PDA

Pokaži Full Verziju : Brojanje 1/32, 1/64 nota?


zsimonovic
28.02.2011, 23:48
Moze li mi neko reci kako se broje 32 i 64-tine nota?Cele su prva,druga,treca,ceta; polovine prva,druga ili treca,ceta,cetvrtine pvva pa druga pa treca pa cetvrta,Triole su prva i,druga i,treca i, ceta i,sesnaestine prva doba,druga doba,treca doba,ceta doba.A kako se broje gore navedene note 32 i 64 u 4/4 taktu,npr?

beronjan
01.03.2011, 15:20
Pozdrav kolega, ja koliko znam, u klasicnoj teroji nema neko odredjeno pravilo za brojanje notnih vrednosti u taktu, bar mi nismo tako radili na akademiji. Najbitnija stvar je da znas koliko 32 ili 64 ima u jednoj celoj noti, ili cetrvtini da bi bilo lakse, i to je cela prica. Postoje podele koje sluze kao oslonac u vezbanju, ali u klasicnom parlato citanju, rukom kucas taktnu vrednost a notne vrednosti se izgovaraju na slog TA. Nadam se da sam bar malo pomogao. :-h

ZIVAISTINA
15.03.2011, 16:31
Moze li mi neko reci kako se broje 32 i 64-tine nota?Cele su prva,druga,treca,ceta; polovine prva,druga ili treca,ceta,cetvrtine pvva pa druga pa treca pa cetvrta,Triole su prva i,druga i,treca i, ceta i,sesnaestine prva doba,druga doba,treca doba,ceta doba.A kako se broje gore navedene note 32 i 64 u 4/4 taktu,npr?


Posto sam ja pitao pre neki dan isto to,i nisam dobio bas neki odgovor,al eto nasao sam u nekim knjigama iskontao,eh ovako:

Cetvrtina-P-r-v-a
Osmina-P-r
Sesnaestina -P
Tridesetdvojka-dvije note brojis na ovo P
Sesdesetcetvrtina-brojis 4 note na ovo P

vlatko-s-g
25.04.2011, 03:40
1 cela =8 trideseddvojke

Ace
25.04.2011, 12:53
@vlatko-s-g
A jeste li sigurni vi da je tako ?

1cela = 32 tridesetdvojke

nicic
25.04.2011, 21:30
Za resavanje ovog problema ipak je najvaznija vrsta takta.Cetvrtina note je osnovna mera ili jedinica brojanja,ona traje jedan otkucaj.Kada izvodis jednu cetvrtinu sa taktiranjem izvodis jedan pokret rukom uz izgovor jednog sloga bilo la,na,ta...ukoliko je ritmicka vrednost kraca po trajanju povecava se broj izgovorenih slogova a njihov broj se odredjuje pravilnom podelom tog jednog pokreta rukom.Konkretno jedna cetvrtina note ima osam tridesetdvojki ili kako neki kazi tridesetdrugina takodje jedna cetvrtina ima16 1/64.

vlatko-s-g
26.04.2011, 01:14
@vlatko-s-g
A jeste li sigurni vi da je tako ?

1cela = 32 tridesetdvojke
izvini moja greska mislio sam cetvrtina

nikimusic
10.02.2012, 03:23
Ako zelis da brojis 32-ke, onda ih posmatras kao sesnaestinu... Znaci osminu gledas kao cetvrtinu, cetvrtinu kao polovonu.... Isti je princip i za 64-ke... Msm da sam ti pomogao.... Pozdrav