PDA

Pokaži Full Verziju : Razlika izmedju Rolanda G1000 i G70?


Veljko Estetico
23.02.2011, 23:27
Pozdrav svima.Drugar koji svira samnom u bendu ima Roland G1000 i Tr-a,i sad razmislja sve to da zameni za G70 posto on uglavnom radi pratnje i kompletan aranzer,a ja solazu.Pa me zanima jel moze neko da nam objasni sto se tice zvuka jel G70 puno napredni od G1000 i hocemo li sta dobiti sa time?Hvala svim kolegama koji se oglase :)

beast_x
23.02.2011, 23:44
Ovako, moj savjet je definitivno uredu zamjenit G1000 sa G70, naravno puno naprednija klavijatura od prethodne, samo jedna stvar, preporučio bih da ostavi TR kao sempler jer G70 nije sempler, ili ako hoće prodat moguće je napravit kombinaciju semplerom Roland SP-404 ili jednostavno vuć semplove s laptopa :-O :)

Veljko Estetico
24.02.2011, 00:27
Samo da kazem da bi uzeli G70 sa SRX01 prosirenjem.

namrgodjen
24.02.2011, 19:52
Neka proda i g1000 i tr-a i neka uzme g70, ne treba vam sempler lepo radi i bez toga, to je moje misljenje. Mada da sam ja na vasem mestu ipak bih pogledao E-80.

Minicevac
24.02.2011, 21:18
Ja bih se bolje snasao sa g1000 i Tr-om nego sa samim G-70...G-70 je novija i naprednija sprava ali dobro bi bilo da ostavis Tr ako vec kupujes G-70 ali to sada zavisi od tvoje mogucnosti...Po meni je sempler jako bitan uz dodatni Rolandov aranzer i to je onada pun pogodak!

calevh
25.02.2011, 22:11
G1000 za g70, bez dvoumljenja normalno, malo je glupo debatovati o tome, g70 je mrak. E sad, definitvno po mom misljenju uz g70 ti nije potreban nikakv sampler, jer su fabricke boje neverovatno dobre, sve sto sad imate na tr, 10000% cete naci i na g70, cak po meni nesto i mnogo bolje, boje preko harmonika, klarineta, saksofona, TRUBA, zujalica.... Sve zvuci mrak, neverovatno dobro. Medjutim ukoliko bas volis taj zvuk bas tih semplova, koje pola srbija ima, tih harmonika, klarineta, onda ce ti definitivno trebati tr ili neki drugi sempler, tu smo vec kod ukusa, a o tome uopste ne zelim diskutovati. Toplo bih preporucio tebi i drugu da probate g70 ili e 80, boje su im vrlo slicne, gotovo iste, pre nego sto kupite, da vidite da li vam odgovara taj rolandov zvuk, ili da poslusate neki od demo snimaka. Sve najbolje.

Veljko Estetico
26.02.2011, 04:05
Hvala vam kolege.Negde sam procitao da je G70 dosta slican po zvuku sa VA76.Jel mi mozetet sta reci o tome?Jel imao ko iskustva sa ta dva sinta?

Minicevac
26.02.2011, 05:03
Bas bih voleo da cujem kako navedeni istrumenti izlaze iz g-70!Jeste dobra klavijatura ali nekako sam skeptican,verovatno zato sto je nisam cuo dovoljno...Retka je to klavijatura bar ovde na forumu ali eto ako neko moze da nam snimni nesto pa da cujemo i komentarisemo...Kao aranzer je odlican ali te solo boje me interesuju...

milanceshow
26.02.2011, 07:15
Dobre su solo boje!
Solo boje nikad nisu bile u prvom planu jer su svi bacali akcenat na aranzer!
Rolandov aranzer je uvek zvucao dobro na svakom ozvucenju,tako da je aranzer i bio u prvom planu,dok na solo boje i nije oracana paznja!

Bar E80 ima sedamdeset i nesto MFX ,Global EQ i Compresor,za desnu ruku EQ i Compresor.............i jos mnogo toga,tako da uvek mozes da dobijes zeljeni ton!!!!!
Naravno da i on ima svojih mana,ali su zanemarljive!!!!

calevh
26.02.2011, 15:27
Minicevac, g70 se retko kad vidja i srece, relativno retka klavijatura, ovde na forumu je svira medino bend, ali on ima tr ili le, tako da solo boje nemozes cuti. Ja ima snimke od jednog clana ovog foruma, mislim da je pod imenom RADEKOKI, ali nemojte me drzati za rec, nisam siguran, snimci su od ranije, pre nego sto je bio onaj problem sa demo sekcijom, kad je sve moralo da bude obrisano. E sad kako ja nesmem da postavljam tudje snimke, jedini nacin da bilo ko to cuje, da mu posaljem mejlom, ako zeli, inace bicete zaprepasceni kako g70 zvuci, ako neko zeli te snimke, nek se javi, pa cu pokusati da mu posaljem. I dalje ostajem pri tome, da pre kupovine treba probati ovu klavijaturu, jer rolandov zvuk ne ili volis ili ne, ali ne svidja se bas svakom, to je najbolji nacin da saznas da li ce ti odgovarati njegov zvuk.