PDA

Pokaži Full Verziju : Hitno Pomoc - Mikrofon eksperiment


edinzulic
05.04.2011, 23:31
Ovako ljudi. Zanima me jedna stvar... Mozda zvuci jako glupo ali mi je to potrebno. Dok sviram na harmonici imam problem stojanjem uvijek lupim od mikrofon ili se odaljim pa *ajebem svirku... Gledao sam profi mikrofone koje se stave na harmoniku ali su preeeskupi (150 eura) , mada mi se ne daje na to novac... Sad me zanima slijedeca stvar. Da li mogu kupiti dva obicna mala mikrofona i spojiti ih na jednu zicu.... Odnosno da bolje pojasnim.

Uzmem dva obicna mikrofona ok par markica (2 eura) i odjecem zicu i spojim obadva ta mikrofona na jedan bananu veliku izlaz i taj izlaz ukopcam u mixetu i da radi. Naravno te mikrofoncice bi postavio unutar harmonike. Jer znam da se u tom smislu moze raditi sa zvucnicima, odnosno spojis ih par slabijih na jedan napon :D... Sta mislite dali ce moci tako ???

Unaprijed zahvaljujem ;) PoZzZZ

sulejman
06.04.2011, 00:33
Brate tesko da budes zadovoljan na taj nacİn jer znas onu staru ''kolİko para tolİko muzİke) prvo kvalİtet takvİk mİkrofona je proporcİonalan njİhovoj cenİ a İ povezİvanje 2 mİkrofona na jedan kabal slabİ njİhov rad pa mİslİm da je bolje da malo nakupİs novca pa uzmens dobar mİkrofon jer ovako ces ''za dzaba'' petljatİ kao İ ja nekada kada sam planİrao kupovatİ takve mİkrofone...pozdrav

x3meSRB
06.04.2011, 02:32
Kad bi baba imala *uda bila bi deda... u prevodu, batali to eksperimentisanje, dobar ton ti je osnova svirke, a za dobar ton ti treba dobar mikrofon. I tu nema fusharenja jer se odma oseti. A ako hoces da ti se instrument cuje kao telefon imas raznih novih mikrofona po 20-30 evra sa sve kutijom. Moj ti je savet skupljaj pare pa nadji neki c1000 sad je ispod 100 eura polovan, a ako hoces na bubicu onda moras malo vise, mada skoro je jedan lik davao bezicni akg sa bubicom za 80 evra....

edinzulic
06.04.2011, 07:50
ok,ok hvala vam na savjetu, ipak vrijedi sacekati ;) PoZzZ