PDA

Pokaži Full Verziju : da li moze 50 pesama za nedelju dana!


cane612
22.02.2011, 01:05
Dragi moje kolege ... situacija je ovakva. ja trenutno radim sa gitaristom koji peva i koji je zavrsio nizu muzicku skolu i on meni kaze da moze da se nauci 50 narodnjaka (aranzerski(imam korg pa500) samouk sam)sa svim forspilima promenom,ritma, a da ne pricam o tome da pola forspila treba ja kao pocetnih (7 meseci imam klavijaturu) da skidam preko nedelju dana da bi licio na nesto da ne bude na kraj sela zuta kuca. on je dalje utuvio u glavu da mi to mozemo cak mi kaze da mozemo i 100! Molim vas odgovorite na ovu temu i recite mom gitaristi da to nije bas lako stvar! I recite mi koliko bi vama trebalo da naucite 50 pesama? unapred hvala!
P.S. trebali smo da idemo na proslavu veridbe i ja sam odbio zato sto bi smo isli sa 100 pesama! a on je hteo da naucimo za nedelju dana jos 100 ! sto je po mom misljenju i umecu NE MOGUCE!

misa1265
22.02.2011, 01:21
Uh,al' ce neko da vezba..hehehe...:p
Pa ja mislim da 50 moze da se nauci,al' sve bi to bilo nekako povrsno,jer treba vremena da udje u glavu :) Znam lika koji je ,,skinuo'' za dan 25 pesama,ali uvece na svirci nije to bilo to,ali je licilo na nesto...Sad ako je nesto da mozete da ,,otaljate'',da odradite samo pokusaj,ali kao hoces da zvucite bas ozbiljno mislim da ne moze...
A moj predlog ako bas moras da skines zbog te svirke,poneses svesku sa ispisanim akordima i to je to,ali naravno i to je resenje ako hocete samo da ,,odradite",ako hocete da zvucite bas ozbiljno mislim da ipak nema nista od toga,uzimajuci u obzir tvoje iskustvo i to,jer stariji bi se nekako vec snasli ali pocetnik tesko,bas tesko...;)
Pozdrav,svako dobro ;)

Dell
22.02.2011, 01:34
ko to moze ja mu skidam kapu :) U ljudskom organizmu postoji proces koji se zove "inkubacija", meni je recimo 3-4 nove pjesme tjedno previse skidat, jer to se sve temeljito treba odraditi. Svaku pjesmu bi trebalo maksimalno "ispostovat" i odradit je kako treba. Ali tvoja stvar konkretno, nije u tome da mi kazemo ti si u pravu ili on je u pravu. Tu je stvar u tvom karakteru, jer sve i da mozes skinut 50 pjesama za tjedan dana to nije humano, ima mozak da ti pregori. To moras fino raskrstit sa njim, ako on to ne prihvata, mani pare, mani sve on nije za toga da radi s tobom ;)

zdozic
22.02.2011, 01:48
Uh dobar je taj tvoj ,ja od svojih trazim samo 5 nedeljno,pa imam broblema.:blushing:

cash
22.02.2011, 01:56
Ma nema sanse,, jos ako neke pjesme nisi ni cuo, ihh...Harmonija, fosrspil, Intonacija Ritam, tesko je to. . :D Pitaj ti tog pjevaca mozel on naucit 100 pjesama (tekstova) za 7 dana. (napamet)

Oasys
22.02.2011, 02:13
To moze samo neko da se zavarava da je skinuo tolike pjesme za tako kratko vrijeme. Nauceno se smatra trajnim znanjem koje ne moze tako lako da ispari.

pedjajazz
22.02.2011, 02:24
Dobar ti taj kolega gitarista, uporan *vidis da vredi sto ima bar nizu muzicku*, ja imam fakultet pa mi nije padalo napamet da skidam 50 pesama za 7 dana,.. gde se zurite,.. imate turneju po svetu,... cemu to,... napravite svoj repertoar u trajanju od 3 sata pa posle dodajte po pesmu svaki drugi dan!!!! Uporan ti taj, nema sta,..i meni trebaju takvi ljudi u bendu,....
Vidis druze, moze se nauciti 50 pesama za 7 dana moze i vise,... verovatno gitarista mislio da zajedno kao celina uklopite 50 poznatih hit pesama za nedelju dana,... a ne neke nepoznate pesme koje ste prvi put culi,...to vec ne,...Mada sta znam da se ne hvalim, ali moj mozak bi savladao i 50 novih pesama za nedelju dana, ali zato mi treba dve nedelje da upamtim tekst neke nove pesme, to mi ne ide nikako!!!

Nautica
22.02.2011, 02:30
to vam je 7 pesama dnevno :) sto nije ni malo lako ali ako hocete da pokusate, samo napred zelim vam da naucite i vise :)

stanimir
22.02.2011, 02:38
Mislim da je tesko da se nauci za nedelju dana ,da se navezba i da sve zvuci kako treba,jos i live nastup...A uz to promena ritmike za pojedine pesme..?Kako bi to sve bilo spakovano veliko je pitanje,bez obzira sto imas Korg pa500 ali nije lako raditi sa aranzerima treba vremena da se sve sredi i da bude na svom mestu.Nikada ne znas sta ce ti ljudi traziti na svirci.Pozz.

nesaband
22.02.2011, 03:02
milim da moze da se skine 50 pesama za nedelju dana.
Dacu vam primer.
Pre nekih desetak godina sam spremao 20 pesama od raznih pevaca i to ne bas poznatih za jedan humanitarni koncert u Beogradu na Tasu.
materijal smo dobili bukvalno dan pred koncert i sve pesme smo skinuli za oko 12 sati rada.
sto je najgore taj koncert je otkazan pa nismo ni svirali te pesme:lol:
ovu pricu moze da vam potvrdi i @jeftabgd posto je i on ucestvovao u tom poslu

naravno mi smo svi iz benda bili iskusni muzicari pa smo uspeli.
U fvom slucaju posto sam kazes da znas samo oko 100 pesama mislim da nije izvodljivo da to uradis.

GOKOARSOV33
22.02.2011, 03:08
Ovaj tvoj gitarista zaista zeli da sve nauci za nedelju dana.Pa mi sviramo po 10 - 15 godina neko ovde i vise pa jos niko nije uspio da skine toliko pesama.Samo 10 pesama mu reci da spremite za nedelju dana pa ces videti da 5 od tih nece biti kao sto treba kad ih treba odsvirati i otpevati.Imao sam ja jednog takvog kolega samnom sa nizom muzickom violinista ,boze sacuvaj on je bio isti takav,Jednom je zapeo i skinuli smo 30 pesama za nedelju dana ., ali evo iskreno kazem da kad smo poceli da ih sviramo jojjjjj nije se znalo koja pesma pocinje , koja ide po redu a koja zavrsava , katastrova ,prava kasa ja pevam jednu on forspil sa drugu heheheh ,samo probajte pa ces videti

No.1
22.02.2011, 07:55
Druze pogresna je tebi taktika.
Kao prvo taj gitarist vuce te za nos,,,to sto on umislio je detska prica..

Moj savet ti je da pocnes da radis tezge uz neko ko zna to kako da radi
Ne moras za pare mozes i onako kolko samo da ispeces zanat...pa ko i da bio niko ne ce te ostati bez icega dace ti ista
Medjutim ako kuci naucis 200 pesme dzaba je to kolko sto mozes na svirci na naucis makar 2 al znaces kako treba

Ja sam znao puno vise pesme i kad sam prvi put izasao sa harmonikom na ozvucenje sa 14 godina....pfffffff.....usrao...
Ja nisam ni slusao harmoniku, ja sviram a ne osecam buka od bubnjara...gitare..a ispred grmi...
znaci moras da naucis prvo i da cujes svoj instrument na ozvucenje...

cane612
22.02.2011, 08:44
Puno vam hvala na vasim odgovorima ,svima! stvarno ste veoma brzi. postavio sam temu u 00 15 i sutradan u 8 sam dobio odgovor... stvarno svaka cast!

svrakan
22.02.2011, 10:05
I plus imas pomoc u akordima i partiturama,gomilu pesama sa harmonijama,cak si i sam trazio nedeljno bar 3-4 pesme ranije.

Oasys
22.02.2011, 11:25
Nemojte da se zavaravate, pjesmu nije lako skinuti. Nabroj na prste 50 pa ces da vidis koliko je to. Dovoljno je da momislis na 50 forspila ili jos toliko prelaza odmah glava zaboli a o tekstu da ne pricamo. Harmonije su tu sitnice :)

fredkremenko
22.02.2011, 15:47
Nedeljno 5-15 mislim da je realno.
Ako ih vec znate pa se uvezbavate, moglo bi vise ali ni to ne mnogo vise (npr. do 30).
I bio bih vise nego zadovoljan.
Ipak svakoj pesmi se mora posvetiti neka paznja.

oskar
22.02.2011, 15:56
Ako uspes to da odradis kao sto si planirao tj. kolega rekao stvarno svaka cast! ;)

jurky
22.02.2011, 16:06
Ja pokušavam naucit sto vise pjesama u kratkom vremenu. Treba mi površno da skinem neku pjesmu 20 do 30 minuta. ali je problem što je sutra ili za 2 dana moram ponovo ucit zato što je nemoguce upamtit uvod ili akorde. Treba ponavljati svaki dan sve staro, novo, tako da nakraju nista ne ispadne kako treba. Ako imas vremena 6-7 sati na dan možda uspijes. Na gitari je drugaćije posto su ti dovoljni samo tekst i akordi pa uz tekst osim ritma nema puno treninga ako tvom kolegi idu dobro akordi njemu netreba puno vježbanja. Da to sve dobro zvući tebi će trebati puno vise vremena a treba uzeti u obzir i da kad obojica naucite morate se i uskladit zajedno što može biti veći problem. treba ici polako.

pedjajazz
22.02.2011, 17:35
@jurki
Slazem se da je gitaristi u ovom slucaju lakse nego klavijaturisti da savlada pesmu,.. a sa druge strane ako ti treba 6,7 sati dnevno za novu pesmu, moj savet ti je da nazalost promenis profesiju,.. bez ljutnje.

jurky
22.02.2011, 17:39
@pedjajazz
pa ne za jednu pjesmu nego za 50 pjesama u 7 dana. po 6-7 sati dnevno meni bi trebalo.

dejantb15
22.02.2011, 17:58
To je stvarno previse !
Al' nema pavila koliko se skida neka pjesma i koliko mozes nauciti za neki vremenski period.Sve to zavisi od iskustva,...
Moj ti je savjet da za pjesme odvajas onoliko vremena koliko ti treba da je skines u potpunosti :)
I polako sve ce doci na svoje.pozdrav

caka012
22.02.2011, 19:21
Jos jedan savet: pesme koje planiras da skidas i da sviras moras da slusas, svidele ti se one ili ne. Ne mozes da slusas Led Zeppelin ceo dan, a da slusas pesmu 5 minuta, da je skines, i da se nadas da ces sutra da je se setis. Dakle, u slobodno vreme slusaj te pesme, iako si ih "skinuo", inace sutra one izvetre.

A 50 za nedelju dana? Ne verujem da to moze kvalitetno da uradi ni neki profesionalac sa dugim svirackim stazom.

gagan
22.02.2011, 19:58
Asto ne bi moglo , samo opusteno i napred ,,, hehehehe sve se moze kad se hoce

PhoeniX
22.02.2011, 20:55
That Imposible. . . :)

pedjajazz
22.02.2011, 21:09
pozdrav caka012, u pravu si treba slusati te pesme,... tako se i najlekse nauci,... ja u principu ne skidam pesme,... nego ih odslusam nekoliko puta,... tj, narezem disk sa desetak novih pesama,... on se vrti u kolima par dana,..i onda sednem za klavijaturu,.. ispred mene je tekst,..i samo i ostaje da odredim tonalitete odakle cu ja svirati i pevati,... fospili na svim ovim novijim pesmama su jednostavni,.. bukvalno ih odsviram iz prve,.. i kraj,... ma jednostavne pesme,... dve strofe ili tri i refren,... i to je to,,... pa nisu to simfonije i bahovi preludijumi pa de ne ulazi u glavu melodija po tri dana,....

milos1
22.02.2011, 21:32
Druze ja mislim da neces stici jedino ako nebudes neprestano vezbao :)

MarinkoCar
23.02.2011, 09:37
Brate sve bi bil bolje i lakse da je skolovan ali ovako mislim da ne moze.... moja procena je 5 do 10 pesama ali i za to treba da se pomucite....

Oasys
23.02.2011, 10:47
Mislim da se iz nasih komentara, lako prepozna pravi odgovor. Ja i dalje nisam promenio misljenje :).

calevh
23.02.2011, 17:01
Opet sve to zavisi od pojedinca, a i od trenutka, pesmu cujem u bus kada putujem u skolu, i vec mogu da pohvatam i forspil i koji akordi gde idu, samo da dodjem kuci, upalim masinu, i malo provezbam. Mislim da to moze, jeste tesko, ali nije nista apstraktno, i nemoguce, e sad, jeste mali problem ako si pocetnik da kazem jos i samouk, moze biti zeznuto, ali mislim da mozes to da uradis, naravno ako nemas drugih obaveza u toku te nedelje, pa lepo svaki dan sednes pa od 5 do 10 pesama. Slazem se sa kolegama, da to nece biti to, ali potrudi se. I zapamti, danas skidas 5 pesama, sutra vezbas te 5 i plus 5 nove, prekosutra 10 stare vezbas, 5 nove skidas. PoZzz.

Oasys
23.02.2011, 22:26
Nadam se da si skinuo do sad vec 15 pjesama :). Poz

amir979
28.05.2011, 17:31
Zanekog ko se duze vrijeme bavi muzikom,i recimo da treba da skine neke pjesme koje je vec cuo,to nije problem.Ali za nekoga pocetnika to je naravno nemoguce.Svi smo mi nekad na tezgi po narudzbi odsvirali neku pjesmo po prvi puta bez skidanja.To ja nazivam rutinom,ali kazem''ako te pjesmu imamo u glavi,onda ih je moguce skinuti''Pozzz

I v a n
30.05.2011, 12:51
Pa za nekog tezgarosa koji svira aktivno,to nebi bio problem,pogotovo ako su u pitanju ove "novokomponovane" pesme,cuje jednom-dva puta,pohvata harmonuju,forspil malo skines malo improvizujes i to je to...
Ali ako je pocetnik u pitanju tesko...

romario
30.05.2011, 13:58
ne može

ballaboband
30.05.2011, 14:12
Sluh igra glavnu ulogu sto se skidanja tice... ja sam u pocetku skidao tako dve tri pesme za dan,,, a sada i ne skidam . dovoljno da je jednom cujem nebitno sta i sviram je.

bracinaccar
02.06.2011, 00:02
moze se proci i nauciti....ali za pocetnike malo teze....a i to sto bi se skinulo to,to....

truntro
04.06.2011, 17:07
prijatelju moj evo šta ja mislim...može li 50 pjesama za 7 dana?..po meni može ako ih znaš pjevati! odmah da ti obrazložim: svaku pjesmu koju znam pjevati-znao tekst ili ne važna mi je melodija- znam i svirati- ali problem su fošpili...šta ja radim? zaposlim mozak slušajući i ponavljajujći...
koliko sati dnevno sviraš- i od toga može ovisiti koliko ćeš skidati? moraš li skidati u orginalu pa transponovati zbog pjevača?
meni se desi da neku stvar ne sviram dugo-zaboravim fošpil ili čak sam se jednom uhvatio da sam počeo svirati fošpil od druge-slične pjesme...to me stvarno nanervira ali šta da se radi... samo ti navali pa dokle stigneš...pozdrav

pikoloh
06.06.2011, 22:08
toliko pjesama za sedam dana taj gitarista izgleda da spava sa gitarom za mene je to nemoguce

brajo456
23.12.2011, 02:52
cemu ta zurba? treba se prvo sredit klavijatura dosta dobro a sta se tice ucenja ja nekad kad mi je dobar dan naucim 10 tak pjesama na dan a nekad u mjesecu 1-2 nove ... sve ovisi koliko truda, volje i svega ostalog sto utjece!