PDA

Pokaži Full Verziju : YAMAHA DSP 2416 pomoc


GOKOARSOV33
13.04.2011, 03:43
Pozdrav svima.
Imam karticu Yamaha Dsp2416 koja je nekad radila na windows 98.Sad sam naso neke drajvere za Xp ali imam problemato sto kad pustim zvuk preko nje prekida mi zvuk odnosno secka nekad na secunde nekad ide malo duze i tako non stop.Ne mogu da resi m problem jer hocu da je koristim za Nuendom ili Qbase5.Isto se desava i preko Nuendo dobijem zvuk ide normalno neko vreme nekoliko sekunda i pocinje da prekida izgubise skroz zvuk i nakon 1-2sec se opet vrati i maga nekoliko sekunda o opet isto.
Molim za pomoc ako neko zna kako da resim ovo ili ako neko ima istu tu karticu ili drajvere za Xp i DspCtrl3.exe softwer za nju.
Kako operativan sistem na racunaru koristim Black XP Ultimate 30

riba_72
15.04.2011, 00:25
ja imam istu kartu u studiu mada trenutno ne radim jer radim prostor ali je ona radila na normalnom xp bez ikakvih problema,pa probaj promjeniti operativni sistem.

tranzit
15.04.2011, 14:35
Posljednji driver koji je Yamaha izbacila za DSP Factory ima verziju 1.2 i datira iz 2004. godine imas ga na downloadu na Yamhinoj stranici. Na WinXP je radio kako treba i bez ikakvih problema. Mana mu je da je minimalna latenca 10ms. Pogledaj da nisi u Cubase podesio prenisku latencu a i taj Black XP nije ti bas najbolji izbor.

GOKOARSOV33
15.04.2011, 14:43
Mislim da sam probao i sa staii Xp ali evo opet cu da probam, pa cu javiti,