PDA

Pokaži Full Verziju : korg x3, tr ili n364 ?


mariobjmario
26.02.2011, 11:42
Molim savjet,
izmedju ova 3 modela koji bi mi preporučili? Uglavnom za narodnu muziku.
Hvala

casi
26.02.2011, 11:47
Sto se mene tice za narodnu muziku vise bi ti odgovarao Korg Triton .

mariobjmario
26.02.2011, 11:50
a sigurno. ali ja nisam profi svirac nego to onako za sebe, a da ne dam previše para ( 300-400 eura )

MikiB
26.02.2011, 11:59
ako vec imas 300-400 eur,skupi jos 50-100 i uzmi Le.sto se tice x3 i n364,neznam zato sto ih nisam imao,ali sa le imas samplove.

oskar
26.02.2011, 12:51
Korg Tr nemas za taj novac koji si naveo, kao sto kaze kolega brezina skupi jos neku paru pa uzmi le-a, jer je to skoro ista klavijatura kao tr, a i bolja je za narodjake od ova dva preostala modela koje si naveo

VUNIMRAV
26.02.2011, 12:54
Kolega,od ta tri ja ti predlazem Tr iz razloga vec previse pisanih na ovom F,a ako smem da ti predlozim,ako nisi tezgaros u punom smislu reci onda bi ti bio i dobar x5D koji je isto tako vrlo dobra korgova klav,a moze se naci od 150-200e,tako da ako nemas aranzer za ostatak novca mozes naci i neki psr ili roland,ili bilo sta drugo od opreme,a sve treba!!!

Simke
26.02.2011, 13:20
Jos jedan glas za TR(Le).

mariobjmario
26.02.2011, 13:42
Molim savjet,
izmedju ova 3 modela koji bi mi preporučili? Uglavnom za narodnu muziku.
Hvala
Ispričavam se kolegama, greška u pisanju (ne tr nego t3)
Dodato:
imam roland g600

doktor87
26.02.2011, 14:48
Hm...

Jedino sto neces imati dobro na sve te 3 klavijature su harmonike (dvoglasne itd) jer se oko toga nisu trudili...to su pretezno zabavnjacke klavijature koje delimicno mogu da odrade posao kao i X5D...za pocetnike dobro, kao i za neki period dok se ne sakupi lova za nesto bolje...

Moj savet ti je X5D i ako ga nisi naveo, ali posto su sve te klavijature pribliznih godina i sinteze boje ( cak su sve KORG )dacu sebi za pravo da i nju uvrstim u ponudu...;)

N364 se malo teze nalazi kod nas i drzi paprenu cenu kao i T3 s obzirom na godine 250-400eur cak idu... za X3 ne znam ali neces ga tako lako naci...

Bolje je da onda stvarno skupis jos 100eur i kupis Le-a... Neuporedivo je bolji ali na zalost nista vise funkcionalan za zivu svirku...ali posto imas vec aranzer, bices vise nego zadovoljan!

To je moje misljenje...:) Nadam se da sam bar malo pomogao...

mariobjmario
26.02.2011, 15:03
hvala, sigurno da si mi pomogao. imam na ponudu x3 za 1900 kn ( cca 250 eura ) sa kontakt programom i čovjek tvrdi da sve super radi, pa i harmonike. Ali evo kako i kažem, nisam svirac i ne razumijem se nešto posebno. samo znam da je model star 15-20 godina.

yamahapassion
26.02.2011, 15:47
Odi pa cuj kod coveka, pa ces odma da znas da li je to za tebe. Ako ti se ne trosi preterano para i x3 bi ti radila posao. Mada bih ti i ja savetovao da se stisnes mesec, dva pa uzmes Le i nema zime. Le je od ovih svih najkompletnija klavijatura,ima najbolji ton generator a i sempler koji mnogo znaci.

milos1
26.02.2011, 15:59
Ja koristim KORG triton le 2 god a znam da je Tr jos bolji pa ti ga preporucujem!

doktor87
26.02.2011, 16:07
Odi pa cuj kod coveka, pa ces odma da znas da li je to za tebe.

Bas tako! Nema nista dok ti ne cujes da li ti se to svidja ili ne! Ja X3 iskreno nisam nikad cuo, on moze da ti tvrdi sta hoces, dok ti to sam ne ocenis... Mislim da ces cuti pristojnu "malu kabinu", "mussette" i mozda neki "organ" i to je sve! Ali sam odluci...ne placam ga ja nego ti ;)

x3meSRB
26.02.2011, 17:26
vezano za post br. 12 da ne citiram, ljudi svasta izlupaju pa ostanu zivi, triton le i tr su jedna te ista klavijatura, samo je razlika u boji i slotu za kartice, jedan ima SD a drugi SM i to je to, nikakav ton generator ili sta sam sve vec procitao.... a da se vratim na temu, nisam ljubitelj niskobudzetnih korg "semplera" (mislim na klavijature koje imaju mogucnost da reprodukuju/edituju ram semplove), ali od ove tri klavijatue definitivno dajem prednost kortgu tr/le, u odnosu na x3 i n364 koji su vec prevazidjeni sa soundim, zvuci neuporedivo bolje kad se sredi.
Imao sam sve tri klavijature kad su vredele kao solidan porodicni autic, tako da znam o cemu pricam. A uostalom cena ti govori o svemu, x3/n364 kosta 3 puta manje u odnosu na tr/le.

Ja se ubih od pisanja a covek ispravio post, kasno sam video da se zapravo radi o korgu T3, pa i u tom slucaju sam definitivno za T3...
a taj sto ti je rekao da preko kontakta harmonike rade super neka ti malo bolje objasni da sa tim programom (kontakt) moze da se lepo cuje na svakom instrumentu koji ima midi in/out. Samo pokusava da ti utrapi klavijaturu. Isprobaj x3 ali bez kontakta pa ces videti koliko je korg t3 bolji sa frekvencijama, koje korgu uvek fale....

Minicevac
26.02.2011, 18:36
T3 apsolutno!Ja sam svoju prodao prosle godine za 350eura ali verujem da mozes naci i za manje...Proverena i pouzdana klavijatura koja moze da se sredi za bilo koji zanr!Ili ako naletis na n364 mozes i njega a x3 stavljam na kraju...