PDA

Pokaži Full Verziju : Korg PA800 - audio input nema dovoljno snage.?


nurfi
16.03.2011, 15:02
postovani moderatori izvinjavam se sto se ovako obracam ali neznam kako bi drugaciji i u koju temu ovaj problem spada ,pa da nebih dobio opomenu obracam se vama prvo.
Problem je sledeci i tice se izlaza (korg pa 800).Kao prvo zvucnici rade, izlazi output 1-2 takodje bez problema jedino audioinput tj. L/R nema dovoljno snage.Da budem jasan ton izlazi ali moram miksetu pojacati do kraja da bi se nesto culo tj. da bih mogao da sviram.Sve sam probao sa novim setom sa globalom ni sam vise neznam sta ali nema rezultata pa bih vas moli ako neko nesto zna da mi pomogne.
unaprijed hvala
pozdrav od nurfia

mirandess
16.03.2011, 15:30
a kablovi? Probaj promijeniti kablove, nema druge, meni se to na probi sa bendom desavalo, i cak probaj tocno kanal u kanal staviti (fino Left u left, right u right).... a ako to ne uspije kupis fino 3.5mm kabal koji zavrsava na 2 muska (ona kao sto imas na tv-u ulaze), i kupis bananu koja je stereo na kojoj takodjer imas 2 zenska ulaza(input) i stavis u mixetu gdje ide line in(gdje nema Left i Right oznaka) bar kod mene tako pise na behringeru...... i kopcas na slusalice (izlaz)...... nadam se da sam pomogao koliko toliko... :D

casi
16.03.2011, 16:17
Koliko sam te dobro razumeo tebi je problem ulaz u klavijaturu.Pokusaj da pronadjes gain za taj ulaz u klavijaturi trebalo bi da ima .Tu mozes pojacati ulazni signal.Verovatno je samo smanjen pa se slabo cuje.

nesaband
16.03.2011, 17:26
ne znam koliko ti je star PA800 ali ako je stariji postoji mogucnost da je potenciometar za pojacanje propao.
Ako je sve podeseno u klavijaturi kako treba onda je to naverovatniji razlog.

nurfi
16.03.2011, 18:54
jarane hvala ti puno ali sve sam ja to probao ne ide pa ne ide,sad cu jos da probam da ga vratim u fabricko stanje pa kud puklo da puklo nije mu prvi put, a tebi se jos jednom zahvaljujem na odgovoru i trudu
pozdrav nurfi

nurfi
06.07.2011, 21:42
samo da se pohvalim da sam rijesio problem kupio XLR kabal i sad radi kaj nov al dokle vidjecemo
pozdrav nurfi

alenbar
12.07.2011, 06:56
pozz kolegama!dali meni neko moze reci zasto nemogu da koristim istovremeno obadva input ulaza samo mi jedan radi?da li je je to jos nekome ili je nesto do moje klavijature?pa 800 je u pitanju

alenbar
23.07.2011, 05:38
zar niko nezna dami odgovori ?barem samo dami kazete dali radi kod vas obadva

nurfi
24.07.2011, 19:32
pozdrav kolega
kod mene rade obadva bez problema,probacu ja da vidim u sistemu kako je nastimano pa ti budem javio
pozdrav nurfi

alenbar
29.07.2011, 03:26
pozz druze dali mozes samo da vidis dali moze istovremeno obadva da rade

nurfi
02.05.2012, 22:38
narode dali neko zna gdje se moze kupiti ova audio platina komplet normalno za korg pa 800 i koliko kosta
pozrdrav

acakasper
03.05.2012, 19:01
to ti je najbolje kod elektronicara pa da ti poruci,mislim ja tako radim za delove.

nikadvisekorg
03.05.2012, 19:14
pitaj najbolje kolegu @sinisa on se bavi popravkama....