PDA

Pokaži Full Verziju : Samson RS15HD


vijak
27.02.2011, 12:49
Poštovani kolege:
Evo imam na ponudi par kutija SamsonRS15HD/300W-Rms nove, pa me zanima poseduje li ko te kutije i vrjedi li to uzeti, sviram sam na aranžeru recimo lokali restorani prostor cca max. 150m2.
Unaprjed hvala na odgovorima.

Simke
27.02.2011, 13:42
Imao sam prilike da radim vise puta na ovim kutijama,i mogu reci slobodno,da je odnost kvalitet-cena vise nego zadovaljavajuc.Sto se mene tice,uzimaj to i ne razmisljas!
Po kojoj ceni ih kupujes?

vijak
27.02.2011, 14:24
Nove za 450e

energy
27.02.2011, 14:53
Sve je stvar ukusa.kutije nisu loseg kvaliteta(nisu kvarljive)a sto se tice zvuka to ti najbolje znas.Npr.Ja bi za te para uzeo jbl eon15(malo je zeznut za odrzavanje) ili ev sx300.To jesu polovne kutije ali jako dobro rade.Imaju dosta cistiji ton.U sustini sve je stvar ukusa.Radio sam na samson kutijama,imaju lep bas i srednji ali im malo manjka visokih tonova tj. cistoca

Simke
27.02.2011, 15:00
@energy
Kolega vijak je trazio savet iskljucivo za samson kutije,nigde nije spominjao ni jbl ni ev.Tema ce krenuti u pogresnom pravcu,i nikako mu necemo na taj nacin pomoci.

@vijak
mislim da im je cena i kod nas u SRB manje-vise oko 450e.

vijak
27.02.2011, 17:16
Hvala @simke

energy
27.02.2011, 20:19
ok.samo sam dao svoju sugestiju,a sto se konkretno tih kutija tice nisu kvarljive to znam,a zvuk kao sto sam rekao manjka visokih,ali to je stvar ukusa.Ja sam dosta slusao savete drugih ljudi i dosta puta sam pogresio jel to nije bilo to sto sam ja hteo(konkretno za kutije kad sam kupovao)zato sam pomenuo da ne bi bilo lose da cuje gore napomenute kutije kako bi samo napravio razliku u zvuku tacnije da bude siguran da li mu samson odgovara.Mislim da je bolje da to uradi pre nego sto kupi te kutije,jel ako mu se nesvidjaju te kutije se malo teze prodaju,a ako ih kupi nove i hoce da ih proda vec je i pare u startu izgubio.nadam se da ste razumeli sta sam hteo da kazem.nista nije zlonamerno.

Milan$
02.03.2011, 03:34
kolega je si kupio ove kutije?kako ti se svidjaju,kako rade?je si zadovoljan?pozdrav

vijak
02.03.2011, 16:56
@milan$ Nisam ih još uzeo još ču malo da sačekam,neznam ni sam šta da radim.
Moram još malo da razmislim.

dominik
05.07.2011, 02:10
Da ne otvaram novu temu, našao sam sljedeći oglas:
Prodajem 2 kom. aktivnih zvučnih kutija Live 612 - Active 2-way Samson sa EV zvučnicima,
i
na kraju oglasa: Made in USA.

Ima li tko iskustva s tim kutijama i jeli ovo navedeno točno, odnosno jesu u njima ev zvučnici?
Jer cijena je "smiješna" ako su te komponente a aktiva je.
Pozdrav