PDA

Pokaži Full Verziju : Weltmeister supita ili S4?


electricity007
24.02.2011, 15:49
Bok dali su ove dvije harmonike iste ili pak postoji razlika???

hvala i pozdrav

vramba
03.06.2011, 14:04
nisam siguran ali mislim da nisu iste, da su iste isto bi se i zvale. logicno

nikola_WwW
12.06.2011, 23:29
Prijatelju,potrudicu se da ti objasnim na osnovu sopstvenog iskustva ali i na osnovu onog sto sam saznao od ostalih-kompetentnih ljudi.Ja imam Cantus IV de luxe ko lutku,i veoma sam zadovoljan onim sto pruza.S4 je stariji model.potom je Supita,pa Cantus serija i na kraju Cantora.U biti su to iste harm.napravljene na istom principu sa istom ili vr.slicnom mehanikom (koja nije bas...ali za kucnu varijantu je super).Korpusi su im od drveta (to je naravno dobro,a posebno ako su satrije harm.),Sve one (govorim za 4-glasne harm.) su u primu 2+2 a u basu 4 glasne.Najbolje glasove ima Supita (Bugari-I klasa tonova-A mano),italijanske glasove ima i Cantora i neke serije S4,dok se model Cantus vr.retko srece sa italijanskim tonovima (u njoj su cesce I klasa nemackih tonova izuzetno kvalitetnih u rangu sa italijanskim tonovima klase Tipo a mano).Nadam se da znas da fakticki postoji tako da kazem I EXTRA klasa (iskljucivo rucnoradjena od najfinijeg materijala),pa I klasa a mano (takodje rucno radjeni ali nesto slabijeg kvaliteta) i I klasa tipo a mano (rucno doradjeni tonovi,neko ih svrstava u drugu klasu).Supita i Cantora imaju drvenu kabinu,dok ostali modeli imaju metalnu (mesing-nadam se da negresim).Kod svih modela faseni su napravljeni od odlicnog ,teskog i "gustog" drveta,stim sto je kod supite i Cantore ono lepse oblikovano (cisto vizuelni dojam :D ).Korpusi svih modela su od punog drveta odlicnog kvaliteta.Buduci da ima toliko drveta(sto je dobro-tonski su vr.fine)one nisu ni lake (oko 13 kg).Eto,nadam se da sam ti bar malo "rasvetlio"situaciju ;) .Pozdrav.

electricity007
24.10.2011, 13:57
hvala na odgovoru... puno pozdrava

Jovicaibra
24.10.2011, 15:18
zna se da su supite u desnu ruku najbolje kad sviras na razglas mada se dobro cuju i na suvo samo su im basovi veoma slabi i nisu za na suvo. ES-4 nije losa samo je to slabija marka od supite.

shtimerserviser
24.10.2011, 17:30
U celini dobio si odgovor na tvoje pitannje. Skoro da je sve isto sa nekim finesama kako u dizajnu tako i sa fasenima. Ukoliko niko nije menjao tonove, treba da je sve ok. Takodje je vrlo bitno ko je sredjivao harmoniku, i kakav joj shtim dao.Pogledaj ovaj link kako zvuci Weltmeister ako je sve sredjeno kako treba za nash stil sviranja.
http://www.youtube.com/watch?v=yBpVcNbIiKQ&feature=share