PDA

Pokaži Full Verziju : Oprema za snimanje


Milan150
08.03.2011, 22:47
Pozdrav....hteo bih da snimam svoj vokal uz matrice.....naravno zeleo bih da snimak bude sto bolji......moze li neko da mi preporuci koju opremu da kupim? Miksetu i mikrofon sam odabrao, moze se reci...miksetu bih uzeo ,,Yamaha mg102C", mikrofon ,,Rode NT1-A......medjutim ne znam koju zvucnu kartu da uzmem i dal mi je samo to od opreme dovoljno.........neki su mi preporucivali da uzmem samo zvucnu kartu sa preamp-om i mikrofon.....sta mislite o tome???......hwala unapred....:)

casi
08.03.2011, 22:56
Cao sto se tice muzicke karte mozes uzeti M.Audio pro fire .Ona ti omogucuje 24 bitni zvuk.Ne treba ti predpojacalo ima ga u sebi.Imas ulaze 2 za klavijaturu i jedan za mic.Zvuk je odlican.

sinisa
09.03.2011, 00:19
kvalitet snimka ti zavisi koliko od mikrofona i zvucne toliko i od preampa.
Mikseta ti u ovom slicaju nije ni potrebna. Bolje da pare od miksete ulozis u neku bolju zvucnu ili preamp. Ova sto ti je casi predlozio je sasvim ok i moj glas ide za M-audio. Pored toga sto daju dobar i cist zvuk imas mogucnos da koristis i njihov softver Pro tools koji se koristi u vecini profi studija.

E sad ako ne mislis da se bavis sa tim malo ozbiljnije onda je to cisto bacenje para. Dobar kvalitet zvuka mozes dobiti i sa puno manje para. Ne znam koje matrice mislis da koristis ako ove sa neta onda onda isto nemas potrebe za tim svim jer su same matrice loseg kvaliteta,ako mozes da dodjes do studijskih(originalnih matrica )onda je to vec druga prica.

igzp
09.03.2011, 00:25
Pa najbolje da uzmes zvucnu kartu sa predpojacalom. Posto su ta predpojacala kud i kamo bolja nego sto su u Yamaha MG 102C. Maudio je za svoju cenu mnogo dobar i zavrsava poso, a ako imas malo vise novca viska onda Hammerfall to je vec prva liga.

Sto se tice mikrofona NT1A je za demo snimke u redu, al iz njega neces izvuci profesionalan snimak visokog nivoa. Al sa malo truda mogu se mnogo dobri snimci napraviti, de-esser je kod NT1A neophodan posto je mnogo ostar, to jest osetljiv za visoke.

sinisa
09.03.2011, 00:44
Ako hoces da zaobidjes preamp (predpojacalo kako ga igzp naziva)imas verziju i USB kondenzatorskih mikrofona sto je opet bolja varijanta nego dobar mikrofon sa jeftinim preamp-om.
Tu bi ti posao odlicno zavrsilo i M-Audio Audiophile 192K i recimo AKG PERCEPTION 120 USB sve zajedno izadje 300eu,ali ponovicu opet sve zavisi kakav kvalitet ti hoces i koliko se truda ulozi u sve to.

Firanga
09.03.2011, 01:47
ja mislim da je ok m.audio zvucna

Milan150
09.03.2011, 11:05
Imam studijske matrice, sa pratecim vokalima....;)

sinisa
09.03.2011, 12:07
Koliko ti iznosi u MB jedna matrica?

Milan150
09.03.2011, 12:20
Krecu se oko 6-7 mb......;).......sto te to zanima?...:D

sinisa
09.03.2011, 12:40
To su vec kvalitetne matrice sa njima vec mozes nesto da uradis,nisu one od 3 ili 2 mb:p

Milan150
09.03.2011, 13:16
Jos jedno pitanje.......ako uzmem samo zvucnu kartu sa preamp-om i mikrofon......kako da dodajem efekte na vokalu(eho, hal....itd)???.......zar vokal nece biti ,,suv"?....:)

gokili
09.03.2011, 13:44
Iz softvera.

sinisa
09.03.2011, 13:52
Moraces da koristis cubase,pro tools,logic audio ili neki slican program za snimanje glasa na matrice. U samom programu mozes da dodas kakav hoces fx,eq,compresor i tako redom.Naravno sve to moze i u realnom vremenu i u toku snimanja.

Martinchopp
03.04.2011, 14:52
sprema meni, Cubase je najbolji program za snimce (kucne,studiske itd..).. ima stvarno velik izbor opcije koi pomazu da se sredi vokal, muzika i sve ostalo..

Mercury
02.06.2011, 12:13
Zdravo ljudi, ja sam nov na ovom forumu pa mi treba neka pomoc.. :)

Posto sam student a i ujedno zaludjen za muziku kupovao sam neku opremu vremenom i sada mi fali samo neka dobra zvucna karta da sve to iskompletiram pa da mogu nesto normalno da snimim.
Zanima me dal ima neki tutorijal ili tema u kojoj se govorilo o cubase-u?
Znam ja da snimim, dodam one ugradjene efekte i tako to. Ali mi vec vst prestavlja problem jer ne znam kako to da dodajem jer neke instaliram i automatski mi se pojave a neke nema pa nema. :(
I isto me zanima kako da dodam efekat samo u odredjenom delu snimka. Na primer snimak je dva minuta a ja dodam efekat samo u delu od 20-30 sekundi?

Oprema koju vec imam nije nesto posebno ali sluzi za sada. :)
To je behringerov mixer 1202fx, 2x shure 58, zvucnici sal pa 25active, m-audio Axiom Pro 25, gitara ozvucena sx, procesor korg korg ax5g.. znaci jos samo da nabavim neku zvucnu tako da mozete mi preporuciti neku, ne ni preskupu niti prejeftinu, za kucni studio, ne trazim vrhunski zvuk. :)
Imam ponudu za CREATIVE AUDIGY 2 ZS za 30e, pa da li je to ok zvucna?

Dell
02.06.2011, 15:07
Ako vec ne mozete dodavati vst insrumente ili efekte automatskom instalacijom, imate cini mi se u program filesu folderu common files ili odmah u Steinberg Cubase folderu jedan drugi folder koji se zove VST ili VST instruments, ne sjecam se. U tom folderu vam se nalaze dll fileovi od vst instrumenata koji su integrirani u cubase ili ste ih instalirali, tako da samo tu prekopirate dll file ili jos neki drugi koji ide uz to, ako ide od vst instrumenta koji zelite instalirati.
Da dodate efekt u odredjenom dijelu snimka ne predstavlja velik problem. Imate alat koji je iscrtan kao makaze cini mi se da se zove split i sa njima samo s jedne strane i druge strane odsjecete koju dionicu hocete i kad to uradite imate nezavisan dio u audio traci i mozete mu dodavati sto god hocete ;)

Mercury
02.06.2011, 18:17
E to dell, to nisam shvatao, nisam znao da moze direktno u dll da se doda. :)
Hvala

STUDIOSOS
24.09.2011, 22:29
Pozdrav vidim da je tema malo starija ali ne bas toliko da se nevredi ukljuciti u raspravu....

Svima koji pocinju sa nekim prvim snimateljskim koracima ja bi preporucio zvucnu karticu M-AUDIO Fast track pro na noj imaju 2 mikrofonska i dva signalna ulaza za instrument ima vec integrisan instrument preamp i posjeduje potenciometre za reguliranje svakog ulaza posebno u tom slucaju mozemo da odbacimo miksetu koja se spominje YAMAHA MG102c jer tad ona neigra nikakvu ulogu tada nam nije potreban ni neki amaterski preamp jer ga sama zvucna kartica vec ima u sebi, dalje nam je potreban kondenzatorski mokrofon AKG Perception 100 je pravi kondenzatorski mikrofon koji nudi, kvalitetnu izradu, dobre performanse, i odlicne vrednosti. Daje klasican, topao, transparentan zvuk koji je u skladu sa standardima definisanim za AKG proizvode. uz to nam je potreban jos jedan softver za snimanje zvuka ja preferiram CUBASE 5 ili 6 nema velike razlike oba su izuzetno dobri i uz njega brdo plugin-ova tako da mozete da se igrate do mile volje ali CUBASE nije jedini dobar niti NAJBOLJI program produkciju pored njega imamo, logic, pro tools, Reason...
u vecini vrhunski strucnjaci koriste LOGIC ali po meni cubase nimalo nije losiji za tu namjenu vec je samo stvar navike ali mozda uz ovu kombinaciju sto sam nabrojao dobro bi dosao i pro tools jer je to softver proizvodjaca M-AUDIO

tranzit
20.02.2012, 13:53
Pro Tools nije softver M-audia vec M-audio obicno pakuje Lite verziju Pro Toolsa uz svoje interface.

Ad Fines
20.02.2012, 14:19
Avid je kupio sve od digidesigna, m-audia....
ProTools le je software koji je do verzije 9 radio samo sa svojim hardwareom.
Od te verzije nadalje, radi sa svim zvučnim karticama.
ProTools M-Powered je bio prilagođen M-Audio karticama, dok je HD priča koja je ipak nešto drugačija od ovoga gore spomenutog.

Jolly
20.02.2012, 15:15
Godinama koristim M-Audio FireWire 1814 i Rode NT1 i to mi,bar što se tiče kućnog snimanja gde i nemam baš akustički tretiran prostor kako bi to trebalo,radi odličan posao.Ta karta je ,što se tiče te klase,odlična.
Ni efekti nisu problem.Postoje odlične softverske varijante,a najčešće koristim Lexicon.
Pozdrav!

Nebojsha1981
21.02.2012, 03:24
Od jeftinijih eksternih kartica do 200e sa mikrofonskim ulazom imaš ESI U46 XL i M-AUDIO fast track pro