, svaka klavijatura kad se dobro i maksimalno sredi radi svoj poso , nemoj te me pogresno svatiti da sad ovde ponizavam druge marke kljava , ali kad bi mene pitali za kvalitet aranzera ,,, to su stare roland G serije ubedljivo najbolje i normalno VA serije . Ja sviram na psr1500 sredjen je maksimalno , do duse nije to neki bog zna kakav zvuk , ali radi posao

nevenastosic
02.07.2012, 10:22
sa desne strane br8.ili synth.ubacis disketu.format krz,akai,aif,wav.mozda ima jos neki.izaberi na postojeci user da ti bude prazno mesto.jel ako ti je stikliran neki sempl oce i njega da ocita.imas opciju load.pritisni i on te pita sa harda zipa jaza i flopya.naravno ucitavas gde se taj semp nalazi.npr.sa flopija.kad ga nadje izbaci ti ton po ton ili load all.ucitas sve i onda opcija asing i redjas koji ton odakle dokle da svira pomocu tockica.e tu imas i dosta opcija tj mini komp.za sredjivanje semplova...mnogo jak program,provalices ga i sam sta sve tu moze da se uradi.

Todorgm
04.07.2012, 19:38
Hvala druze vec sam provalio sam ,nervira me sto mora tako i sto mora da gasim loop uvek itd,samo jos druze mi objasni kako da pravim semplovan bubanj i kako da pakujem ritmove na flash usere?

nevenastosic
05.07.2012, 12:12
za semplovan bubanj pogledaj postavke fabrickog i tako postavi i ti semplove po tonovima.da se ne bi nesto mesalo kad ga zamenis sa fabrickim bubnjem.za fles memoriju neznam nista.pokusavo sam nesto da provalim pa mi nije islo tako da sam odustao.

Todorgm
06.07.2012, 15:27
samo reci gde da udjem da menjam fabricki i kako da stavim semplovan preko
Dodato:
I sto mi se desava da zakuje pa moram da je gasim? blokira levu stranu

nevenastosic
07.07.2012, 14:45
pa kad pustis fabricki ritam samo ga zamenis sa semplovanim tj.bubanj,bas.gitara... na one upere gde se nalazi.sacuvas ga o performanse zatim na hard i to je to.a to sto blokira leva strana neznam...jel to kad radi aranzer ili?sta se konkretno desava?

Todorgm
07.07.2012, 21:34
ponekad pocne da pisti,druze nisi me razumeo ,kako da uradim bubanj da bude semplovan,znam kako se menja u ritmu ,ali kako da ubacim svoj semplovan? i mozes li mi poslati svoj set ?

nevenastosic
09.07.2012, 10:23
to sto pisti moguce je da je zbog baterije ako je slaba.dok ne ucitas set.za postavke semplovanog bubnja imas odgovor napisao sam ti pogledaj stranicu.set nemam za poslati.

Todorgm
09.07.2012, 11:57
na koje dugme da mu udjem u ta podesavanja?

nevenastosic
10.07.2012, 10:13
ja bi te zamolio da postavljas malo jasnija pitanja ako hoces da ti pomognem,i da citas ono sto napisem ako te uopste zanima...(koje dugme da pritisnem za ta podesavanja)za koja podesavanja?ako je baterija crkla pa on ne pamti memoriju moraces da je menjas,ona je i meni pravila probleme dok je nisam zamenio.isto blokada,pocne da pisti itd...

Todorgm
10.07.2012, 21:15
druze mozes mi objasniti kako da ubacim svoj semplovan bubanj ili kako da promenim fabricki da mu stavim svoj dobos itd,gde se ulazi da to podesim,sve ostalo znam na gemu pozzz,,,, naravno da citam sta pises ali mi nisi to napisao do sad a pokusam da provalim vec dugo :)

nevenastosic
12.07.2012, 10:42
fabricki ne mozes da menjas a post o postavljanju sempla ti je prvi na prethodnoj
stranici.

Todorgm
20.07.2012, 13:46
druze hvala postavio sam svoj bubanj i kako da namestim da kad ritam udari lupam crash cinelu da ona odsvira do kraja a ne samo kratko i onda ne lici na tu cinelu,takodje i sa ostalim cinelama je problem

tranzit
21.07.2012, 02:53
Idi na Edit Sound pa na AMP Envelope a onda tu na Amp E.Key Off. U tvom slucaju za Drum sounde podesi parametar Time na 127.

Todorgm
21.07.2012, 22:07
Znaci brate imas pivo od mene ,ma gajbu :D

makso68
28.07.2012, 11:23
Imam problem sa konekcijom mikrofona u Gem WK 8 SE.Sve uključim kako treba,u globalu uključim opciju za mikrofon,radi onaj vumetar(prikazuje da prepoznaje mikrofon),ali ništa ne izlazi na zvučnike.Ima li tu neka caka,ili je u pitanju hardware-ski kvar?Hvala!Pozdrav!
Dodato:
Još nešto:Ne mogu da nađem opciju da mi expression pedal radi samo za Uper 1 i 2,dakle da se ne smanjuje(pojačava) aranžer,nego samo boje u desnoj ruci.To je moglo kod svih aranžera koje sam imao(Korg PA 1 x pro,PA 2 x pro,Yamaha PSR 3000,Tyros 2,Tyros 3,Roland GW 8,Roland E 96,..).Hvala i Pozdrav!

nevenastosic
29.07.2012, 13:44
imas dva ulaza.ukljuci u ulaz br1.pojacaj imas od pozadi volume dugme i pojacaj siber do glavne snage.e sad ako nece ima neka podesavanja u globalu malo procackaj a ima i u dugme efecat pa vocal procesor.ukljuci main ili pojacaj ako je smanjeno.to je neka osnova...

francuz
29.07.2012, 14:02
Koliko ja znam sto se tice pedale da se aktivira na svakom instrumentu u performansi. Postoji kao miks tabla kod Genesys i tu se steluje izlaz a wk ne poznajem.

Todorgm
29.07.2012, 16:43
ljudi vec 2 puta mise desava da mi rikne kartica na gemu ubicu se i sad nece da je prepozna uopste,srecom imam sacuvan set

nevenastosic
30.07.2012, 09:57
ma za set se ne sekiraj nego aj da vidimo sta se desava sa ovim.koja je to kartica?posto ja imam hard ugradjen?mozda je razlicita voltaza vise struje nego sto treba pa zato crkava?sta ti pise na kartici?

makso68
19.08.2012, 14:07
Riješio sam stvar sa mikrofonom,ali ono drugo iz prethodnog pitanja nisam.Dakle,da li može da se generalno podesi da expression pedal radi samo za uper 1 i 2,a aranžer da radi normalno.To je moglo na svim mojim dosadašnjim aranžerima.Sve moguće varijante sam probao u podešavanjima,ali uvjek mi reaguje i aranžer,tj. lower 1 i 2.
Hvala!Pozdrav!

nikadvisekorg
19.08.2012, 14:46
e aj nek mi neko kaže koji tip ram memorija ide na gem wk seriju, traži mi drugar da mu nađem ali nemam pojma koje idu? Edo ram ili nešto drugo?

Todorgm
19.08.2012, 19:52
Nekad kad je naglo pomerim u transportu se desava to nikad u toku svirke, i kad upalim pise hard disc errror tako nesto, a kad odem check or recovery tu pise da kontaktiram proizvodjaca... i onda ja lepo moram da otvorim klavijaturu i da izvadim karticu pa da je vratim i onda radi ali ne uvek iz prve

makso68
21.08.2012, 13:17
Druže,o kakvoj kartici pričaš?Da ne misliš možda na slot RAM memorije?Kod mene u WK 8 nema drugih kartica osim slotova RAM memorije.Hard disk je posebno,ali i ne liči na karticu.Pozdrav!

nikadvisekorg
21.08.2012, 13:18
aj nek slika neko te ram memorije.....

makso68
21.08.2012, 13:20
nikadvisekorg,nebitan je proizvođač memorije,bitno je da je 30 pina i do 60 ns brzine.Da ti olakšam,ista se koristi za Kurzweil K 2000,koji je dosta češći kod nas od Gem WK 4,6,8...Pozdrav!
Dodato:
aj nek slika neko te ram memorije.....Ne znače ti ništa slike,jer postoje slotovi koji isto izgledaju,ali su brži od 60 ns,a takve Gem ne prepoznaje.Ja imam 4 takva slota po 16 MB,ali ih Gem WK 8 ne prepoznaje(već sam objasnio zašto).Pozdrav!!!

Todorgm
21.08.2012, 14:40
kartica umesto hard diska compact flash card

nevenastosic
22.08.2012, 09:27
flesh memorijska kartica ima isti prikljucak kao i onaj za hard od2,5.stim sto je brza tj.nema pokretanja tvrdog diska nego je uradjena kao zamena za hard.usb stick sd card itd.to je taj rad.a ovo je ta ram memorija.probacu da nadjem i sliku te fles kartice

nevenastosic
22.08.2012, 10:10
evo je i ta flesh kartica

zona
22.08.2012, 12:28
A gde moze da se nabavi i kako izgleda taj adapter ili sta vec u koji se ubacuje ova kartica,i da li moze sa istim kablom sa kojim se povezuje HD.

Todorgm
22.08.2012, 14:52
imam ja taj adapter i kabl i karticu,kazu da adapter i kabl nisu skupi ,sa karticom izadje oko 50e ali sa 4gb karticom,mada izgleda je bolji hd

nevenastosic
23.08.2012, 10:18
hard od 40gb ata 2,5 i kabli mogu da se nadju od 30-tak e.adapter 700ili800din.ata2,5 ide ata3,5to je oznaka.da se poveze na kucni racunar.ja to radim tako sto otkacim kabli od dvd rezaca i povezem preko njega.ali racunar mora biti ugasen dok se povezuje.kad podigne sistem on ga vidi tamo gde su ostale particije i tako prebacujes sta ti treba.

zona
23.08.2012, 11:18
Ia imam HD u WK6,a mozda probam nesto i sa ovom karticom,a ako mi nesto ne bude jasno pitacu.Pozdrav.

Todorgm
23.08.2012, 13:22
druze aj mi posalji link gde sajta gde mogu da kupim taj kabl i adapter za karticu,posto hocu da uzmem rezervno

nevenastosic
23.08.2012, 13:38
stavio bih ti ali su takvi postovi zabranjeni.samo linkovi ka zvanicnim sajtovima su dozvoljeni.sta ce ti rezerva?pa nije to guma pa da se icepa:)imas pro guglaj malo pe ces naci.
Dodato:
Ia imam HD u WK6,a mozda probam nesto i sa ovom karticom,a ako mi nesto ne bude jasno pitacu.Pozdrav.
ne diraj nista ako vec imas hard.nema neka razlika.stim sto su ove kartice za nijansu brze od harda.brze crkavaju i hoce da zbune ceo softver na klavijaturi.i pocne posle da brljavi.

Todorgm
23.08.2012, 14:05
druze posalji mi u inbox link gde ima hard da se uzme

zona
23.08.2012, 22:48
nevenastosic@
I meni se cini posto vec imam HD da ne eksperimentisem mnogo.

nevenastosic
24.08.2012, 08:58
druze posalji mi u inbox link gde ima hard da se uzmepa bas da se uzme neznam gde ima...moze da se kupi...ata hard 2,5.od lap top kompjutera nije neka cena i tako.

nikadvisekorg
24.08.2012, 10:26
druze posalji mi u inbox link gde ima hard da se uzme

U svakoj kompjuterskoj radnji možeš da uzmeš, samo stavi čarapu na glavu da te ne prepoznaju =))

a možeš da kupiš ko što ti kolega kaže na limundo tu mislim da možeš da prođeš najpovoljnije ako pretiš neku aukciju, a još više ti preporučujem da gledaš iz tvog kraja da bi mogao da probaš hdd lično.

nevenastosic
06.09.2012, 12:47
a kako se ubacuju ovi ritmovi na drugoj strani na usere ima prazna mesta i pise flesh memorija?

tranzit
06.09.2012, 14:43
stim sto su ove kartice za nijansu brze od harda.brze crkavaju.Kartice nisu brze od Hard Diska, odakle ti to, naprotiv. Brzina ucitavanja im je 10 MB/s a pohranjivanja 9 MB/s sto je veoma, veoma sporo, sporije i od USB 2.0 interfacea. Sasvim prosjecni Hard Disk od 5400 obrtaja ima oko 4 puta vecu brzinu i citanja i pisanja. Kartice ne "crkavaju" brze od Hard Diska nego opet obrnuto. Vijek trajanja im je, u odnosu na Hard Disk, par puta duzi a nisu podlozne ni potresima kao HD, niti ima opasnosti da stradaju podaci od udara kao sto je to slucaj kod Hard Diska.

borce
05.02.2016, 21:57
svima.vidim da je tema Ztemaeveoma stara ali da ne otvaram novu zamoda mi neko kaze k su cwk8 ntemuzalionecenwk8zeka I dali vrezi zbalkanzameniti moj s900 za ovu klovuavijaturu.hvala
Dodato:
Neznam sta se desilo sa slova.molim da se poruka obrise evo nove
Dodato:
je cenKcena wk8 na balkanu I dali se isplati menjati psr s900za ovu klavijaturu

rolandx
05.02.2016, 23:28
Gem ima samo 32 ( Maksimalno ) user mesta za memorisanje ritmova.... Jako malo. Sve ostalo bi moglo lepo da se odradi ali naći ritmove za gem ili raditi za njega je posao....... Za yamahu se opet lakse mogu naci ritmovi, novije je generacije, a iskreno gem se jako teško i prodaje i kupuje. Nemoj menjati, moj ti je savet. Cena Gema je oko 500-550 evra ocuvaniji su oko 600... ALI niko ih ne kupuje upravo zbog toga sto sam napisao

borce
06.02.2016, 23:58
dobro je kad si uspeo da procitas ona moja ispomesana slova.hvala na mislenju.

Melis7
26.06.2016, 15:19
Hvala na informacijama, moracu i ja malo potraziti tu po austriji i nemackoj ima li ko da prodaje...

Imam ja gem wk 8 se mozemo se dogovoriti iz slovenije sam nije sredzena i srednje ocuvana ima usb emulator znaci umjesto disketa set nisam nista gore stavljo ni sredivo eto ko hoce mozemo se dog

rolandx
27.06.2016, 13:14
Imam ja gem wk 8 ........

Bravo za odgovor na post iz 22.06.2012. god ! Ajde nemoj piskarati napamet već gledaj kada je neko nešto napisao. Verujem da je kolega do sada promenio brdo klavijatura... Pročitaj pravilnik

Melis7
28.11.2016, 13:57
Imam ja Gem wk 8 se ,,,,8mb rama moze se nadogradit kako kazu ljudi .. ima hdd .. u njemu samo baterija je prazna za vokoder mik je radio i pise da baterija ne radi ali to je 10€ popravka meni se to neda nemam vremena i taj ram ,,,,, ubacivo sam neke ritmove i boje znaci semplovi extra zvuce kidaju....ako hocete ubacite sidzi set meni se to iskreno neda imam korga pa 80 sa njime radim i sve znaci
Cijenim je 450€ nije zadnja cijena ljudi su rekli 500-600€ ja dajem i manje tako da jer manje rama ima ali ram je jeftin ....iz Slovenije sam Ljubljana saljem postom .....ko je zainteresovan broj xxxxxxxxxxxxx ili gmail... xxxxxxxxxxxxxxxxx