PDA

Pokaži Full Verziju : Korg pa800 elite?


aleksandar031
18.02.2011, 16:02
Naletim slucajno na ovo na netu, zna li ko o cemu se radi tacno?
u opisu na domacem sajtu - skymusic- stoji u opisu ,,nova poboljsana verzija vec legendardnog aranzera,,
Da nije mozda resen problem sa ram memorijom slucajno u ovom modelu?:)

milan_lekic
18.02.2011, 16:50
isti ko do sad samo sto ima + 80GB HD i MP3 board

Minicevac
18.02.2011, 18:47
To sa ramom se bas i nezna:(Znaci sve je isto samo sto ima hard disk i mp3 board...Cena je verovatno nije ispod 2000eura...Ko voli nek' izvoli!

Alek21
20.03.2011, 09:56
Korg pa 800 je izashao krajem 2006, problem sa RAM-om zvanichno je priznat od proizvodjaca u januaru 2008, pa valjda su reshili taj problem do sada. Po tome, razlika izmedju Korg pa 800 ELite i standardnog Korg pa 800 trebalo bi da bude samo Hard Disk i MP3 board.

Ledeni
20.03.2011, 14:16
Pa ovako druze Elite verzija je poboljsana i 90% problema koji postoje na standardnoj obicnoj verziji su reseni. Stim sto i dalje postoji problem sa nekim opcijama koje su zakljucane od strane proizvodjaca. Na tu temu ti mogu nesto vise pojasniti oni koji se bave resursima sistema. Ali se mora platiti da bi se otkljucalo. Ja se nisam puno igrao sa tim al postoji mogucnost. To su takozvana prosirenja neznam cega jer ih nisam uspeo srediti. Sto se tice Elite ima mp3 prosirenje i hard od 80gb sto je vise nego dovoljno za ceo muzicki dozivljaj. Sto se tice rama to je pitanje jer svi znamo da postoje 2 verzije Korga PA800 Italijanska i kineska. Ova Italijanska radi extra i nema problema mada smo za ram i sami krivi. Moj dobar kolega koristi konstantno isti set bez njakanja i drndanja i sve radi perfektno. Onaj drugi stalno nesto cacka i vec 2 puta je menjao ram. Naravoucenije namesti i nista nediraj i radice ram kako treba. Glasam za ELITE u svakom slucaju jer i sam planiram da ga kupim.

ella 85
20.03.2011, 14:40
moj kolega ima solo klavijaturu a na pa 800 koristi do 10-ak mb rama,skoro prazna,i opet crko ram,a nista ne dira,licno sam se uvjerio,jer mu ja stimam klavijaturu ne zna nista oko toga,a za kineske nikad nisam cuo,tokom ovih godina u artistu sam kupio bar 15 komada pa 800,i kvarile su se i starije i novije,bez neke razlike,svi spominju kvar rama,a to je ustvari skoro pa bezbolno 50 eura,problem je kad odu ploce,puno vise para treba za popravak,a sta nas ceka za pa3x to cemo tek vidjet

Ace
20.03.2011, 16:44
@Ledeni
A odakle vama ove informacije?
Moze malo poopsirno o tome?
Hvala

x3meSRB
21.03.2011, 00:01
Ledeni a kako mislis da namestimo ako ne cackamo? Ja nikad nisam mogao da ubacim tudji set i da samo sviram, svako klavijaturu prlagodjava sebi, da se ne ponavljamo i u ovoj temi, korg je napravio propust sa komponentama, i tu nema nikakvog drugog razloga. Evo ja svaki dan nesto prckam u pa1x ... ovo mi je drugi, prvo sam imao pa1x pa pa800 (koji je crko) i sad opet pa1x.... i u obe pa1x sam non stop ucitavao tudje setove, semplove, menjao, prepravljao itd.... pa800 nisam uspeo ni da doteram za tezgu, posle 5 svirke mi je crkla ploca.... mislim da ne treba da dodaju naziv ELITE nego GARBAGE :D

Burli
21.03.2011, 12:56
Nemojte tako, ipak je ovo ključna rečenica:

Glasam za ELITE u svakom slucaju jer i sam planiram da ga kupim.

aleksandarba
21.03.2011, 20:43
Drage kolege,vidim da pricate dosta o RAm memoriji i problemu sa njom,Ja imam PA800 vec 3 godine,Italijanska verzija(za slucaj da postoji druga)i u startu sam imao probleme sa njom,desavalo mi se da u sred svirke zablokira i nece da proradi nista,mogu da koristim ritam i boju koju sam prije toga odabrao ali nijedno vise dugme nece da radi niti mogu da promijenim ritam ni boju,ni da koristim prelaze,varujacije...ma nece nista.Covjek gdje sam je kupio zamijeni i stavi novu plocu jer je naravno u garanciji,opet isto...Ubacivao sam O.S i Resuese svaki cas,mucio se maltretirao,ma psovao i Korga i sve zivo.I onda mi jedan covjek fino kaze,posto me pustio da se zestoko izmaltretiram,KUPI TAJ KOREKTOR NAPONA VISE I PAZI JE OD VIRUSA.Mogu vam reci od kad sam ga poslusao radi ko sat,Napominjem da sam zbog napona jednom i sa Rolandom G70 imao slican problem,naime nije htio da pokrene sistem sve dok nije stigao dobar napon,zaboravio da ga prikacim na korektor sa PA800.Tako kolege kad imate problem sa klavijaturama,novijim i sa velikim O.S. prvo provjerite napon da ne bacate pare uzalud.Pozdrav

x3meSRB
21.03.2011, 21:51
Naravno da treba dobar i stabilan napon, ne samo za pa800 nego za sve ostale.... a ne znam samo na koje visruse je mislio taj tvoj prijatelj??? :lol:

Ace
21.03.2011, 22:54
NE POSTOJI VIRUS ZA KLAVIJATURA
A druga stvar i ova prica sa naponskog stabilizatora mi ne pije vodu nekako ...... ajde kuci ako nije stabilna struja, al i kafane, i radnja gde su menjali plocu ..... svugde se javljao taj problem zbog napona? Gde zivite vi pa nigde nema stabilan napon? I kraj krajeva kakve to veze ima sa Pa800 elite verziju kao sto je neslov teme?

Ajde mi lepo da se sad vratimo na temu ....

x3meSRB
21.03.2011, 23:09
Pa ajde da mu ne kompromitujemo prijatelja verovatno ima neki magicni stabilizator.... ode tema off topic.....

nadam se da je u pa800ex nesto uradjeno sto se hardvera tice, bar da su stavljenje kvalitetnije komponente, vidim da u Libanu kosta 2799 dolara.... za te pare bi trebao da bude bolji od svog prethodnika.

Alek21
23.03.2011, 05:33
Ne vidim razloga zashto bi bila razlika u kvalitetu komponenti ugradjenje u Korg pa 800 Elite i Korg pa 800.

Ali ako je to sluchaj, onda je to sramota za Korga. Posle skandalom za RAM memorijom, Korg bi trebalo da ugradjuje "pozlacene" komponente na svim aranzherima da bi se oprao od srama.

Price i uputstva za Korg pa 800 tipa: nemoj da punish RAM do kraja, nemoj da isprobavash mnogo, nemoj ono, nemoj ovo je LUDA STVAR za 21 vek. To vam je kao da vam neko kazhe da ne radite na kompjuteru vishe od 20 minuta, da se nebi prepunio RAM. I nikako vishe od jednog programa ili maksimum dva mejla na sat ;)

I ovo sa naponom ne pije vodu (ili ne bi smelo da bude tako)- koliko znam i prethodni aranzheri su radili na struju (ma kakva bila - stabilna ili nestabilna), pa nisu crkavali ploche i ostale komponente.

x3meSRB
23.03.2011, 12:44
To i ja govorim, pa ranije klavijature dok se islo po barakama smo koristili od 130 do 220 hahahaha, znam da su mi se pojedine gasile koliko je struja ponekad bila slaba... svirao sam i na agregatima, pa se desavalo da varira struja i jos mi se nijedna nije pokvarila zbog toga.