PDA

Pokaži Full Verziju : EXR-3 EXR-5


Mr-Wog
06.07.2004, 14:31
Jeli ima neko od vas ove rolande? Kako zvuco? Jel moze da se naprave nase "Styles"? Zanima me koji da kupim...Roland EXR seriju ili Yamaha PSR seriju. :?

Darko
23.07.2004, 22:57
OVAKO STA SE RITMOVA TICE JA MISLIM DA JE U DANASNJE VREME ZA SVAKU KLAVIJATURU,MOGUCE RITMOVI DA SE NABAVE ZATO NEMORAS DA SE BRINES.
E SAD STA SE TICE ROLANDOVE KLAVIJATURE NISAM IMAO NIKAD PRILIKE DA CUJEM TU STVAR,STA STA TIICE PSR SERIJE ZA NJU IMAS SVEGA I SVACEGA...PA CAK I AKO ZAFALI MOZES DA SI KONVERTIRAS RITMOVE OD DRUGIH KLAVIJATURA KAO RECIMO KORG, ROLAND ITD OTD....


TOLIKO OD MENE.....POZDRAV

Jasminator
27.07.2004, 14:44
OOOoo Dare i ovdje te nadjoh :wink: :lol: Dobri su ti oni samplovi sto si postavio na sajt. Posalji im i "Zeljotres" hehehe :roll: :wink:
Jeli ti onaj moj turcin poslao one ritmove sto sam mu rekao :?:

rale
11.11.2004, 03:30
Jeli ima neko od vas ove rolande? Kako zvuco? Jel moze da se naprave nase "Styles"? Zanima me koji da kupim...Roland EXR seriju ili Yamaha PSR seriju. :?

AKO NISI NASAO NASE YU RITMOVE,JAVI POSLACU TI!

alexej
11.11.2004, 17:57
Pazi ovako Roland je izbacio tu novu seriju misleci da stigne popularnost Korg pa serije i donekle Yamahu psr.
Probao sam exr 5 i mogu ti reci da nije mnogo napredovao u kvalitetu zvuka u odnosu na stare Rolande.Ima "User memory"
Iz sty,i za boje.Ja inace koristim Yamahu psr-1000 i mogu ti reci da uz ovaj i jos nekoliko (dz) sajtova sam uspeo srediti klavijaturu da zvuci onako kako treba da zvuci jedna prof klavijatura.

laky
11.11.2004, 19:41
Rale izgleda da ti je Alexej oteo cigaru :lol:
Pozdrav za Korg legendu Raleta i za sve ostale :lol:

rale
12.11.2004, 01:15
Rale izgleda da ti je Alexej oteo cigaru :lol:
Pozdrav za Korg legendu Raleta i za sve ostale :lol:

Imam nesto 'zelembaca' pa cu otkupiti moj avatar.
POZDRAV LAKIJU!

defs
12.11.2004, 22:20
dečki ja sam do sad imao yamahu psr-225 i mislim da ću sad kupit rolanda exr-5.Može li mi tko objasnit šta su to boje i jel se mogu za ovu klavijaturu isto tako skidati boje i stylovi sa sajtova!I kakva je razlika između klavijature exr-5 i aranžera exr-5????

rale
14.11.2004, 15:40
dečki ja sam do sad imao yamahu psr-225 i mislim da ću sad kupit rolanda exr-5.Može li mi tko objasnit šta su to boje i jel se mogu za ovu klavijaturu isto tako skidati boje i stylovi sa sajtova!I kakva je razlika između klavijature exr-5 i aranžera exr-5????

Pozdrav!Sasvim slucajno radim prodaju Rolanda i imam pored sebe dva nova EXR5.U ovu klavijaturu nemozes "ubacivati" boje,jedino mozes efekat menjati.
Sto se tice razlike ARANZER-KLAVIJATURA ,prvi put cujem.
Mozda si pobrkao sa YAMAHOM imas njen solo sint EX5.

24.12.2004, 07:09
Znaci li to da ni u Rolanda EM 55 ne moze da se upisuju druge boje osim onih koje vec ima upisane u njega ili se ipak varam?!?

laky
24.12.2004, 20:27
Koliko se ja secam ne moze.
:cry:

25.12.2004, 05:40
Osim prodaje ovog djubreta ima li neki drugi nacin da se boje ukombinuju pa da dobijem nesto sto lici na one nase "balkanske" zvuke?

laky
25.12.2004, 14:31
Nemoj odmah tako :lol:
to je ipak klavijatura srednje klase , i kako kazu koliko para toliko muzike.
Za ozbiljan profesionalan rad nije ali i te kako moze da odradi posao.
Tvoj problem ima nekoliko resenje a sve zavisi od para :lol:
Ako prodas EM55 vidi koliko ces para dobiti i koliko para mozes jos da dodas da bi kupio nesto bolje.
Ako naletis na neki jeftin sound modul mozes ga povezati sa EM55 i solirati na njemu.
Ovo sve pod predpostavkom da ti treba aranzerska klavijatura.
Ako ti treba samo solo klavijatura onda je situacija mnogo bolja :lol:

26.12.2004, 02:37
Ma znam ja da moze da se radi pomalo sa njim, ali do sad mi nije trebalo ovakvih zvukova jer sam svirao nesto laksu varijantu ex-yu muzike (zabavnjake). E, vidis, sad su se pojavili neki novi momenti (narodnjaci) i sad vise to nije to. Sviram sa jos jednim drugarom u dvojci (gitara i ja). Znaci, ako bih naletio na sound modul, njega mogu da povezem sa EM 55 preko midi prikljucka ili kako?!

laky
27.12.2004, 03:41
Da upravo tako.
Iz klavijature midi OUT u midi IN od modula i saljes signal sa klavijature u modul.
Mozda i varijanta da uzmes Korg X5D ide za oko 300 evra.
Onda imas dve klavijature :lol:

27.12.2004, 17:42
Hvala puno na pomoci! Ziv bio!