PDA

Pokaži Full Verziju : Compresor menja boju glasa?


Milan$
08.04.2011, 11:33
Pozdrav svima..Nemam compresor,ali sam nameran da kupim jedan,pre svega za vokale,manje vise za ceo mix,najvise za vokale..E sad sam cuo,da compresor zna da utice,da promeni boju glasa,da ga izoblici malo.itd...Zanima me da li se to desava non-stop da generalno utice na boju glasa,ili samo u momentu kad odreaguje compresor?pali se kad se predje onaj "prag" ,valjda tako bese,da ispegla signal..e sad mene zanima da li on samo u tom momentu izoblici glas,ili generalno svo vreme,dok je mikrofon propusten kroz compresor,a on ne reaguje tad?hvala i pozdrav

Beethoven
09.04.2011, 04:01
Kompresor ne izoblicuje glas, ne znam odakle ti to? Najnormalnije izlazi.

Milan$
09.04.2011, 12:47
u sustini ja nikad nisam koristio compreosr/limiter,ali sam cuo od ljudi da moze da utice,da izoblicuje glas..ili sam lose informisan?:confused:

tranzit
09.04.2011, 16:39
Ama sigurno da kompresor kao i svi ostali dinamicki efekti utice u jednoj mjeri na frekventni spektar signala koji prolazi kroz njih pa tako i na glas. Uobicajena pojava je da (pogotovo oni losiji kompresori) reduciraju visokoferkventni spektar signala pa je isto tako uobicajeno da se u tim slucajevima stavlja ekvilajzer u rednu vezu sa takvim kompresorom (prije ili poslije njega) da bi se "popravilo" ono sto kompresor "pokvari". Ovdje se radi o minimalnim pomjeranjima tog visokofrekventnog spektra a ne o nekim izoblicenjima signala.

Beethoven
09.04.2011, 23:19
@tranzit

"...REDUCIRAJU visokofrekventni spektar signala"



Hteo si da kazes "pojacaju"? :)

tranzit
10.04.2011, 01:24
Ne, rekao sam: "Uobicajena pojava je da (pogotovo oni losiji kompresori) reduciraju visokoferkventni spektar signala" i upravo na to sam i mislio i nikako drugacije. Nije bio nikakav lapsus lingue vec fenomen koji je jako dobro poznat u audio tehnici.

Beethoven
11.04.2011, 14:17
Ja sam uvek imao problema vishkom visokih posle koriscenja kompresora pa sam uvek koristio i de-esser da bi smanjio to prshtanje, meni se uvak javljao vishak visokih, nikad manjak. :) Zato mi je i cudno. :(

tranzit
11.04.2011, 14:54
Ti visoki nemaju veze sa samim kompresorom. Bice da si EQ za visoke malo vise podigao na kanalu a gain makeup kompresora ih jos pojacao. Imas dobar kompresor, budi srecan.

poter
12.04.2011, 22:10
U biti kompresor/limiter nece izobliciti samo glas on moze izobliciti sve sto izlazi iz njega. Mozda ce neko reci da nisam u pravu, ali Ja sam imao slucaj da mi je zvuk na izlazu iz uredjaja bio kao kada se doda previse efekta "Flange" kod ciscenja starih snimaka sa ploca, a nikada mi se nije dalo da cackam i provjeravam zasto se to desavalo.