PDA

Pokaži Full Verziju : savobond79 - Demo Snimci


savobond79
03.03.2011, 18:53
Pokusavam vec neko vreme ali ne uspeva pa valjda ce sad raditi . Ovo je na brzinu onako bez semplovanih farbi pa ako hocete mogu vam prezentovati i semplove koje spremam i jos dosta live ritmova<:-P
<embed src="http://www.*******.com/embed/528692355/91a35b31" width="420" height="250" allowfullscreen="true" allowscriptaccess="always"></embed>



<embed src="http://www.*******.com/embed/528691559/8e2dc446" width="420" height="250" allowfullscreen="true" allowscriptaccess="always"></embed>

mirandess
03.03.2011, 19:09
kao prvo trebao si stavit savobond79 Demo snimci, a ne audya demo...... no dobro, to nije bitno to ce moderatori rijesiti, al eto da znas ubuduce posto vidim nov si :D kao drugo, odlicno si odsvirao, svaka cast! trece, truba odlicno zvuci! Ali meni nekako sve metalno zvuci........ :S to je moj komentar. A sto se tice usporedbe sa pa2x-om, ne slazem se (bar za sad) dok je ne sredis.... boje su odlicne, ali meni nekako metalno zvuce...... veliki pozdrav kolega.

nesaband
03.03.2011, 19:21
meni se dopada kako ova sprava zvuci,ocigledno da su semplovi jako dobri.
Dodato:
mislim na same semplove koji su u klavijaturi

savobond79
03.03.2011, 20:00
Hvala . Pa ne znam na cemu si slusao ali ketron je inace posnat po veoma prijatnom i realnom sound kod njega ama bas nista nema nista metalno . Ali svakako hvala

zeljko
03.03.2011, 20:03
Druze evo bas sada slusam ove snimke i super su i ti pravo dobro sviras,samo meni je poznato da Ketron ima dobre saksafone i klarinete kao sto je i ovdje slucaj ali bih voljeo da cujem ako je ovo ta audya kakve harmonike ima....Sto se tice ritmova isto nisu losi svidjaju mi se ove zveckice,tarabuke ako sam dobro cuo da se o tome radi,jedino nesto slabo cujem dobose i nekako mi kosto rece kolega metalno djeluju i kao da po drvetu svira,mada mislim da ces ti to urediti sve da zvuci kako treba.ili se pak varam mozda i treba ovako da zvuci u ovim kompozicijama ne znam ali to je moje misljenje...Ja vise volim kad se malo bolje cuje bubanj tj dobos...Narocito ovaj drugi snimak nema dobosa nikako koliko ja mogu da cujem....Sve u svemu nije lose...Pozzz

svrakan
03.03.2011, 20:04
Saxofon u prvom snimku treba da editujes i klarinet,to je moje misljenje,bubanj kao celina mi se dopada i kontra gitara,ali kao celina ritam mi je ok,a posto stalno potenciras poredjenja ovo nije bolji sound ni od Tyrosa ni od pa800,pa2,kad se srede,dobro jeste ali ne toliko koliko si u temi pricao,drugi ritam mi se cak ni ne svidja,mada to je moje misljenje,ja bih voleo da postavis i druge ritmove,tipa begin,7/8,9/8,disko,grk,jos neku rumbu itd.Sve u svemu ja verujem da moze da se nabudzi da bude babaroga,ali isto tako i pa2 moze i T3,4,ipak mislim da je preskupa sprav za to sto daje.Pozdrav i cekam ostale snimke.

savobond79
03.03.2011, 20:07
Neso pa u tome je i glavna fora kod nje sto su ti njeni semplovi odradjeni kako treba i zvuce znaci upalis i sviras smorio sam se od namestanja boja efekata pa eq itd nema kraja i opet negde zvuci a negde bezveze .Hvala
Dodato:
Nisam nista slicno cuo na pomenutim spravama mislim da se dosta razlikuje ali no dacu jos demica
Dodato:
Zeka to je onako iz klavijature na brzinu a svakako po svom ukusu mozes pojacati bubanj smanjiti tarabuke itd .a namerno sam svirao boje njegove iz programa da pokazem kolegama da mogu biti itekako upotrebljive . hvala

zeljko
03.03.2011, 20:28
Ma jasta super su boje kod ketrona..cak i ovaj moj SD3 ima finih boja fabrickih,jedino se i dalje mucim sa ritmovima nikako da uskladim sve onako kako bih to ja zeleo ali vec sam na pravom putu i puno je sada bolje nego prije sve heheh,a bice nadam se sve bolje i bolje....hajde druze postavi jos sta da cujemo ako moze 7/8 rumbe dvojke itd i nesto narodno...Pa ako mi se svidi da i ja kupim tu Audyju...pozzz

VUNIMRAV
03.03.2011, 21:04
Kolega Savobond,bas mi je drago da si postavio demo snimke jer sam procitao pre par dana onaj post o poredjenju klavijatura,pa cu zato reci svoje iskreno misljenje.
Sto se tice sviranja i same tehnike(a mislim da je to najbitnije),vidi se, u stvari cuje da iza tebe ima dosta rada i truda,ali nemoj zaliti,jako je to dobro,bravo!
Klarinet i posebno truba zvuce fenomenalno,cista desetka!
Sam ritam kao cjelina nije najbolje uklopljen-po pitanju odnosa jacine instrumenata,vec su kolege detaljno opisale,ali sto je jako bitno i vazno ako sa ovakvim ritmom bi isao parirati Pa...ili T2...onda mislim da cak ne bi ni usao u razmatranje a kamoli da budu bolji za onoliko koliko si u onom postu naveo.
Da se razumemo, ne tvrdim da taj Ketron nije dobra sprava(meni je licno totalno nepoznata) i da se ne moze dobro upucati,ali to sto se cuje (sem farbi) na demo snimcima ne potkrepljuje izneseno misljenje.
Jos jednom, samo sviranje je odlicno,cuje se osecaj za muziku(dusa sto bi rekli) i zato samo napred i veliki pozdrav svima na forumu!

savobond79
03.03.2011, 21:06
Zeka hocu uradio sam i 78 98 rumbe sasa dvice naravno a obavezno postavljam da se cuju i ujedno cu malo i semplove svirati jer dobro izlaze iz ketrona . pozzz super je sd3
Dodato:
Sad sam poslusao demoe pa malo su saseceni na krajevima ne znam sto ali svakako zanemarite svirku to nije bitno samo poslusajte zivost gruva razlika je ocigledna .

Ace
03.03.2011, 21:24
Ja iskreno sam slusao dosta klavijature, koje nisu Audya a zvuce mi bolje od ovoga.
Ja bih voleo da cujem ritmove koje je kolega @Svrakan naveo ..... i te tvoje semplove Harmonike, buzuke koje ubijaju, zive lupove i sve sto si naveo u onoj temi .... daj da cujemo neki snimak gde si izvukao veci potencijal iz te klavijature ... ako moze....

Dell
03.03.2011, 23:19
evo da ja dam svoj sud. Ima naravno korgova i tyrosa koji bolje zvuce, ali cuo sam u ovim snimcima potencijal audye i opasno mi se svidja i vjerujem kad bi se sredilo da bi zvucalo bolje barem po mom ukusu i od korgova i tyrosa, jer ni ja ne volim metalni i kantasti zvuk korga, iako sviram pa 50. Jbg, to je radi financija :) Isto tako ocekujem malo vise nasih ritmova i samplova harmonike

nesaband
03.03.2011, 23:32
Sprava je odlicna i mislim da i cena kaze sve.
ja licno ne volim da se ovakvi fabricki semplovi edituju.
Svaki instrument je veran originalu e sad treb to i manirski odsvirati ato nije lako.
steta sto je tako skup.
da je u rangu sa cenom korga pa 2x onda bi verovatno nase kolege vise radile na njemu i bila bi popularnija sprava,ovako je samodomen mastanja za nas obicne smrtnike.

misa1265
03.03.2011, 23:52
Zaista dobra sprava,i sa pravom covek kaze da moze da zvuci daleko bolje od pa2x (mozda ne na ovom snimku) ali ja sam se uverio da moze,i zaista sam se iznenadio! ;)

Milan$
04.03.2011, 03:36
super sprava,veoma veran sound(fabricki) bubnja za razliku od korga...dobra je to klajva,mada joj cena bas ne ide u prilog,ali ako hocete vec da se razlikujete od drugih,to se placa,a evo kako:D..pozz

zeljko
04.03.2011, 08:10
Dobra je to sprava siguran sam samo je treba srediti kao i svaku klavijaturu,a misljenja su razlicita...Neko ne zna za drugo osim korga,neki mozda cak i ljubomorni,pa traze dlaku u jajetu itd...Druze samo ti nastavi da sredjujes masinu i ja sam siguran da ce biti to sve bolje i bolje a cuje se da ima sasvim drugi sond u odnosu na druge sprave...Da napomenem da se unaprijed izvinjavam ako je se neko nasao uvredjen ali i ja imam samo svoje misljenje kao i svi drugi....Pozdrav i sve najbolje za forumase

alenmo
04.03.2011, 12:19
ovo zvuci pravo realno bas mi se svidja...nisam imao priliku da probam ketron uzivo al kolko vidim da mu je fabricki sound extra sto se tice bubanj i pratnji e sad za solo boje mislim da je tu malo siromasniji

Dejan
04.03.2011, 13:13
Nije losa klavijatura ali ni je ni mrak...Moze Ketron i vise od ovog snimka.
@Zeljko,da li bi ti hvalio Ketron kad bi posjedovao Korga?Ti imas Ketrona i hvalis non-stop kako su ekstra,ne kazem ja da nisu ali,nemamo potrebe da budemo ljubomorni,pa nije Ketron kraj svijeta?Nisam se nasao uvredjen,naravno.Sretno!

zeljko
04.03.2011, 13:36
Ja jos nisam nikad u zivotu pohvalio Ketron jos sam cak za ovaj svoj puno puta rekao da je sranje jer nista nisam uspio da sredim kako treba da bih zvucao priblizno kao neke klavijature od kolega...Ne znam gdje si ti to procitao ali nema veze da ne idemo dalje u raspravu nije mi to cilj.
A to da li bih hvalio ketron da imam korg...Zasto da ne ako je istina da bolje zvuci i ako mi se svidja...To je isto kao sto sam rekao u drugoj temi kod kolege za njegov bend kako dobro svira i da bih zapalio sve klavijature kad cujem kako zivi bend zvuci..Sretno

tranzit
04.03.2011, 23:39
Mrsavo je to za novac koji traze za njega. Mnogo buke ni oko cega. Svi ti brendovi duvaju u istu tikvu i na isti nacin samo neko sprijeda a neko odpozada, smrdi i s jedne i s druge strane. Toliko nas dugo foliraju i uvrcu usi da na kraju i povjerujemo u bajke o njihovim svemocnim instrumentima. Kupicu gusle, tu nema folova i lazi. Il' valjaju il' ne valjaju, trece nema.

calevh
11.03.2011, 23:01
Pristojno i prijatno jeste, ali bolje od pa2, pa1x, a kamo li od t2 ili t3. Nemojte molim vas da pricamo o tome, ispascemo smesni. Uz duzno postovanje svima, kao sto rece ace, cuo sam na desetine aranzera, daaaaaalekoooo jeftinijih, a da zvuce bolje od Kerona, ne podcenjujem proizvodjaca nijednog, niti bilo kog muzicara, ali ovi snimci naspram, recimo, daretovog tyrosa, ili rolanda g70, kolege RADE-ta Koki-ja, ili pa2x od Mareta. ovo zvuci kao pracka, u ama bas svakom pogledu. Ne kazem da to nece moci da se dovede na neki nivo, da zvuci daleko bolje, ali za sada, Ketron, nikako, ali nikako ne opravdava svoju cenu. A poredjenje sa gore pomenutim modelima :D Xexexe
A govorite o zivom bubnju. Poslusajte snimke, jednog kolege, mislim da bese "Akki", e to je zivi bubanj.
PoZzz svima, i bez ljutnje ;)

Allbert
15.03.2011, 03:28
Bubanj radi bez greske,ali vidi se tu potencional moze to da radi mnogo bolje ubaci nesto novo da cujemo pozz...

mojjmbg
21.04.2011, 08:52
moje misljenje i stav po ovome sta sam cuo je da je covjek u pravu sa tvornickim zvukovima AKO TO OVO JESU ???? ni Korg ni Roland ni Yamaha mu nisu ni blizu.... da masa korgova i inih zvuci bolje od ovoga zvuci ali ne sa tvornickim soundovima......



+5 za Ketrona u ovoj situaciji^:)^^:)^^:)^

Miljan
10.11.2011, 04:48
Po meni je ovo extra.Sasvim prosti ritmovi kako zvuce u realnosti,mislim kako bi bubnjar to odsvirao.Samo napred.
Sviram pa2x pro
Mi smo muzicari,treba da vezbamo svirku,a ne da gubimo vreme na sredjivanje klav,makar ne na sredjivanje onog sto je fabrika dala u aranzeru.Da ne zaobilazimo istinu-takav slucaj je sa pa2x.Opet,ima tu nekih stvari ukusa,nekom se svidja kako izlazi fabricki ritam sa pa2x.Meni licno ne.Sve sto koristim u pa2x su semplovi.Bubanj,bas,gitara...Platio sam klav 2500eura i ne koristim fabricki bubanj,fabricki ritam moram da prepravim.Ovo je neko moje licno vidjenje.Ne bih nikog da uvredim. Poz za sve kolege.

stoickov
22.02.2012, 19:17
E ovo je pravi post. I ja sviram pa2x i takodje koristim šačicu fabričkih stvari. Čini mi se da audya u tome prednjači. Ipak, uvek ono ipak, ovo je Balkan, ukrštaju se 3 kulture, tako da mislim da je korg zastupljeniji, samim tim i isplativiji. Moje mišljenje naravno. A svima želim puno svirki, priznaćete da nam je to najvažnije. Pozdrav

GALA
22.02.2012, 19:51
hm...ovo sto sam cuo je jako lose moze taj ketron puno puno bolje...al da se ne lazemo moze i pa2x i pa800 cak i pa1 puno puno bolje nisu to niamlo naivne klavijature ...tako da nemoj te omalovazavat Korga.....pa50 nije korg toje igracka...i kad neko kaze nevolim korga mada imam pa50...hmmm ti nemas korga...pozdrav....ovdje je rijec ipak o visokim klasama instrumenta

Miljan
20.11.2012, 16:52
Naravno da ne treba omalovazavati ni jednu klavijaturu,sve one imaju svoje prednosti i mane.