PDA

Pokaži Full Verziju : Moze li midi port da zavrsi posao? :s


buonggiorno
19.02.2011, 14:52
Pozdrav, planiram vec neko vreme da napravim jedan demo studio. Gledao sam zvucne kartice preko kojih mogu da povezem klavijaturu sa komp-om i one doduse nisu tako skupe, ima i za 120 evra da se nadje super kartica...moj problem je sto nisam pri parama a sto je jos gore ne znam ni kad cu da budem x))) pa zato planiram da uzmem neku zvucnu karticu sa gameport-om i da na nju povezem klavijaturu pa me sad zanima koliko bi mi gameport zavrsio posao? Odmah da naglasim ne planiram da vucem boje iz klavijature vec samo signal, znaci to sto odsviram na klavijaturi da se zapise u programu, a kasnije da tu postavim instrument koji zelim ( VST ), da li moze gameport da posluzi sto bi se reklo za prvu pomoc? ima li neko iskustva sa ovim? hvala unapred svima na odgovoru :)

fico
19.02.2011, 20:29
U tvom slucaju nije bitan game port koji pominjes .Jedino sta ti je bitno je to : sa kojim sintom ces da sviras i kakve prikljucke imas na njemu ,kakvu zvucnu kartu imas ili koju mislis da kupis ;ovde vazi ona stara koliko para toliko i muzike .Ako imas vec neki sint i on ima midi izlaze i ulaze znaci mozes sint da povezes sa MIDI to USB adapterom i ide ti signal preko USB veze na kompjuter.To ce ti za pocetak odraditi posao a kasnije ako budes sa parama mozemo da ti pricamo dalje .

mile nikolic
19.02.2011, 21:16
i ja bi se slozio sa kolegom-potreban ti je malo bolji aranzer koji mozes da povezes na kompjuter i iskoristis neki majobicniji program za snimanje i tako uradis demo snimke

buonggiorno
19.02.2011, 22:32
sto se tice programa posedujem veoma bogatu kolekciju raznih studijskih programa ( sto piratskih sto kupovnih verzija ), a sto se tice klavijature na raspolaganju mi je PA 50, koji po svemu sudeci bar po meni jedna sasvim solidna klavijatura.
Znaci, ako sam dobro razumeo, gameport bi mi zavrsio posao za pocetak, a postoji i mogucnost MIDI -> USB? e sad, koja je bolja varijanta, da idem na gameport ili na USB?
I ovo sam hteo da napomenem, ne planiram da vucem boje iz klavijature, vec sa nekako napravim da mi komp samo "pokupi" signal koji saljem a kasnije to odsvirano bih provukao kroz VST i tako napravio ono sto mi treba, samo nisam bas upucen da li je to moguce sa nekom od jeftinijih "igracaka" kao sto je gameport kartica...nesto se razmisljam, ja imam neku karticu bog zna koju, ima 3 prikljucka iza...izlaz za zvucnike, ulaz za mikrofon i jos jedan i nikako da provalim za sta je taj treci, mozda je to gameport ulaz majku mu :s moracu da proverim to nekako

Zlatek
19.02.2011, 23:14
@buonggiorno
Kao prvo da razjasnimo neke činjenice-gameport kartica ne postoji!Postoji samo zvučna kartica-bila ona integrirana ili samostalna koja na sebi može imati i gameport priključak.Ono šta ima tvoja kartica-treči priključak je najvjerojatnije Line In -ulaz, ako je isti kao i prva dva.Gameport priključak je nešto sasvim drugo.Moja preporuka ti je nabaviti USB to MIDI kabel za početak i sve bi trebalo raditi OK.Ako češ se spajati preko gameporta-naravno ukoliko ga uopšte imaš- moglo bi ti se desiti da ti lantencija bude prevelika.

buonggiorno
19.02.2011, 23:24
Da znam da ne postoji gameport kartica, nego mi je lakse da tako napisem, stedim vreme x)))
Nista, videcu taj USB kabli da kupim. Mozda bi mogla neka home izrada tog kabla, mada pitanje je koliko ce to biti dobro napravljeno...najbolje da vidim da li ima to da se kupi negde i da uzmem pa cu da vidim kakvi ce rezultati da budu :)))

Inace upravu si, treci izlaz mi je line-in :S

fico
20.02.2011, 11:49
Ja ipak mislim da bi ti morao prvo da resis osnovnu stvar kod svega toga a to je zvucna karta .Prije nego kupis sta god drugo,Jer nisi napisao dali koristis kucni racunar ili prenosni i samim tim se odma otvaraju druge opcije koje bi moguce bile za tebe povoljnije.Ako imas sad zvucnu kartu sa samo tri ulaza kako kazes znaci integrisanu ona ce ti biti prva stvar koja ce da ti smeta.Ako nemas ni USB-MIDI adaptera moja bi ti preporuka bila da namiris koji evro i uzmes sebi neku bolju kartujer sve te malo bolje karte imaju i midi ulaze i odma si resio dva problema od jednom.USB-MIDI ti je odprilike oko 30 eura a neka malo bolja polovna karta se nadje za malo vise novca i onda mozes da koristis obicni midi kabal koji kosta 5 eura i verujem da ces biti zadovoljniji .Sto se tice samog softvera za pocetak ti je dovoljan Cubase Cakewalk Ableton live koji god od ovih ili neki drugi jer svi oni imaju vec u cebi neke Vst koje mozes da koristis ili potrazis sebi Komplete7 od Native instrument i imas sve u jednom.

buonggiorno
20.02.2011, 12:13
Slazem se ja sa tobom skroz, daj boze da imam ja mogucnosti, uzeo bih jednu behringerovu karticu 19000 dinara i da me bog vidi, ali nazalost u takvoj sam situaciji da mi je veoma tesko da mi ostanu "cisto" i 30 evra a ne neka veca suma a da nisam primoran da ih potrosim sto u svrhe vracanja dugova sto na drugu stranu. Bas iz tog razloga sto ne postoji trenutno nikakva teorija po kojoj bih mogao da odvojim malo vecu sumu za nesto bolje, gledam sta bi mi bilo za prvu pomoc dovoljno i da to nekako svedem na sto manji iznos...bar da mi posluzi dok ne stanem na noge, pa cu posle polako da vidim sta cu da uzimam :))) ovo mi nesto dodje ko reanimacija, pa tek ako uspe da ozivi ide na lekove i dodatnu negu-> ( bolju opremu ) hehe :))))

Cak sta vise, necu imati ni da uzmem neki studijski mikrofon, moracu da improvizujem sa nekim za komp...ali otom potom, necu da zurim, idem jedno po jedno, dok dodjem ja do mikrofona mozda dobijem 7 na loto-u haha salim se malo od muku :)))

fico
20.02.2011, 14:05
Jbga da si negde blize dao bi ti ja sve to sto ti treba za pocetak da imas i zvucnu i kablove cak bi se nasao i koji mikrofon ovako ti mogu dati jedino moralnu podrsku.Imaj u vidu kad budes sto god od tih stvari kupovao da uzmes nesto sto ces da koristis najmanje godinu ili dve . Zato je nekad bolje zastati za neki mesec dana i onda uzeti nesto bolje i da si sa tim mirniji.