PDA

Pokaži Full Verziju : korg triton rack


ella 85
07.04.2011, 13:41
sviram vec neko vrijeme na pa 800 i triton extreme i prilicno mi je dojadilo nosit dvije klavijature jer se ide daleko,juce sam kupio triton rack jer otprilike zvuci kao i triton extreme cak sam ubacio i moss u njeg,lagan je za transport preko midija sviram na pa 800,sve je super,samo je problem sto nema scsi(skazi),potesko je nabavit ali moze se za nekih 150 eura,ali mene zanima posto ona flopy disketa radi ubacujem semplove preko nje samo sto je to komplikovano jer je jedan flopy 1.4mb,jel netko probao dali se moze umjesto flopy ugradit neki citac kartica da ne trazim scsi dzaba

sulejman
10.04.2011, 02:42
Ja sam se svojevremeno pitao kao i ti kad sam kupio korg triton rack ali izgleda da je jedini nacin SCSİ ...u pa80 postoji neki nacin da se flopy zameni sa SD karticom i to sam video ali za triton rack jos nema nista...kad budes kupovao SCSİ pazi da uzmes onajk koji je za triton rack i znaj da nije isti sa SCSİ od triton Le....veliki pozdrav

Akordeonista
14.04.2011, 21:59
Ne znam sta imas toliko od boja na Tritonu sto ne bi mogao imati na PA800 pa moras nostiti Triton Rack?

ella 85
29.04.2011, 21:01
jednostavno je,jedan te isti sempl puno bolje izlazi iz tritona nego iz pa 800,nije bitno imat boje na broju nego da izlaze sto bolje,a o exb-moss da ne govorim
Dodato:
ljudi imam problem koji bi trebao veceras rijesit ako je ikako moguce,bas mi je hitno,povezao sam triton rack i pa 800,sve sam sredio,kad prebacim boju na pa 800 ubaci se odgovarajuca u racku,ali prilikom prebacivanja boje izgube se efekti na tritonu pa moram rucno promijenit boju naprijed nazad da bi se efekti vratili,sta da radim

momo
29.04.2011, 21:08
Mislim da bi morao na pa 800 taj user dodati efekte napraviti user boju sa local off

ella 85
29.04.2011, 22:36
probao sam sve i svasta i nemam vise ideja,ne znam kako cu sutra svirku odradit,nemam za njeg mjesto na stalku da bi ga mogao svaki put saltati rukom da bi efekt proradio,zar je toliki problem da niko ne zna sta je

mojkarma
30.04.2011, 12:34
Da bi se moglo pomoći valja navesti u kojem je modu triton rack? Program, Combi...?
I valjalo bi navesti koji efekti ne rade? Da li kompletni efekti (u što ne vjerujem) ili ne radi reverb pa boja zvuči suho.
Možda Pa800 šalje uz naredbu za promjenom zvuka neku midi naredbu koja reverb stavlja na nulu pa je zvuk suh. Možda bi bilo dovoljno isključiti u triton racku recieve midi system exclusive u globalu. A pa800 nikad nisam imao niti koristio pa ne znam što šalje kroz midi drugim uređajima.

Akordeonista
30.04.2011, 20:29
Takodje se moze iskljuciti slanje SysEx poruka sa Pa800.
Da li je efekat na Pa800 dodat na toj boji koju si pozvao? Ako je efekat smanjen na nulu onda on poziva taj efekat ali se ovaj ne cuje posto je na nuli.
Takodje, moze da bude u vezi pozivanje efekata na Pa800 sa efektima na Tritonu. Moguce je da Triton nema sve efekte kao Pa800 ili nisu poredjani tim redom pa posto dobija "pogresnu", tj. nepostojecu informaciju onda iskljuci efekat skroz.
Sve je na mozda! Treba da vidis sta sve Pa800 salje preko midija pa ces lakse utvrditi u cemu je problem.

ella 85
02.05.2011, 13:59
probao sam to sve,exklusiv ugasen vec,gasio i na pa 800 sus ex,rijec je o comby modu,na pa 800 mjesto gdje hocu da mi svira nesto sa rack-a prebacim boje na externe tako da mi ne svira nista sa pa 800,i ne kontam kako moze imat veze efekt sa pa 800 sa efektom u rack-u,rack tad zvuci pa 800 je u tom slucaju samo tastatura,da bi situacija bila jos gora,jednu te istu boju na racku memorisem na 10 mjesta,i na nekim mjestima nema problema a na nekim ima,znaci kako je pebacim na pa800 boju prebaci se na racku ali stanu master efekti,pa ja onda moram rack malo presaltat naprijed nazad i oni se pojave,meni je ovo cudno i nelogicno
Dodato:
problem rijesen

Akordeonista
03.05.2011, 11:43
Jel` mozes da objasnis sta je bilo u pitanju i kako si to resio?

ella 85
30.05.2011, 22:41
uspio sam nabavit famozni scsi board,sad me zanima koji je najjednostavniji nacin ubacivanja semplova,dali da nabavim scsi citac ili zip drive ili hard disk da ugradjujem,sta je najlakse i najjeftinije

mojkarma
31.05.2011, 09:18
Najjeftinije bi bilo da nabaviš scsi zip jedinicu (dovoljna je ona do 100 MB). Ali treba jako paziti da stvarno bude scsi jedinica a ne ona koja se spajala na stari printerski port jer kablovi izgledaju identično.
Zatim bi trebalo kupiti ili scsi priključak za kompjuter ili usb zip jedinicu za kompjuter.
Onda se semplovi mogu ubacivati na kompjuter na zip disketu preko priključenog usb zip-a, a zatim se disketa jednostavno prebaci u scsi zip jedinicu koja je priključena na triton.
Budući da se radi o starim uređajima, ni njih neće biti baš lako nabaviti. Vani ih još ima podosta, pogotovo na ebay-u.