PDA

Pokaži Full Verziju : Jeftini Vocal procesor ?!


jevtabg
24.03.2011, 22:49
Koja je najjeftinija varijanta za obican razglas (baby lem).
da li moze ona najobicnija pedala za gitaru da posluzi , ili ima neko jeftinije resenje ?
Znaci ne treba mi nista profi , cisto za kucnu svirku.

Ace
24.03.2011, 23:48
A sta bi vi konkretno hteli da kupite ...... ?

jevtabg
25.03.2011, 00:23
Nesto najjeftinije da dobijem efekat za glas.
Dok sam svirao sa bendom , mislim da smo obicnu pedalu za gitaru koristili,
dok nismo kupili pravi razglas.

aleksandar72
25.03.2011, 00:40
Kakav efekt procesor??Hall,Delay,Compresor??Preamp?Sta bi hteli konkretno?

sinisa
25.03.2011, 00:56
Moze i Delay pedala za gitaru mislim da je to naj jeftinija varijanta.

jevtabg
25.03.2011, 01:28
E tako nesto.
Mislim da je bila najobicnija pedala za distorziju , sa dva potenciometra.
Znaci to je najjeftinija varijanta.

Vule
25.03.2011, 01:30
Pedala za distorziju za vokal? Prijatelju,a da ti nas malo ne zamajavas ovde?

pedjajazz
25.03.2011, 02:19
Nisam u zivotu pomislio da ce neko ikada pomisliti da kupi pedalu za distorziju za gitaru i da je koristi za vokal,.... ajde objasni mi u cemu je poenta.... jedino ako ste neki apokalipticni dark hipermetal bend,....

sinisa
25.03.2011, 10:26
Dajte ljudi,ja ne mogu da verujem u sta se ovaj forum pretvorio,mora da je zbog nedostatka para. Covek misli na Hall ili Delay pedalu za gitaru. Drugar je koristio isto tako dok je imao mixsetu bez efekata.
Vi ovde jedva cekate da neko pogresi da bi ga napali kakvi ste vi to ljudi?
Covek se ocigledno ne razume,svako gresi ne mozemo svi sve da znamo.
Izadjite malo napolje ohladite glavu smirite zivce,nemojte samo da visite na netu.;)

nesaband
25.03.2011, 10:30
kupi obicnu diley pedalu.zavrsice ti posao dok ne kupis neki pravi procesor za glas.

grandia
25.03.2011, 10:46
dajte momci, covek se ocigledno ne razumeva u effektprocessore ...

nisam ni ja neki experta (daleeeeko od toga) a pedalu za delay sam i ja koristio pre 20 godina jel su onda efektprocesori bili mnogo skupi ...

ja bi predlozio da potrazis neki polovni efektprocesor kojih ima dosta za kucne stvari a ponekad su se nasle i u neki dobar studio ...

za 50,- do 90,- evra bi mogao lako da nadjes FX EMP100 od yamahe il MIDIVERB od ALESISa, ZOOM ... ima ih dosta

da nisi moza mislio na VOCODER/HARMONIZER?

Narodnjak300
25.03.2011, 11:54
Najjeftinija varijanta tj. besplatno je ako imas laptop i na njega istaliras neki DAW tipa fl studio cubase tu mozes sta hoces da uradis od efekata do harmonizera, vokodera

Vule
25.03.2011, 13:10
Dajte ljudi,ja ne mogu da verujem u sta se ovaj forum pretvorio,mora da je zbog nedostatka para. Covek misli na Hall ili Delay pedalu za gitaru. Drugar je koristio isto tako dok je imao mixsetu bez efekata.
Vi ovde jedva cekate da neko pogresi da bi ga napali kakvi ste vi to ljudi?
Covek se ocigledno ne razume,svako gresi ne mozemo svi sve da znamo.
Izadjite malo napolje ohladite glavu smirite zivce,nemojte samo da visite na netu.;)


Sto volim kad se pojavi neko ovako pa nam sve lepo objasni. A kako ti prijatelju znas sta covek misli,jel ti to prirodom dan dar il ti je neko sapnuo?

Na Forumu se pise,ljudi to citaju,nisu svi toliko pametni da sve znaju,vidovitih sumnjam da ima,ljudi ovo citaju da nesto saznaju i nauce,osnovni je red da se makar pitanje postavi kako treba,da se kaze tacno sta se zeli a ovde je slucaj da se ne razlikuje Konj od magarca, a sto jos vise iritira ima toga okolo po temama ihaaaj,nije bas zabavno ni citati svakakve gluposti.

U startu sam razmisljao sta raditi sa ovom temom jer je ocigledno da se radi o neznanju,mislio sam da ce se kolega makar potruditi da pita neke stvari kako treba ali pricati kako se koristila distorzija za vokal je zaista stvar elementarnog neznanja i prirodni je da se nadje neko iritiran ovim.

Sto se tice opaske "u sta se ovaj Forum pretvorio" necu komentaristati al da znas da sam osetljiv na tu pricu,neko ipak ulaze ogroman trud da sve ovo kako-tako radi kako treba,a neki to ne vide...


P.S. na oglasima Foruma sam pronasao i kupio od jednog kolege Alesis Nanoverb mali procesor za 30 eura,dovoljno dobar delay ili hall da zavrsi posao,nije dupli efekat ali je bolje i jeftinije resenje od svake gitarske pedale,postoje i dupli procesori za ispod 100 eura koji odradjuju dobar posao.

skoricnik
25.03.2011, 13:42
Alesis Midiverb, Microverb, Nanoverb, sve se moze naci ispod 100e.

sinisa
25.03.2011, 13:58
Svaka cast na ulozenom trudu niko vam to ne osporava,ja samo vidim da skoro u svakoj temi se nesto prepucavate u zadnje vreme.Mozda se to meni samo cini.:S
Ja ne kazem da sam najpametniji niti se smatram i od pametnijeg ima pametniji.
Daleko od toga da sam vidovit,ali znam da razmisljam.
Ti samo nastavi da vredjas.
Ako si znao sta covek hoce da pita sto ga nisi odmah lepo ispravio i dao mu lepo odgovor kao u ovom zadnjem postu?

Sejox
25.03.2011, 14:43
@sinisa

Tema je toliko bezazlena i obicna,tako da je ovakav nacin pisanja zaista
krajnje nepotreban i za mene u najmanju ruku nekorektan.
Ali,ipak,Vi ste izabrali sta ce te pisati....

Postovani clanovi,drzite se teme koja je istina postavljena na nekakav nejasan
nacin.
Medjutim vi svi ste tu da to razjasnite i usmjerite temu na pravi nacin,
i da se dodje do konkretnog odgovora,ukoliko je to moguce.

jevtabg
25.03.2011, 21:39
Mislaim da smo imali nesto tipa Boss TURBO OverDrive , rekao bih po slikama , zato sam mislio da je distorzija , a to je valjda delay pedala.
Kao sto neko rece ne razumem se , pa i nije cudo sto sam lupio , i to ne bi trebalo nikog da nervira.

Probacu da nadjem nesto tipa Alesis Nanoverb ko sto vule rece , pa da probam.

Hvala na pomoci.

Sejox
25.03.2011, 23:08
Sada mislim da je vrijeme da se ova tema zatvori.
Dovoljno je bilo....

LOCK