PDA

Pokaži Full Verziju : Mogu li korisiti 2 zvucne karte


asmir90
01.03.2011, 23:16
ovako kolege imao sam integrisanu zvucnu karticu i sada sam ubacio drugu zvucnu pa me zanima da li kako mogu napraviti da mi rade obje istovremeno...

danijel011
02.03.2011, 18:18
U principu može, ali pitanje je šta konkretno da rade obe istovremeno?

stojdza
02.03.2011, 18:29
Sta zelis da postignes tim sto ce ti raditi obe?Vise ulaza ne kontam...:)))

asmir90
02.03.2011, 22:13
ovako imao sam integrisanu koja je imala izlaz i naprijed na centralnoj.i klavijaturu sam ukljucivao pozadi u mic a naprijed slusalice tako da mogu na slusalice da cujem sve i zvuk koji je na racunarau recimo muziku sa winmpa i cujem i klavijaturu...a sad kad sam stavio novu zvucnu i ukljucim klavijaturu u mic i tamo onaj izlaz na kucno kino sada ne mogu da koristim ovaj izlaz naprijed na centralnoj za slusalice,znaci on se deaktivirao samo radi ova nova zvucna...valjda ste me skontali...pozz

danijel011
02.03.2011, 22:40
Pa tebi treba izvedeni izlaz za slušalice na prednjoj strani kućišta a ne integrisana zučna krata ;) To bi trebalo da može da ti odradi svaki PC servis, potrebno je da se taj džek na kućištu poveže sa novom zvučnom kartom.

Sejox
02.03.2011, 23:29
Neke PC zvucne karte kada se ubace u slot,one automatski iskljuce
integrisanu zvucnu karticu.
Moguce je da je u BIOS-u integrisana zvucna karta (onboard ili HD audio ili...)
bila postavljena na opciju AUTO.
Samim tim,kada se ubaci PC zvucna ona gasi integrisanu.
Trebalo bi pogledati u opcijama u BIOS-u,tamo gdje je opcija za zvuk,da se
postavi da integrisana zvucna bude na opciji ON.

Jedan od mogucih problema koji se mogu javiti kada su dvije zvucne aktivirane,je da se drajveri "sukobljavaju" i prave probleme.
Ovo nije pravilo,ali je cest slucaj.

asmir90
03.03.2011, 00:13
kolega danijel me nije bas shvatio ja imam izlaz na prednjoj strani kucista ali kao sto rece kolega sejox kada sam ubacio PC zvucnu integrisana se automatski iskljucila.pa probat cu pogledati ovo u biosu i javit cu vam da li sam uspio u svakom slucaju hvala...

danijel011
03.03.2011, 17:26
To je sasvim normalna stvar da se integrisana isključila pri instalaciji nove zvučne karte, ali taj izlaz sa prednje strane će da radi samo sa integrisanom zvučnom kartom jer je on fizički (kablom unutar kućišta) povezan na nju... kao i USB konektori na prednjoj strani kućišta, isti je princip ;) Ako želiš da ti taj "prednji" konektor daje signal iz nove zvučne karte, jedini način je da se poveže.

remi311
03.03.2011, 20:20
najprostija varijanta je da kupus jedan kabal sa malom muskom stereo bananom koju ces ukljuciti u zvucnu kartu a na drugoj strani mala zenska stereo banana i da taj kabal sprovedes napred pa kada ti trebaju sluslice tu ih ukljucis,mislim da je to najprostija i pri tom najjeftinija varijanta ,jer sa dve zvucne karte ces uvek imati problem u radu