PDA

Pokaži Full Verziju : Prerada Arsenijevic mehanicka problem?????


cecaparis
30.03.2011, 22:27
Imam problem sa mehanickom preradom tako sto mi se tonovi dupliraju.
Posto zivim u Francuskoj za sad necu moci ici u Srbiju da to popravim,da li znate
sta bi mogo da uradim sam da to popravim.
Hvala unapred....

Millan
30.03.2011, 22:43
Kako dupliraju, krce ili...? Jel ti prerada po principu kontakata sa federcicima ili sa fotocelijama?

cecaparis
31.03.2011, 10:57
Kad stisnem cuje se normalno i kad ga pocne m pustati on se opet cuje.Kontakti su sa federima.

Millan
31.03.2011, 13:32
Otvoris klavijaturu da bi dosao do mehanizma, izvuces ga malo pazeci da ne pokidas zice koje su zalemljene. Mozes da povadis onu stranu federcica koja nije zalemljena, mada moze i bez vadjenja, videces kako ti je lakse. Zatim nadjes nesto tanko i ne mnogo kruto, tipa zileta, trzalice za gitaru, plastike od case jogurta:D i sa njima ostruzes federcice na onom mestu gde se pravi kontakt sa zicom. Vremenom, prilikom kontakta federa i zice dolazi do njihovog trenja(metal o metal) i stvaranja neke fine prasine koja se natalozi izmedju zicica na federu i pravi problem. Takodje i zicu treba da obrises nekom krpicom ili papirnom maramicom, pogotovo onu stranu na kojoj se ostvaruje kontakt.
Ovo je samo privremeno resenje i moze malo da pomogne, ne u potpunosti. Jednom kad pocnes da cistis, cistices stalno:D, a jedino trajno resenje je prepravka na fotocelije.;)

cecaparis
31.03.2011, 13:39
Probacu danas.Hvala jos jednom....

ristiv
31.03.2011, 16:44
Ja sam imao isti problem isto mi je Arsenijevic radio preradu i tako su mi se duplirali tonovi i odneo sam kod njega on je nesto komplet drugo zamenio i odtad radi extra. Znaci najbolje ti je da odneses kod njega ako si u mogucnosti i nista ne naplacuje servis! pozzz

Millan
31.03.2011, 17:25
Ja sam napisao ono za ciscenje kada tonovi krce, hoce to da se desava kada se pusta dugme(dirka), e ali ako svi tonovi bukvalno dupliraju, onda ciscenje nece pomoci... Verovatno je problem do same elektronike, a tada mora na servis i nista drugo. Najbolje je njih kontaktirati i predociti problem.

jeftabgd
31.03.2011, 17:37
Zasto jednostavno ne nazoves Zorana.A.i covek ce lepo da ti objasni.Imas negde na forumu i njihove brojeve tel.

Millan
31.03.2011, 17:42
A, ima i na nalepnici sigurno...:D

marko87
22.10.2012, 13:48
Dizem staru temu, ali sa razlogom. Bez da pljujem na rad tog Arsenijevica. Ali brate on to samo ,kako sam video, napravi da radi. A kako radi izgleda da mu nije bitno. Skoro sam jednom drugaru pokusao da prebacim boje na preradjenu DX11 , i cim mu ubodem MIDI in, izbacuje MIDI error. Kad se prikljuci MIDI out , rade samo program change , pitch i modulacija , dok tonovi rade samo kad se prikljuci na MIDI TRU. Nakon price sa Tranzitom , objasnio mi je da je radjenu fuserski tako da midi ne moze normalno da funkcionise. Juce kod jednog prijatelja koji ima pa3x takodje sa preradom od Arsenijevica midi out je skoro neiskoristiv. Probali smo u sound mode sredimo neku boju, kad ono ne moze, uvek se cuje klavir. Tako da ubuduce ko bude planirao da radi preradu na dugmetaru da obrati paznju na taj midi.

tranzit
22.10.2012, 14:24
... ili da ne radi kod doticnog jer covjek je mehanicar, kovac i odavno je out of time, tako da drugacije i nece znati da uradi jer jednostavno ne razumije aktuelnu tehnologiju instrumenata... postali su prekomplikovani za njega. Jos radi na bazi mehanicke tastature a takve tastarure su muzejski primjerci. Sramota je da ljudima uzima novac da bi im pokvario instrumente. Kome midi funkcionise kako treba poslije njegove mehanicke "prerade", placam mu kompletne troskove te prerade.