PDA

Pokaži Full Verziju : Sennheiser 835,AKG D5 i Shure PG58


nikolic025
28.02.2011, 21:43
Pozdrav,znam da mikrofoni nisu iste klase i da je nekada Sennheiser bio najskuplji,ali je sada vodstvo preuzeo AKG (mislim na ove serije konkretno),a da se PG58 najniza klasa od ovih,ali imam u ponudi da uzmem ova tri mikrofona za neku po meni ok lovu,ali mi treba ipak mala pomoc da li je to i stvarno ok...

Sennheiser 835 za 40E sa prekidacem,samo mikrofon,par puta koriscen;
AKG D5 bez prekidaca sa torbicom za 50E samo proban;
Shure PG58 koriscen na jednoj decijoj karaoke zurci i ostavljen u futroli za 30E,futrola,kabel.

E sad,ja bih sebi,najverovatnije uzeo 835,ali treba i za koleginicu da uzmem neki mikrofon,pa sam hteo da uzmem ova dva (AKG i SH),pa kome koji vise lezi,ali sta ako jedan ne odgovara,pa ponovo prodaja...

Da li je mozda bolja varijanta da uzmem sva tri,pa da kad odlucimo kome koji,meni ostane jedan koji ce biti rezerni ili koji cu iznajmljivati kad neko zahtevniji dodje,jer imam Behringer,a obicno pevaci nece na tome da pevaju,nego traze Shure,a ja naravno nemam,niti ih nesto mnogo volim,a ne nose svoje,pa ako ostane Shure kao visak,sto je najverovatnije,da njega iznajmljujem...A po mom misljenju,za njega uvek mogu da dobijem 30E.

Neka me neko ispravi,ako gresim ili ako nesto nije ok i mogu bolje da prodjem...

Hvala u napred.

I jos jedno pitanje:
Da li postoji neka canon bananica koja na sebi ima prekidac,da mogu da iskljucim mikrofon na pauzi i slicno i koja je cena toga.

aleksandar72
01.03.2011, 03:11
Nit je Sennheiser bio najskupji,nit je AKG preuzeo "vodstvo"...bar ja tako vidim na stvari.
Svaki Brend bije istu bitku u svojoj klasi...a njih je puno.

Kad bi umesto E835 u ovoj Shemi uleteo 845,rekao bih....stvar ukusa.
U ove kombinacije je AKG D5 ubedljivo bolja opcija ali za te pare bih ja uzeo sva tri mikrofona...cena je odlicna.

Model XLR CANNON sa prekidacem je NC3FXS firme Neutrik.

P.S.treba neko da bude gluv, da trazi da peva na PG58 pored AKGa D5 ;)

gerag
25.06.2011, 14:19
U ovoj klasi Shure je ubedljivo najgori.AKG D5 ima vise srednjih od Senhaisera i konkretniji je.I da,treba probati mikrofon,mozda tebi odgovara mic koji drugima ne odgovara.Stvar ukusa!

Minicevac
31.03.2012, 03:37
Akg D5 i pg58 nebo i zemlja,naravno da je d5 bolji...