PDA

Pokaži Full Verziju : Dobio gitaru,ne znam koja je.?


zeljko_mo
29.03.2011, 18:57
dobio sam gitaru... neznam koja je tocno, na njoj pise samo Pasadena... Gibsonov je oblik.. crna... ima 12 zica (jedna deblja, druga tanja) nemogu je naci nigdje na netu da vidim cijenu i to, za sta se moze koristiti, dali da prodam, ili je sebi ostavim... ama bas nista neznam... :(
jel ikad itko cuo za ovakvu gitaru? svaka pomoc je dobrodosla...
unaprijed hvala.. Zeljko

Damir_Coma
29.03.2011, 19:22
Kolega zasto ne stavis sliku, veca je mogucnost da ti neko da tacnije informacije, naravno ako si u mogucnosti. Pozz

aleksandar72
29.03.2011, 21:36
Jel to ova gitara??

zeljko_mo
29.03.2011, 21:49
da brate, to je ta gitara.. indenticna :D znas li sta o njoj? tocan naziv ili cijenu? hvala ti puno prijatelju na objavljenoj slici

aleksandar72
29.03.2011, 22:08
MPM Guitars,cena u radnji 100-120€, produkcijska cena 25-30$,China Made,jako losa izrada.
Oprosti na pesimizmu ali moram biti objektivan!

Pozdrav

mirandess
29.03.2011, 22:18
Pa u ovoj situaciji je nemoj prodavat, steta ti je, za malu cifru :( a s druge strane, ako je ne znas svirati, nekad kad uhvatis vremena malo naucis ako nista za svoju dusu, ali vjeruj mi sto se tice gitare, toliko nije bitna koliko su bitni procesori i ta cudesa (posto se ja ne razumijem u to), sto jest jest, ona je lijepa na izgled ovako, ali kazem ti, moj savjet je ostavi je ako nista za "ukras" ili (kazem ti) ako ti se vec bude dalo, malo uci svirat na njoj ako ne znas, kontas. :D Za nju neces moci puno dobiti novaca, a i ako dobijes samo ces ih "popit" (predpostavljam) :)....

P.s. ne vezano za ovo, citao sam negdje da ce onaj gitarista iz rolling stones-a snimiti citav album na gitari od 10$, sto znaci da gitara uopce nije bitna koliko su bitni procesori i ta cudesa sto vec idu uz nju. :D veliki pozdrav.

aleksandar72
29.03.2011, 22:38
Da ne budem "off topic" ;-) ukratko:
Nema zdravog tona bez dobre gitare! Ne pomaze tu ni najbolji procesor na svetu!
Btw..Keith Richards je po meni samo legenda R'Rolla,ko ima ocajan sound i tehniku sviranja...ovo mislim ozbiljno :)
A u ergeli nema gitaru ispod 4000-5000$ ;)

Vule
29.03.2011, 22:50
@Aco..."samo" :lol:

mirandess
29.03.2011, 22:55
aleksandar72
Slazem se upotpunosti sa vama kolega, tj. to sve sto ste rekli tocno je.
Samo da se ispravim Jeff Beck planira album sa gitarom od 10$. :) A necu da postavljam link od sajta na kojem sam to nasao, da nebih dobivao neke kaznene bodove a i sa samim tim da kolegi avangardu ne kvarim temu tocnije da ne odem u off... :) Veliki pozdrav.

Marco7
29.03.2011, 23:00
Dobar gitarista ce da svira na svakoj nije problem ali kad je prava i ispravna!Problem kod ove gitare je sto je od loseg materjala,propasce joj brzo polja i zvonice pola totnova pri sviranju,verovatno i vrat ce brzo dobiti devijaciju pa nece da kotira,magneti su ocajni tako da sve u ako moze da je proda neka je mice iz ruku ako vec nije popustila pa uz neku doplatu neka zme nesto sto bar nesto vredi ili mozda nesto drugo od opreme koja ce mu mozda zaterebati . . .

Dejan
30.03.2011, 00:36
Jeff Beck nema jednog prsta i svira prstima ali on kad svira njemu nije bitno je li gitara 5000e ili 50e ;)

aleksandar72
30.03.2011, 15:49
Kroz mojih ruka je do sad proslo vise od 300 dzitra, tj bio sam vlasnik gitara od 50 do 30000EUR!

Nisam do sad sreo China Made gitaru koja je bila fabricki optimalno podesena! Kao sto Markan kaze "ispravna"...btw, slazem se potpuno sa njegovim postom.
Kod 90% kineza moras iz pocetka da promenis Hardware i Elektroniku, da bi gitara bila upotrebljiva. Znaci pricamo o gitarama koje upotrebljavamo svaki dan a ne o bizuteriji. Nikome nije potrebna gitara koja ne stima, ne kotira, o elektronici i da ne pricam.
Znaci nemojte pomisliti da sanjarim i da stampam dolare, ne mora upotrebljiva gitara da kosta 2000€, ali licno mislim da je sve ispod meksickog strata neupotrebljivo.Znaci solidan gitarista treba da odvoji nekih 400-500€ za novu gitaru! Kad na jeftinu gitaru promenis hardware i elektroniku,ulozis jos najmanje 200-250EUR i opet imas neku jeftinu kopiju koju treba da dosredjivas...pod uslovom da ti uspe ;-)
Slazem se sa Hedrixom kad je rekao: "the tone is in the finger", ali najmanje sa ispravnom gitarom.
Ako elektricna gitara ne zvuci "unplugged", ne pomaze tu nikakav procesor ili elektronika!

Jeff Beck:
Veliki sam fan Becka, po meni jedan od najboljih...pitam se samo zasto je trajalo vise od godinu dana kod Fendera, da mu odrade gitaru po narudzbi, tj Signature model?? I zasto njegov model Fender kosta 2500€?? ;)

nesaband
30.03.2011, 16:22
posto je ova gitara ocigledno neupotrebljiva a poklon je,ja bih je na tom mestu okacio na zid kao ukras posto jako lepo izgleda na slici koju je postavo @Aleksandar72

Dejan
30.03.2011, 16:26
I ja imam jednu gitaru koja nije u funkciji i koja mi krasi zid ali je ta gitara stara,dosta,dosta godina ;)