PDA

Pokaži Full Verziju : Kako koristiti midi kabal


asmir90
08.03.2011, 00:31
ovako kolege nabavio sam midi kabal i nezz sad kako da ga koristim :S ukljucim ga u game port na zvucnoj i gore u klavijaturu ukljucim midi in i midi out i nista mi ne pokazuje,jel trebam imati neki program za to ili ?? hvala unaprijed

zeljko
08.03.2011, 01:12
Ja mislim da ti za sve treba neki program ako hoces da ti se nesto desava heheh...Druze nisi opisao za sta ti to sve treba i sta hoces da radis time...kakav program koristis....Mislim da bih ti davno neko odgovorio kad bih znao sta hoces time da radis..Ja predpostavljam da hoces da snimas tako midi fajlove ili?I mislim da trebas u klavijaturi ukljuciti neki lok out koliko se ja razumijem u to....Javice se neki specijalista sigurno ko se bolje u to razumije,a mislim da ima cak i tema oko toga,pa probaj naci....Pozzz

asmir90
08.03.2011, 02:18
pa kao prvo ja nezz tacno ni sta se sve moze sa njim ? pa sam napisao kako koristiti ako moze neko objasniti za sta se moze sve koristiti i jel treba program za bilo sta ako hocu raditi nesto sa njim...

zeljko
08.03.2011, 02:29
Jbg ja imam neki usb midi kabal pa sam ukljucivao u komp usb stranu a u ketron ona dva prikljicka midi out i midi in,pa sam zatim u ketronu u meniju gdje se midi podesava ukljucio midi out podesio kanale na midi shanel recive od 1 do 16...Otvorio program cubase i tamo isto tako podesio prikljucak za midi tj.drajver od midi kabla izabrao i otvorio novi projekt u cubase traku midi...probao da snimam ritam od midi fajla koji sam isjekao onako kako meni treba odredjeni broj taktova i uspeo znaci iz cubase da saljem podatke na ketron patern edit gdje snimam ritam....To je jedna mogucnost sta se mozs da radi sa midi kablom a mozes tako isto i da sviras i da snimis midi fajl u cubase sa vst instrumentima...pozzz

Ace
08.03.2011, 04:58
@asmir90
Sta si ga onda nabavio, ako neznas zasto sluzi ? :lol:
Ucis se a ?
Inace preko midi kabal se prenose midi podatke a tu spadaju note koje su odsvirane i jos nesto dodatno sa njima (podatci za tonove)..... uglavnom da ne sirim mnogo pricu i da budem sto jasniji ..... recimo ako hoces ono sto sviras da se snimi u kompjuter kao midi fajl, ili midi fajl koji pustis u kompjuter da se cuje na klavijaturu, sa instrumente iz klavijaturu. Znaci note se prenesu preko midi kabla. Ako nemas dobru zvucni kartu mozes ocekivati i malo veca latencija, tako da uzivo nemas sansi svirati, i istovremeno da cujes iz kompjuter sta sviras. Treba vremena dok kompjuter to procesira i izbaci ti sa neki sempl.
Savetovao bih ti prvo da dobro prolistas forum i procitas teme, da se malo upoznas sa problematiku i da vidis sta ljudi rade sa taj kabal, pa videces sta bi hteo ti da uradis, da ti dodje neka ideja.

asmir90
08.03.2011, 12:58
heh pa eto kolega bas kao sto si rekla ucim se :D hvala na kratkom objasnjenju a svakako cu pogledat po forumu jos sta ima ;) pozz

zeljko
08.03.2011, 13:00
Asmire rijec "rekla"je zenksog roda a nas Ace je musko:rotflol:Inace da je zensko ja bih mu u onoj temi cestitao 8 mart hehehe