PDA

Pokaži Full Verziju : Roland R8-Ubacivanje ritmova


zsimonovic
30.03.2011, 16:08
Moze li mi neko reci kako moze ritam masina Roland R8 da se poveze sa racunarom i kako moze sa racunara da se prebacuju ritmovi u nju?Da li ta ritam masina moze da prima ritmove od g800,g1000 klavijatura.Interesuje me i kako mogu da se prebace ritmovi sa jedne R8 rit. masine na drugu R8 rit. masinu?Hvala!!!

grandia
30.03.2011, 22:04
ciao zsimo

dati cu ti samo delimican odgovor jel ne znam odgovor na sva tvoja pitanja ...

> da se poveze kompom to 100 % moguce - naravno preko midi-kabl
> da se prebace ritmovi mozes preko editor/manager program

probaj ovaj link, nakon sto su ga kolege modovi dozvolili / ako nisi vec skinuo neki drugi programcic sa neta ...

http://www.yu-midi.org/forum/downloads.php?do=file&id=11713

da prima gotove ritmove od G serije ne bi verovao - ipak aranzeri u ritmovima imaju i druge trake a ne samo drums ... tu bi trebao ritam da bude prazan tj. da se sastaje samo od drumsova ... a ni onda nije sigurno jel ako se ne varam G serija koristi .sty il .stl a R8 ima sigurno svoju extensiju za njegov ritam tj. patterns ... da ne zaboravimo, i kad bi uspeo da nekako ucitas pattern(ritam) u R8 - tu bi trebao da napravis novu drum-map kako bi svaka boja odgovarala za mapu G-serije ... nisam ni siguran da li R8 ima GM-mapu?

> najlakse se podatci menjaju izmedju dva R8 preko ram-kartice (ako se jos negde nadje, ipak je to raritet). tu moras da zapazis: R8 ima dve shahtne za te stare ram-kartice. jedna je za ritmove a druga je za PCM boje (slicno sample) ...

probaj da skines ovaj programcic i cackaj malo :confused:

najbolje bi bilo kad bi pokusao da samplujes njegove boje i da te samplove koristis u tvoj pa800?

to bi bilo sve sta bi ti ja mogao pisati :(

pozdrav

gagan
30.03.2011, 22:39
Posto sam je licno imao , moze sve sto zelis , i da prima i da salje ritmove preko midi kabla u komp ili klavijaturu ,

Sejox
30.03.2011, 22:51
@gagan

Clan @zsimonovic je postavio temu i pitanje "kako to uraditi".

Znaci,bilo bi dobro,ako ste vec imali ovaj modul,da clanu objasnite postupak
kako uraditi to sve sto ste pobrojali.
Ako ste raspolozeni,naravno....