PDA

Pokaži Full Verziju : MIDI Klavijature ?


gogi-japanac
11.04.2011, 21:06
Sta predlazete od MIDI Klavijatura?

Ima li ko iskustva sa njima....Treba mi konkretno neka klavijatura koja ima totalnu kontrolu nad modulom,dobra dirka...?

momo
12.04.2011, 00:45
aiko imam m audio aksiom pro 61,predlažem cme vx7.m audio svi mi kažu da je dobra tipka meni je malo tvrda ako sviraš tzv stakato tehniku onda je ok.obe su programabilne ali meni se sviđaju u cme motorizirani klizači.

velja87
12.04.2011, 03:46
Pa prvo pitanje je koliko para bi dao najvise za klavijaturu.Dobra dirka je relativna stvar.Neko voli klavirsku mehaniku, neko orguljaske dirke, nego poluotezane.Postoje ''plice'' i ''dublje'' klavijature, odnosno neke moras jace da pritisnes i dublje da pritisnes dirku da bi cuo ton(nadam se da sam koliko toliko jasan, malo je problem ovako objasniti).Moj predlog je M-Audio Keystation Pro 88.Po meni najbolja klavijutara za tu namenu.Sjajne dirke, klavirska mehanika.Ima gomilu mogucnosti cak mogu i dve pedale da se prikljuce i da se isprogramiraju koju midi poruku da posalju kad se pritisnu.Poseduje midi in i out kao i usb za povezivanje sa PC-jem.Ipak odluka je na tebi, a treba da cujes i misljenja ostalih kolega :)

momo
12.04.2011, 12:36
Koliko znam kolega je klavijaturista i to pravi,mislim da zna razliku u tipkama,samo trebo bi da kaže šta voli.

velja87
12.04.2011, 17:57
Neznam ko je kakav klavijaturista, samo sam zeleo da pojasnim naibolje sto umem.Samim tim sto je kolega pravi klavijaturista tim bolje :) Pitanje bas nije najbolje definisano, jer neznamo koji je modul u pitanju. Da li modul podrzava aftertouch i da li je bitno da midi kontroler poseduje aftertouch? Sa koliko oktava i kakve tacno dirke treba da ima klavijatura?Da li treba za studio ili za zivu svirku? Bilo bi dobro da kolega malo preciznije postavi pitanje da bi mogao da dobije kvalitetnije odgovore i pomoc na forumu. :)

gogi-japanac
12.04.2011, 18:47
Trenutno sam u pregovorima sa muzickom kucom Artist,oni su glavni uvoznici i distributeri za CME.
99% da cu pazariti CME VX-6,odgovara mi zbog dirki a ponajvise zato jer ima numericko biranje boja (sto na ostalim masterima ne postoji),aluminijumsko kuciste i ostale kontrole u realnom vremenu.
Jeste malo skuplja ali vredi svaki dinar.

Hvala vam puno na savetima.....bice definitivno CME VX-6

Akordeonista
13.04.2011, 14:44
Koliko mesta za boje ima na VX6? Da li postoje banke u koje mozes da pakujes napravljene performanse?