PDA

Pokaži Full Verziju : Solo klavijatura do 400-500 eura od korga?


hadzidinic
23.02.2011, 12:45
E ovako... uzeo bih neku solo klavijaturu, iskljucivo od korga posto imam roland aranzer, do 500 eura, nije obavezno da ima sempler ako mogu dobre boje da se spreme na njoj. Sta mislite o X50? svidja mi se sto je lagan i zgodan, i ima lep dizajn.
Hvala kolegama unapred!

skoricnik
23.02.2011, 12:53
X50 je ok klavijatura, lagana, ima OS kao kod Tritona LE/TR, ali jedino sto mi se kod nje ne svidja jesu dirke! Ako nije obavezno da ima sempler, onda gledaj njega, a ja bi ti ipak preporucio LE koji ima 64mb, a dosta ce ti znaciti.

Takodje, pogledaj i Korg Trinity, to je dobra klavijatura, ima touch screen, dirke fantasticne, nema sempler ali moze jako dobro da radi. Ako vec neces semplove, onda mislim da bi Trinity bio najbolji izbor.

Pozdrav

makso68
23.02.2011, 12:54
Šta će ti to?Kupi brate za te novce Korg Triton Le i riješio si problem(može se naći za 500 evra u super stanju),pogotovo što Rolandovi aranžeri nemaju semplove..Na triton Le-u imaš sve što i na X 50 + 64 MB RAM-a za semplove..,a i ljepši je od X 50-tke.Pozdrav!

hadzidinic
23.02.2011, 12:58
Bas sam za trinity gledao malopre... svidja mi se jako, ali ne znam koliko materijala ima za nju? A sto se tice dirki na x50, znam da nisu nesto posebno, ali u tom rangu cena i sam znas da su dirke mnogo slabe.. i na tritonu le isto. Dolazi i le u obzir naravno, samo nisam siguran koliko ocuvanog mogu da nadjem. Sta mislis o karmi?

skoricnik
23.02.2011, 12:59
Karmu nikad nisam probao, tako da ne znam nista o njoj.
Trinity...Pa ima materijala za njega, on bi trebalo da cita PCG fajlove sa Tritona Classica i Studia (za kompatibilnost sa LE/TR nisam siguran).
U pravu si za dirke, ali na LE su koliko toliko bolje nego na X50 :)

hadzidinic
23.02.2011, 13:03
Hvala vam na odgovorima kolege ;) Pretpostavljam da ce i ostali da glasaju za le, doduse, semplovi ce mi kad tad zatrebati, a Bogu hvala za le ima podosta materijala... A i karma i trinity mi izgledaju podosta glomazne, a ne bih teglio solo klavijaturu koja mi je teza od aranzera :D

aleksandar031
23.02.2011, 13:12
Jos jedan glas za le.materijala ima koliko hoces,mozes opasno da ga napucas, a za te pare mozes naci ocuvanog.