PDA

Pokaži Full Verziju : Roland bk-7m


oemko
18.02.2011, 21:34
Pozdrav svima

jeli neko sta zna o ovim Modulu
jeli moguce od G / E serije da cita ritmove

jeli mogucnosti kao E / G serija da obradujes ritmove

http://www.rolandmusik.de/produkte/BK-7M/index.php


Hvala na odgovoru

Akordeonista
13.04.2011, 01:18
Kazu da moze da ucitava ritmove od svih ranijih Rolanda. Navodno ima u sebi alate za detaljno podesavanje tih ritmova i uskladjivanje sa novim bojama.

grandia
13.04.2011, 07:31
@oemko

druze ako gledas malo bolje - nadjes ovu temu ovde

http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=17018

fali da jos neko otvori novu temu i da pita za samplove ...

verovatno ce moderatori da sastave ovu sa prethodnom i vaznom temom ... il ce da brisu - a imaju i pravo za to jel tvoje pitanje si mogao i tamo da ubacis ...

nema mesta za user-stylove pa tako ne moze ni E/G a ni druge serije da podrzava ...

@akordeonista

druze, ko to kaze da ucitava ritmove?

izgleda da ti imas neke informacije koje jos niko nije naso ...

Akordeonista
13.04.2011, 13:05
Procitah na nekom drugom forumu!

Evo sta je covek koji ga je testirao izmedju ostalog napisao:
"Na samoj masini ne postoji style composer ali su style-ovi iz E80 100% kompatibilni. Takodje, BK7m cita sve Roland style-ove (.stl) i poseduje detaljan makeup tools za fino prilagodjavanje."

grandia
13.04.2011, 14:55
voleo bi da to bude tako kako si pisao a ne zelim da kazem da nije istina ...
zbog toga bi te zamlio da mi na PP posaljes link do tog foruma ... ;)

od kad trazim po netu i nigde niko ne pise o USER ritmovima, pa tako niko nije ni E80 spominjao

jos jednom, nemoj da ubacis link ovde posto je zabranjeno
Dodato:
moram da se izvinjavam, izgleda da ova stvarcica stvarno cita E80 ritmove posto je sta se tice boja i nekih funkcija sasvim identicna E80 ...

mene jos uvek iritira da na zvanicnoj rolandovoj stranici nista o ucitavanju ritmova pise ... :(

pozdrav

Akordeonista
13.04.2011, 20:21
Definitivno cita ritmove od E80 ali koliko sam razumeo coveka cita i ritmove od ranijih Rolandovih serija (E,G,VA) i sam modul poseduje alat za brzo uredjivanje tih ritmova. Sve sto je vezano za User (ritmovi, performasi itd.) cita sa USB-a.
Mene vise interesuje kako zvuci, da li kao E80 ili kao GW8? Ako zvuci i ima sve boje kao GW8 onda ce zvucati odlicno. Danas sam (ponovo) bio kod kolege koji svira na GW8 i ta sprava zvuci odlicno. Boje su veoma prisutne i izlaze konkretno, sto se tice boja za nasu muziku ima ih raznoraznih (uglavnom sve sto se i koristi na aktuelnim klavijaturama - i onim koje imaju i sempler). Jos kada se setite koliko kosta odmah vam zazvuci jos duplo bolje!;)