PDA

Pokaži Full Verziju : Cijene Kurzweil!?!


Sp00ne
02.03.2011, 16:06
Možda je pitanje malo glupo, ali me već neko vrijeme zanima i muči. Jel mi netko može objasniti zašto cijena Kurzweil K2600 i dalje nadmašuje Kurzweil PC3 u trgovinama, a odavno se već ne proizvodi?? Da ne kažem da je PC3 puno naprednija klavijatura...
Hvala :)

Svabo
02.03.2011, 21:21
Ovde kod nas je sad tesko naci K2600 , uglavnom su svuda rasprodani. Ako ga jos negdje vidis da je skuplji to je vjerovatno zato sto PC3 nije na svojoj normalnoj cijeni vec je svuda u svijetu na debeloj rasprodaji jer im dolaze novi PC3K modeli sa flash ram memorijom ( ne gubi semplove kad ga iskljucis).
Inace ima razlika medju njima; PC3 je modernija klavijatura, ima jos vece mogucnosti editovanja zvuka ali npr nema RAM, koji K2600 ima. Takodje K2600 je imao opciju za vlastiti sampling, sto nije svakome bilo potrebno ali vjerovatno dize cijenu u proizvodnji. Inace su stari K modeli bili dosta modularni, ( imao sam K2000) imali su gomilu nekih prosirenja, mislim da ih to kosta.
Ono sto za nasu muziku treba je RAM i pretpostavljam da ce taj PC3K-6 sa 61 tipkom biti najpopularniji model, zasad se prodaje samo ovaj sa 88 hammer-tipki. Ti novi iz PC3K serije ce ti uzimati direktno sve zvukove od K-serije, ne samo semplove vec kompletne programe, sto je meni npr jako bitno.
Ako samo trebas synth sa vrhunskim zvukovima a nemas potrebe da ubacujes neke nase instrumente, onda ti je PC3 zakon - ali onda ih kupi sad jer kad dodju PC3K nece ih vise biti! A ti PC3K nisu malo skuplji, razlika je velika!
Vidim po 88-verziji, razlika je oko 800€.
Ponavljam ovo sto vidis trenutno kod Thomana i MS za PC3 je opasno snizena cijena, nisu toliko kostali prije godinu dana, sad su bagatela dok ih jos imaju na zalihama!

Sp00ne
03.03.2011, 13:24
Pa da, i jesam nabavio novi PC3 (61) na popustu. :D Bio sam presretan što si napokon mogu priuštiti kvalitetnu Kurzweil klavijaturu. B-) Znam da je to sniženje rezultat dolaska PC3K serije, ali me i dalje fascinira to što nisu spustili cijene K2600 usprkos tome što se klavijatura više ne proizvodi...

remi311
03.03.2011, 14:45
kvalitet sprave i dalje diktira cenu,samo da napomenem da je taj pc3k u najavi vec odavno ali nikako da se pojavi,razlika u kvalitetu opcija koje nudi starija sprava ima uticaj na samu cenu.

Svabo
03.03.2011, 21:38
Kako mislis nikako da se pojavi? PC3K8 se pojavio jos u Decembru i strasna je makina! Ubacivao sam puno programa od svih starih Kurzweila i svi rade mrak! Poneki program samo ne primi ispravno efekt ali bar za efekt nije potrebna narocita pamet, tu ti je sve logicno; ako nije primio neki delay i reverb nadjes ga na editu i stavis, i sto je jos bolje onda zvuci bolji nego originalni program! Inace je efekt u PC3K navodno cip od onog njihovog skupog studijskog efekta koji je kostao prije par godina 2000€ sam kao efekt! Inace mi programi na PC3K zvuce jos bolje od istih na K2600 , pretpostavljam da je do najnovijih konvertera , a mozda je u pitanju i sam ton-generator ili efekt ? Ili sve pomalo??

mojkarma
03.03.2011, 21:42
Odakle ti to da se cijene K2600 ne spuštaju? Pravih cijena zapravo niti nema jer se klavijatura već neko duže vrijeme ne proizvodi. Ako još negdje i postoji, to su stare nerasprodane zalihe. To se novo po meni uopće ni ne isplati kupovati.

Sp00ne
05.03.2011, 20:32
Pa sada se smanjila cijena (referenca mi je Audio Pro trgovina), sada je 12.690kn za K2600, a 17.950kn za K2600X. K2600 XS je i dalje oko 30.000kn. Samo što mene čudi što i dalje klavijatura koja se više ne proizvodi i koja je tehnološki slabija od PC3 serije ima višu cijenu. Mislim, meni ne smeta, ja sam si zbog toga mogao priuštiti PC361 u pola originalne cijene :D

mojkarma
05.03.2011, 21:15
Ma te cijene na njihovoj web stranici nemaju veze s vezom. Možda još imaju pokoji primjerak pa su sada stavili nižu cijenu, a ovaj k2600xs niti nemaju pa su stavili cijenu od prije deset godina. Oni na webu imaju i Korg Triton!!! Cijenu možeš saznati samo ako nazoveš i pitaš, a ovo na internetu kod njih, to zaboravi.

kljavica
06.03.2011, 10:47
Potpisujem sve šta je mojkarma rekao. Cijene i neki modeli su im tamo od prije devedesetih valjda:D, nikako da tu stranicu dovedu u red. Najbolje ih je nazvati i provjeriti sve šta te zanima.