PDA

Pokaži Full Verziju : Pa1x sa 64 mb RAM memorije


MikiPa1x
01.03.2007, 16:15
Ugradio sam u moj Pa1x 2x32mb RAM, znacu sad ukupno imam 64mb RAM memorije i radi mi fenomenalno bez nikakvih problema. Loadirao sam .SET od 53mb sa semplovima koji sam ja uradio i radi 100% OK!!! Znaci da napomenem, uzmite 2x32 mb SIMM 72-PIN - EDO RAM - 60ns (nano sekunde) stavite na slotu i to je to. Operativni sistem memoriju prepoznaje da imate ukupno 32 mb, znaci NE PREPOZNAJE UKUPNI 64MB RAM. On je javi isto ko da imate ugradjeno 2x16 RAM u klavijaturu, znaci ukupno 32 mb RAM, a ne ko da imate 2x32mb. Nakrcajte je sa semplovima i videcete.
PA1X RADI SA 64MB RAM MEMORIJE. Pozdrav svima.

Pa1x je najbolji!!!!!!! :D :D :D

BasariStudios
01.03.2007, 16:35
Ja sam pokusao al bilo obratno, i jos dvoje troje sto znam.
64 MB chita al ne mozes ih koristiti.

MikiPa1x
01.03.2007, 16:39
Pokusaj sad sa ovaj novi OS 3.0, kod mene radi bez problema.

zvekan
01.03.2007, 17:23
Ja sam to probao pre oko godinu dana i nije funkcionisalo ali cini mi se da su bile 40Ns i desilo se da semplovi puckaju ako bi mogao da kazes koje je marke memorija kojaa je kod tebe.
Pozdrav

MikiPa1x
01.03.2007, 17:34
Kingston Edo RAM 32Mb SIMM 72-PIN 60ns

zvekan
01.03.2007, 18:31
hvala ovde u srbiji je tesko naci tu memoriju ali potrudicu se :oops:
Hvala na odgovoru

Alix
01.03.2007, 22:43
Hvala prijatelju na toj informaciji...Ja sam probo tu caku 2x32MB i stvarno napiše kao da je 2x16 (32MB) i kad napunim ram sa setovima napiše mi Not Enough Space...E sad ako prima 2x32MB i ako ne napiše to i ako se može loadati onda si mi spasio život...Sad mogu 2 seta odjednom da naloadam i sklopim u jednog...Uglavnom na mom profilu je MSN pa mi se javi ako budeš imo vremena...POzdrav!

yu-midi
01.03.2007, 23:47
nazalost nista od toga :cry:
PA1x nemoze vise od 32MB semplova da ucita mozete da mecete kakve god zelite ramove.I ja imam 64MB ali nazalost kao sto Alix rece "Not Enough Space"
Miki pregledaj prijatelju dobro sta si uradio!

BasariStudios
02.03.2007, 00:18
Hahahaha Miodraze, sto si morao da odma RASTURIS zhurku, pustih nek se malo
vesele...

DinO74
02.03.2007, 00:29
AHAHAHAHHAHAHHAHAHHAHAHA... Nedime ti si stvarno iskompleksiran majke mi mile... Pa jarane moj, ja trenutno imam dva aranzera ( hvala Bogu mogu ih imat) i jedan Korg workstation i PC studio vec nekih 8 godina sam u tim vodama home recordinga i ako treba uzet cu i treci aranzer al bolan nebio, sta se toliko trzas na PA1X vs. PA800 ? Sama ti cijena govori koji je kvalitetniji od ta dva sinta. Znam sad ces ti opet reci kako ti jedini znas da je kvalitetniji PA800 al hajd necu dalje...pozdrav!

BasariStudios
02.03.2007, 00:32
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
postaje vrlo zabavno ovde...Miki samo napred!

DinO74
02.03.2007, 00:35
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Alix
02.03.2007, 12:38
Ej Dino druže moj,naš kolega Nedim je toliko voli mene,Blusu i Blatusana da je prodo za jedan dan PA800 i odmah istog trena (ne znam kako) kupio sebi PA1X sa "zvučnjaci".E sad kad je snimio Demo da nam pokaže JuVe,prodo ga je i ponovo sebi kupio PA800...Ma jes malo sutra,to je sve od muke prijatelju-ko veli sad ću ja njima pokazati da PA800 može da zvuči kao PA1X-e pa mi zajedamput nismo gluhi a i da smo gluhi opet bi osjetili razliku...Ali da nebi zalazili s teme,kao što je Mile potvrdio moju izjavu-Meni još uvjek napiše Not Enough Space pa da stavim hiljadu nekih đavla u njega...Pozdrav!

kuki
08.03.2007, 23:33
E ljudi korg je jedna igracka za decu koju spasava samo sempler.Zvuk je supalj!!!
Jedino sto cenim je korg x5d,x3 i to je otprilike to aranzeri su im stvarno uzas!!!

BasariStudios
08.03.2007, 23:54
Hahahahaha, KORG X5D sint? HahahahahahahahahahA!

BasariStudios
08.03.2007, 23:55
Ajd poslusaj zadnju solazu na ovaj MP3...mozda je to X5D... :?: :D

http://www.speedyshare.com/488167300.html

BasariStudios
09.03.2007, 00:51
Ili ovo da nije X5D?:

http://www.speedyshare.com/976855425.html

blusa
09.03.2007, 04:58
Sta je sa ovom memorijom jel ovo radi haha

yu-midi
09.03.2007, 05:33
Ovo je dobra zagonetka !
Ja imam te Ramove sa 64MB i novi OS i neide :lol:
E sada cuo sam da ima neka caka tj. mora jos nesto dodatno da se u klavijaturi podesi,nesto da se odkaci :lol: ali neznam sta.
Raspitujem se i valjda cu da saznam uskoro ako ikako postojji mogucnost da se uradi tako nesto.

Ako kod Mikija radi onda mora da on zna ili se slucajno desilo da se bash kod njega odkacilo tamo gdje treba,hajde ljudi da privedemo ovo kraju ako neko zna nesto vise o tome.

blusa
09.03.2007, 06:17
Pa vidio sam to i na onom korg forums stranici isto jedan
stavio pa ako je to tacno sta onda treba da znamo da je
zagarantirano a ne da sjebemo sta haha..

yu-midi
09.03.2007, 06:45
ja nisam nigdje citao na Forumu nego sam cuo od jednog prijatelja a i on nezna kako i sta.

Gdje ima taj post,ako vec negdje ima upustvo na nekim forumima vjerovatno ima nesto od toga.

Aj Blusa isprobaj pa nam javi :lol:

Alix
09.03.2007, 08:40
E ljudi kad bi to skontali onda nam više ništa ne treba osim PA1X.Sa 64Mb RAM to je strava koju napuniš da te glava zaboli...Ljudi nećete vjerovati ali ja i Blusa smo zadnji put razmotrili neke stvari i ustanovili da PA1X bolje zvuči za solažu nego i Korg Triton Classic i Korg Triton Extreme...Onaj zvuk kojeg daje ovaj đavo jednostavno je nešto posebno...Meni poslije bar 5-6 setova nijedna harmonika,Truba ili Sax ne zvuče ni slično kao na PA1X...Čak kad naloadam Sempl od Tritona imam osjećaj da na ovom traktoru bolje zvuči...Sad il je to do nas il ste i vi takog mišljenja...Gazdolino nema te druže 100 godina...Daj pobriši one postove i postavi red :wink: :lol: ...Pozdrav!

BasariStudios
09.03.2007, 09:22
Almire, nije to do nas, nego kad pocnes da PRETERUJES malo manje PRETERAVAJ...
Hos menjat TRITON LE za PA1X sada? Il EXTREME CES.
Cuo sam da ce uvesti MOSS BOARD za PA1X sada.
Hahahahahahaha, sta jos neces cuti ovde majko.
Miki de brale postavi malo ozbiljnosti ovde, nemoj da deca svasta pricaju.
Ima ovde i ozbiljnih ljudi i ozbiljnih muzicara.
Ne pravite igracku od foruma, ne ovde al na privatno pola narod se vam smije.

yu-midi
09.03.2007, 09:23
Obrisao sam!
Ako nisam koji promasio :lol:
Mnogo sam zauzet ovo sad sa posla pogledam po nekada.
A vecras i sutra samo za zene sviram :lol:

Alix
09.03.2007, 11:54
Nedime svoje lična mišljenja zadrži za sebe molim te...Dakle ako se meni PA1x čini bolji za solažu od Classica to je moje mišljenje i ti nemaš pravo u njega da se petljaš...Dakle na forumu svako može da izrazi mišljenje pa kako kakvo god to bilo...To je i smisao FORUMA-da svako izda svoje mišljenje i da se diskutuje...Al tebi muka što nisi Moderator Yu-Midi foruma pa da obišeš ovakve izjave jel?...Epa kad bi bio,pola članova bi ošlo dole jer stvarno nekad ne znaš da kontrolišeš šta pišeš...Daj batali to bogati i be cool ...POzdrav!

yu-midi
09.03.2007, 12:03
Daj batalite vec jednom sve kroz neku svadju da se raspravlja.

elvir
09.03.2007, 12:31
TAKO JE DRUŽE NASTAVNIČE :lol: OVA JE NAJ PAMETNIJA DO SAD ŠTO PROČITA .SAMO DŽABA TROŠE TONER PISAJUĆI :lol: :D

blusa
09.03.2007, 15:20
Ima ovde i ozbiljnih ljudi i ozbiljnih muzicara.
Ne pravite igracku od foruma, ne ovde al na privatno pola narod se vam smije.
Kakva igracka i sta se to pise gluposti?


Aj Blusa isprobaj pa nam javi

Hajde ponesi klavijaturu pa cemo isprobati haha

BasariStudios
09.03.2007, 21:19
Ljudi nećete vjerovati ali ja i Blusa smo zadnji put razmotrili neke stvari i ustanovili da PA1X bolje zvuči za solažu nego i Korg Triton Classic i Korg Triton Extreme...Onaj zvuk kojeg daje ovaj đavo jednostavno je nešto posebno...Meni poslije bar 5-6 setova nijedna harmonika,Truba ili Sax ne zvuče ni slično kao na PA1X...

Koliko sam ja video i sesam se BLUSA nigde nije izjavio tako nesto.
Gluplju, decju i vise amatersku stvar i igracku od gore navedeno nisam cuo.
Nije u pitanju nikako mislenje nit ukus, to je napucanost ili amerikanci to
zovu OVER EXCITED, kad covek skace il ne zna sta prica.
Taj tvoj ukus i mislenje neki ljudi moze uzeti za ozbiljno al nazalost u tome
nema nikakvu istinu...ipak lepo je biti malo ozbiljniji i seriozniji umesto
pisati gluposte po forumima.

Pozdrav

blusa
09.03.2007, 23:36
Nisam ja spomenuo ali jesam ih napravio i zato su me zezali
par dana dok nisam postigo ono sto sam htjeo, i da zvukovi
ovih par koje sam ubacio u pa1xpro trenutno sa casio cz, sa
tritona zvuce bolje i originalnije.. postavit cu snimak
kasnije malo nemam sad vremena jer imam posla..

yu-midi
12.03.2007, 16:43
Ljudi mislim da nismo dobro obracali paznju na post sto je Miki postavio.
Neradi se u opste o Ramovima sto mi imamo!

Kingston Edo RAM 2x32Mb SIMM 72-PIN 60ns

Ja sam vec narucio pa vidjecemo hoceli da proradi.
Bicete obavjesteni.

at Blusa
Da ne dolazim probacu kod sebe pa cu da vam javim.

MikiPa1x
14.03.2007, 00:26
Da obrazlozim malo. Imao sam neke probleme se mp3 plocom, nije htela ono sta sviram da snimi u mp3. I odneo sam klavijaturu kod nas u Skoplju u ovlasteni servis Korga da poprave kvar i sam ih pitao jeli moze u moj Pa1x da ugradim 2x32 Mb RAM. Oni su mi rekli da moze. Ja sam pitao gde da dadjem te memorije, a oni su mi rekli da imaju takve i su mi igradili u klavijaturu. E sad sto su oni napravili to ne znam, vazno ja imam KORG Pa1x sa 64 mb memprije i odlicno radi. Trenutno imam .SET od 56 mb semplova i radi bez problema. Drugo ne znam sta da vam kazem. Pozdrav svima koji veruju i neveruju.

BasariStudios
14.03.2007, 01:44
OK, ima i jos novije i bolje vesti.
Sa promenom MOTHERBOARDa na PA1X i PRO, sintisajzer moze da radi na
96 MB RAM, koristi unutrasnje EXB slotove za 2x32MB i ona njegova 32MB.
Uradjeno, provereno i vec se koristi.

Pozdrav

Enva26
14.03.2007, 02:54
DA VIDITE LJUDI IZASAO PA1X SA TURBO MASINOM, 8 CYLINDARA, SVE KOZNA SEDISTA JOJJ MAJKO ZADNJA VUCA 5 KONJA I JEDNU KOBILU SNAGE A STA KLAVIJATURA BOZE MILI SEDNES NA NJU I PICI HEHEHEHE SAMO SE SVADJATE STVARNO POLUDEH OD VAS IDEM U PENZIJU HOCU KLAVIJATURE DA OBESIM U SUSNICU I DA SUSIM ZA ZIMNICU SVIRAJTE UZIMAJTE PARE I SAMO NAPRED PUSTI 64MB NE POSTOJI ILI POSTOJI MA SVE CE BITI DOBRO PRVE 100 GODINA SU TESKE POSLE SVE IDE LAKO KO HALVA HAJDE PRIJATNO SVIMA... NEDIME JAVI MI SE OBAVEZNO DA TI NE ZOVEM IMMIGRACIJU DA TE SALJEM ZA VO MAKEDONIJA HEHEHEH SALIM SE

MikiPa1x
14.03.2007, 03:03
Nedime aj mi objasni malo opsirnije o tome,
Ovo je moji MSN mikipa1x@hotmail.com

yu-midi
14.03.2007, 08:22
Miki rasklapaj mashinu vidi sta su ubacili u nju da radi!

at Enva pa gdje si coek nema te 358 god. :lol:

@ Nedim i ostali
aj ekipa veceras se cujemo na msn ko nema adresu od mene moze da preuzme dole u profilu :lol:

Potreno mi je samo par MB jos na PA1x posto imam mnogo lupova vec uradjenih ovo sam iskorostio a imam neke nove semplove koje stvarno po prvi put cujem,Saxofon,Frulice itd.. semplovi rasturaju.

marco
14.03.2007, 11:07
E, asto ne prodate te korgove, pa kupite psr 9000/pro iz 1997., i imate 65 mb za semplove. I to bez ikakve budzevine :D :D :D :D :D

MikiPa1x
14.03.2007, 13:19
Nedime reci detaljnije kako se to radi sa plocom, da bi imali 96 mb kako sto ti kazes da je to sve probano i da radi.

Alix
14.03.2007, 15:30
To je Lari-Fari...Dakle jedna velika izmišljotina...Samo se setimo par meseci nazad kad je Nedim reko (dok je izašo Pa800) da je vidio kako kod njega u Amerika rade Turci na PA800 sa 128MB RAm-a :lol: ...Eno ima to i danas dani na forumu...Dakle da mi je vidjeti gdje to ima?...Samo u glavi pojedinaca naravno...Dakle ako ima PA1X 64MB svaka čast ali ja koliko vidim priča za više od 32MB za mene ne postoji dok ne vidim na vlastite oči.A još 32Mb je više nego dovoljno.Koji đavo trpati semplove i razne đavle kad ih ionako skoro pola ne koristimo na svirkama.Al eto kome treba nek sebi prerađuje,meni je 20MB dovoljno za sve što mi treba..,Pozdrav!

blusa
14.03.2007, 16:13
Ma ljudi prave bezveze one drum kits koji uzmu pola ram
zato od sad samo imam 3-4 i ostalo sve boje i naravno
i ostane ti mjesta jos..
Ni ja nevjerujem u ovo 64mb bar dok nevidim kod nekog ali
dok to nije La KORG nikad spomenuo nigdje znaci nista od tog..
Ali ko zna mozda ga ubuduce naprave sa novi os da prepoznaje
vise pa vidjet cemo..

BasariStudios
14.03.2007, 20:20
Sanele nije da prepoznaje il ne prepoznaje, nego RADI i stojim iza toga, 96 MB
u PA1X...konacno i korisnici PA1X moze imati 96 MB RAM.
...eh sad zao mi je sto korisnici 96 MB RAMa morace cekati bar jedno 29-30
minute za LOAD 96 MB, to vec izmereno i isprobano, dok za 32 MB uzima samo
9 minuta.

Pozdrav

Alix
15.03.2007, 15:17
Za 32Mb 9 minuta :lol: ...Ko god je to reko slago je il mu je štoparica pokvarena...KARA.SET je velik 32MB pa se loada manje od 5 min.triton Classic za 64MB set potroši oko 3 min a PA1X ima jači procesor...dakle 9 min je opet preterivanje...Al nema veze...Snimiću ja LOAD i staviti na Youtube pa da se vidi koliko traje...Pozdrav!

blusa
15.03.2007, 15:26
Neznam o cemu je rijec za to 96 to mozda o tritonu pricas??

Za pa1x cekam oko 2 top 3 minute a mogu i da snimim dok se
ucitava pa da uploadiram video heh a set je 32.4MB

Nedim gdje si to ti ubacio ili ?
Ako jesi docu ja onda kod tebe da vidim to
a onda da potvrdimo hehe

MikiPa1x
16.03.2007, 01:11
Ljudi, vi ne mora da vjerujete, ali ja vam kazem da moja klavijatura radi sa 64 Mb RAM, a vi mozda i do sutra da pisete sta god hocete ali to je to. RADI BEZ PROBLEMA!!!!!!

DinO74
16.03.2007, 01:15
Hajd vi svi ljudi dobre volje ak ima iko na ovom svijetu da mi da ili ako ima neko da proda dobro uradjen set za PA1X nek mi se javi...pa nek se vala ucitava i 3 sata...nije bitno...samo nek valja!!!

triton_Extreme
16.03.2007, 08:24
Pozdrav,

U mene u Pa1X su ubaceni kingston 32Mb x 2 , i nista opet ima samo 32Mb, jer probo sam da ucitam set od 40Mb pa nije moglo! Pa kako onda da se to uradi sa 96Mb Ram?????

Pozdrav Elvis

yu-midi
16.03.2007, 10:35
Ljudi, vi ne mora da vjerujete, ali ja vam kazem da moja klavijatura radi sa 64 Mb RAM, a vi mozda i do sutra da pisete sta god hocete ali to je to. RADI BEZ PROBLEMA!!!!!!


Ja ti vjerujem Miki!
Ti imas druge ramove i zato radi,ja jos cekam da mi dodju.

triton_Extreme
16.03.2007, 16:56
Zdravo Miodrage,

puno ti hvala za pomoc onaj dan preko tel, pogledaj malo pm piso sam ti!
A mozes mi reci ko ji Ram tacno ide da i ja probam???

Hvala Elvis

triton_Extreme
19.03.2007, 13:13
Miodrage de mi reci ko ji speicher ide, hajde molim te!

Pozdrav

Alix
19.03.2007, 13:35
Momci ja vam kažem da nema teorije da to proradi...bio sam kod rođaka kući gdje ima malu tonu raznih kompjutera...Ma jedno 30-40 raznih pločica EDO Rama od 4Mb pa do 64Mb...nema kojih 32Mb RAM-ova nisam stavljo i pokušavo sve cake da napravim al uzalud...Dakle pola dana sam potrošio svog i njegovog vremena da sam isprobo sve moguće kombinacije ali nažalost ništa od toga...Dakle uvjek napiše "NOT ENOUGH MEMORY"...Miki jarane ne znam po kakvom fenomenu tebi radi ali meni nema teorije da upali ta caka ma svašta sam pokušavo i kliko po ekranu,ama ništa i kapak...Dakle Kingston,Viking,Memorex,Compaq,Samsung,IBM,JetRam, ama nema koje firme nisam stavljo u njega ali nikakve promjene ko kad bubiš 2x16MB...

triton_Extreme
19.03.2007, 14:42
Pozdrav Almire,

Dobio sam i ja evo punu kesu memorije od korgovi klavijatura pa cu da probam, javicu!

Elvis

yu-midi
19.03.2007, 15:01
Nevrijedi ti da si dobio pun vagon ako nisu pravi.

Kingston Edo RAM 2x32Mb SIMM 72-PIN 60ns (nano sekunde)


Nisam ni ja siguran dok ne isprobam ali siguran sam da radi sa 64MB.Rekao sam da cu uskoro da javim.

Ti ramovi su skoro izasli koliko znam.

triton_Extreme
19.03.2007, 15:10
Hehe okej hvala javi ako ti hoce!

pozdrav

triton_Extreme
19.03.2007, 15:17
A gdje da ih kupim ako mognu???

Alix
19.03.2007, 16:30
Ej Miodraže...INŽINJER SA KORGA,i kao mnogi odgovorni ljudi na KORG forumu tvrde da ne postoji mogućnost da radi 64MB na PA1X...jer da ta mogućnost postoji,novi OS3.0 došo bi sa opcijom 64MB i Pa1X bi lakše prodavali...tako da ako tebi taj đavo upali odma javljaj da i ja to kupim...Ali za informaciju EDO RAM se presto proizvoditi još 1995-te godine....Dakle prijatelju od toga je već 12godina...ne razumem odkad se ponovo prave EDO RAM-ovi...A 60nS (to je vreme ili čas koji je potreban za upis 1bit-a informacije koje šalje procesor)...Skoro sve pločice EDO 32MB Rama su 60nS...
Dakle standard važi za SVE RAM-ove koji su za PC...72-pinova,Napon +5Vdc,60nS...Prvi EDO je napravila firma CUBIG-koja je propala u sudjelovanju sa Intelom kad su napravili Intel P1 koji je umjesto SIMM-modula imo EDO Ramove sa 8x većom kapacitetom i manjim dostupnim vremenom zapisivanja informacija,ali se eto ta tehnologija prenjela i na sinthove...tako da priča da se dan danas prave neki nove verzije EDO rama :wink: ...ne vidim poante da to radi...A i kad bi radilo to bi bila odlična reklama za KORG jer bi mnogo ljudi kupilo odmah PA1X da ima 64MB...Al neka ljudi sad ću ja ako BOG dragi poživi sebi prodati Classica i Kupiti Yamahu Tyros-2 sa 1GB RAM-a...pa nadam se da je dobar sinth,mnogi ga hvale...Pozdrav!

Alix
19.03.2007, 16:39
Ej gazda izvini za ovaj post ali ako su ti ramovi ovi što sam dole postavio 100% neće da rade...Evo našo sam specifikacije preko serial numbera na etiketi na ramu pa pogledaj jesul i tvoji ovakvi...

Full specifications - Kingston 32 MB DRAM SIMM 72-PIN Hide
Manufacturer: Kingston Technology Co.
Part number: KSENPM564
General
Storage Capacity )
Localization N/a / N/a
Compatibility PC
Memory speed 66 MHz
Check Width 0 bit
Memory
RAM type DRAM
RAM technology EDO RAM
Form Factor SIMM 72-pin
Memory Speed 66 MHz
RAM data integrity check Non-ECC
Module Configuration 8 x 32
Expansion / Connectivity
Compatible Slots 2 x Memory - SIMM 72-pin
Manufacturer Warranty
Service & Support )
Expansion / Port(s) Required
Total slots required 2
Required slot Memory
Socket type SIMM 72-pin

yu-midi
19.03.2007, 17:05
Nisam rekao da se proizvode!
Mislim da nisam bio dovoljno jasan.
Ranije su letovali ramove i da su sa tim uspjeli da probiju na 64MB e sada su nadjeni ramovi sto rade bez ikakvog letovanja ugradi i puni.
Ja vec imam 2 seta po 40-50MB sto znaci da moze,jos nemam ramove i napomenuo sam kad nabavim javicu vam.

nikadvisekorg
11.06.2010, 13:55
da osvezim temu, sta je bilo s tim ramovima, jel moze da radi samo tako, ili ipak mora neka prepravka na ploci da se radi???

boris-366
23.09.2010, 16:05
i mene bi ovo interesovalo sta napraviste jeste li uspjeli sa tim ramovima da nabacim i ja :D

korg18
23.09.2010, 17:57
da sam na vasem mjestu nebih se puno zezo ko tih ramova,vec 2 pa1x se spale zbog toga,evo umene jaran trecu pa1x uzeo i opet hoce to sa ramima,moj savjet ne pokusaji,na maticnj ploci se letuje jedan konektor zvani procesor sa pa800 koji podrzaje ram 64 eto toliko pozz.

mimiki
24.09.2010, 14:19
ne moze nista da bude klavijaturi ja imam u svom 2 memorije po 32mb od TR-a jer sam te nasao memorije ali ne da bih imao 64mb,ti koliko god da stavis on ce da vidi 32mb nece nista da spaljuje,samo je fora da se memorija stavlja u dva slota ako stavis u jedan 32mb nece da radi jer on vidi po slotu samo 16mb i odna kad ucitas set od 32mb ima pola semplova da ti krci a pola da radi normalno

boris-366
24.09.2010, 23:10
Kolega na pocetku teme pisao da ima pa1x sa 64mb da ima neke stare specijalne ramove? Sta je sa tim?

mimiki
25.09.2010, 14:44
koliko ja znam ne postoje specijalni ramovi nego da paše samo jedan jedini tip ram memorije u pa1x

boris-366
26.09.2010, 21:46
Pa ako citas ovi temu iz pocetka covjek je pisao da ima pa1x sa 64mb rama. Pa me interesuje ima li jos neko?

korg18
26.09.2010, 22:24
evo ovako da vam pomognem malo oko toga,ram se moze uradit,nije bitno dali je od tr iili koji drugi,vec bitan je jedan procesor neznam koji je broj odnosno oznaka uglavnom taj procesor se nalazi u pa800 i odletuje se cak ima da se kupi u prodavnici elektronika samo je bitan broj a i to cu se potrudit da nadjem,i taj se procesos zamjeni sa starim i onda je drukcija prica pokazuje ti 64 rama,znaci nije u pitanju plocica vec procesor crne boje sirine oko 1 ,3 Cm,a to sto je on ubacio rame i ima 64 nije istina covjek je naveo da su mu ubacili u nekoj radnji,e tad je zamjenjeno ovo sto sam naveo,ja sam svoju danas odnijeo kod majstora i rekao mi je da ce biti gotova za 24 sata ,i da cu imati ram 64 eto tako ako jos sta saznam javljam pozz.

boris-366
26.09.2010, 22:39
pa taj cip od pa800 jel se to mora lemiti ili se samo usteka ja evo nasao ramova na internetu milion edo ram 2x32mb 72 pins 60 ns ali sta mi vredi ako treba nesto lemiti busiti ili sta ja znam, ako preba neki cip samo ustekati javite samo koji i gde ga uzeti

korg18
27.09.2010, 00:11
da jaro potrebno je odlemit stari cip i zalemitit onaj sa pa800,e sad ja sam dao da se to uradi u pa1x nije moja pa1x vec od jarana,pa vidicemo stace biti do sutra,rekli su mi da to nije nikakav problem to sve kosta sa njihovom ugradnjom i ramima negdje oko 250 eura po njihovoj procjeni e sad mi nisu rekli koji je to procesor jer mi nisu jednostavno htjeli rijet kad sam ih to pitao zasmijali su se rekli su mi nista se nesikriaj samo dodji po klavu,vec moj jaran je dvije klave zapalio sa nekim glupim ramima ovo mu je treca i poslednja,e sad kad je donesem kuci namjeravam je otvorit i pogledat koji je tacno procesor zamjenjen i ja to ovdje vama javljam,jer imam jos dvojicu iz svoje okoline kojima je to uradjeno na pa1x pro i radi normalno e sad ja neznam vidjecu kako i sta pozz.

boris-366
27.09.2010, 20:07
I zemo sta resi ti oko tih ramova jel radi i sta su nalemili?

x3meSRB
28.09.2010, 01:54
Ja tek sad vidim ovu temu, ajde kolega ako ti nije problem kad odradis stavi da vidimo, i mene zanima jel moguce odmah bi to uradio na mom pa1x.

mimiki
28.09.2010, 09:40
a u ljudi komplikujete zivot pravite od babe devojku ,uzmeš onda pa800 i gotovo i ovako je ista cena kao polovan pa800.....i ponovo koliko je to provereno da radi sam bog zna

x3meSRB
28.09.2010, 16:36
neka hvala, opeko sam se s jednim pa800, nikad vise! Bolje cu da prepravim pa1x nego da opet ulazim u globu :D

korg18
28.09.2010, 19:18
evo vako,donije sam danas klavu i imo sam sta da vidim,ram 64,nisam smio dirat jer ima garancija i naljepnica preko one kutije gdje se rami gledaju,garancija je 6 mjeseci do tada nista nemogu da saznam,ali radi sve ubacio sam set do 51 mb i radi normalno ali problem je u ucitavanju treba mu malo duze neg sa njegovom memorijom 32, e sad sam ih pitao dokle jos moze memorija,kazu da moze maximum do 96 mb i to procesor sa pa2x koji kosta 100 eura i sve sa ugradnjom 350 d0 400 eura eto toliko pozz

mimiki
28.09.2010, 20:41
mnogo to naplaćuju

roki
28.09.2010, 21:59
pa hajde postavi nam bar sliku kako to izgleda sa naljepnicom? pozzz

korg18
28.09.2010, 22:20
korg pa1x nije moj vec je preuzet, (mimiki) jest puno moj rodjak koji se takodjer bavi elektronikom kaze da je to cak previse i da on zna koju su to proceosori bilo bi dobro jer vidio sam na ploci da ima mjesto za taj procesor ali nisam znao za sta sluzi,ali javlja mi moj kolega da na 60 mb pokazuje not enougt space ,sto znaci nije to bas tacno ali uglavnom radi,e sad jest veoma je skupo,nisam uspio slikat,posto ja imam i pa2x i korg pa1x i ja to nebih radio sto jest jest,ali javicu za par dana dok odem kod kolege pa cu detalj po detalj slikat,pa da se uvjerite,prvo ja nisam vjerovao u to ali eto.a broj procesora nepoznat to ne znam jos kad bi to zano mogli bi cak i sami sebi uradit.

x3meSRB
29.09.2010, 10:14
evo vako,donije sam danas klavu i imo sam sta da vidim,ram 64,nisam smio dirat jer ima garancija i naljepnica preko one kutije gdje se rami gledaju,garancija je 6 mjeseci do tada nista nemogu da saznam,ali radi sve ubacio sam set do 51 mb i radi normalno ali problem je u ucitavanju treba mu malo duze neg sa njegovom memorijom 32, e sad sam ih pitao dokle jos moze memorija,kazu da moze maximum do 96 mb i to procesor sa pa2x koji kosta 100 eura i sve sa ugradnjom 350 d0 400 eura eto toliko pozz

ja ne bi mogao da izdrzim, morao bi da otvorim :D

x3meSRB
27.12.2010, 03:53
Nista od slika te nalepnice... evo mali napredak.... ne ide nikakav cip od pa2x vec se menja kontroler od exb slotova, znaci ona dva slota za exb prosirenja se preprave i ram slotove i tu se ubaci 2 x 32, i sa vec postojecix 2 x 16mb to mu dodje 96mb.

GorŠtak
21.01.2015, 16:12
malo da obnovim temu,interesuje me samo prosirenje na 64Mb,da li to mogu sam da uradim ili moram nositi nekom serviseru? posto sam poslao poruku nekim clanovima,ali mi niko nije odgovorio morao sam obnoviti temu

nikadvisekorg
22.02.2015, 00:41
Sam nikako.