PDA

Pokaži Full Verziju : pomoc za mikrofon


zsinkovity
17.02.2011, 19:52
kupio bih mikrofon za glavu zicani kondenzatorski,cuo sam da bolji su od dinamicki.... imam fantom na mixer. 200 do 300 evra.neki kvalitetniju... ali neznam koju da kupim koju su popularni... unapred hvala...

Burli
17.02.2011, 20:40
Moj izbor bi bio AKGC5900M, mada me buni ovo što si napisao da ti treba "za glavu žičani kondenzatorski mikrofon", ako misliš na pilot mikrofon neki standard je AKGC520 i on se prilično povoljno može naći...

doktor87
17.02.2011, 22:05
@zsinkovity

Verovatno si mislio kao sto kolega kaze na PILOT mikrofon (koji nije bezicni)...

Preporucujem AKG C520, odlican odnos cena-kvalitet i mislim da ti ne treba fantom na mikseti...ali nisam siguran!

@bracinaccar

Prvo sm58 je dinamicki mikrofon drugo ne mo's da ga obesis oko vrata i da pevas pa ne znam! =))

Sad zamisljam tu scenu i vristim od smeha....ali priznajem ti ovo ako nisi razumeo kolegino pitanje :)

p.s. Kolegu koji je postavio pitanje bih u buduce molio, kao i ostale da svoje postove pisu sto razumljivije u smisliu padeza, roda, broja i ostalih elemenata pravopisa. Svima ce nam biti lakse da pomognemo jedni drugima...Hvala!

zsinkovity
17.02.2011, 23:22
misliosam koju stavim na glavu i ide kabel do mixera, ne taj skojom moze setati, i treba baterija...( kako se zove taj skojom moze se setati?) ja mesam koja je zicani i bezicni...i izvini zbog greske,malo teskomi je jezik,ali trudim se:">.ako neko moze napisati koja je zicani,bezicni i pilot, zahvalio
pozz

aleksandar72
17.02.2011, 23:45
Zicani mikrofon ti je svaki koji povezes kablom direktno u mikser.
Pilot ti je mikrofon koji se postavlja na glavu, takozvani Headset.
Postoji takozvana Wireless bezicna veza, ili popularno na nazem jeziku "Daljinac",koja se sastoji od mikrofona gde je ugradjen predajnik(Sender),koji salje signal bazi(Receiver),koja je kablom ukljucena u miks.
I jedan i drugi model mikrofona mogu se naci u obe varijante.

Pozz

sstipa
18.02.2011, 00:03
Pozdrav svima

Kolega po tvom opisu tebi treba pilot-zicani

doktor87
18.02.2011, 00:07
Pozdrav svima

Kolega po tvom opisu tebi treba pilot-zicani

To smo vec zakljucili pre 3 posta...:)

namrgodjen
18.02.2011, 05:29
Ako naletis negde na dobro ocuvan akg c420, uzmi ga bez razmisljanja c520 je njegov naslednik ali bar po meni ovaj prvi ima bolje kacenje.

pedjajazz
18.02.2011, 15:23
Ima razlike izmedju C 420 i C520
a to su:
- prvo, C420 vise nigde nemozes kupiti ni nabaviti, mozes naci samo polovan, dok je C 520 najmladji model i trenutno hi end Akg-a za iskljucivo pilot vokalne mikrofone.
- drugo, C420 ima bolju i cvrscu konstrukciju, takozvanu resetku, dugotrajnija je
- kod C420 mic dolazi sa leve strane i ne moze se promeniti polozaj, dok kod C520 moze i na levo i na desno
- frekventna razlika je mala ali u korist C520
C 420 20Hz do 20 khz
C520 od 60Hz do 20 khz sto je za ljudski glas bas to to, niske nepotrebne frekvencije su eliminisane, mada u praksi oba totalno imaju isti sound, jedino sto C520 ima jaci gain, mada ako si ispred aktivne petnaestice, moze zadavati probleme sa brujanjem!
Uglavno vrede svaku paru!
Dodato:
Uglavnom bezite od AKG C444 i C555 C544, Shure Wh20 ,...to je za aerobik i fitnes i tako to,.. pa za pismene i na sajtu pise da nije za vokal nego za govor animacije,... a sreo sam mnogo ljudi koji su napumpani informacijama pricali da ti piloti zvuce mekano i masno, sa pregrst basova na sve strane,... a u stvari onaj sto im prodao i sam zna da to nije to, nego je bitno samo da se makne lova, i eventualno ispravi greska koju je neko napravio kada je kupovao takozvanu decju igracku u odnosu na C520!
<!-- / message --><!-- edit note --><HR style="BACKGROUND-COLOR: #d1d1e1; COLOR: #d1d1e1" SIZE=1>
Dodato:
Da zakljucim,.. preporucujem ti Akg C520, sa velikim kenonom, ne treba ti dodatni b29, sto znaci ukljucujes ga direktno u mikser koji ima fantom napajanje,...
Taj mic C520 bolje radi od C520L, koji ispada skuplji jer mu treba i b29, plus ti trebaju baterije,... plus stalno moras da ga kacis na kais,... isl....
Plus Akg C520 sa velikim kenonom ima na tom kenonu bass roll off prekidac koji eliminise niske frekvencije, nesto poput low cut.
Neces pogresiti,... mikrofon kosta oko 100 eura u oglasima nov,.. a u radnjama oko130 eura sa poreyom.
Posedujem ga dve odine i prezadovoljan sam. Licno sam ga uporedjivao sa pomenutim modelima, pa i sa shure Wh30 koji kosta 200 eura. Pobednik po meni Akg C 520!

kosmajac1
09.07.2012, 01:27
Shure WH 20 za Aerobik? ne bih rekao...

pedjajazz
10.07.2012, 10:28
Pozdrav Rade, to sto kod tebe zvuci WH 20 ko MIG 29, to neznaci da ce
kod ostalih tako raditi.
Mada mene generalno cudi kako to da jos uvek koristis taj najednostavniji
moguci pilot. Pozdrav Rade.
P.S. Imam dobru pesmu za tebe.
Postovano sa mobilnog uređaja

Dell
10.07.2012, 15:18
Gdje si vidio da Kosmajac u Nisu zivi :D

kosmajac1
10.07.2012, 17:31
hahahahah eh da sam rade :)

pedjajazz
10.07.2012, 21:29
hahahahah eh da sam rade :)
Postovano sa mobilnog uređaja
Dodato:
Po ovoj vrucini svasta covek moze da pomisli.
Steta, bas sam hteo da ti uzmem 500e za pesmu.
Postovano sa mobilnog uređaja

guerrini632
05.08.2012, 22:22
Tražim svoj 1. mikrofon za pevanje. Uklopio bi ga na PA800, pa ne znam kojeg od tolikih izabrati a želja mi je da je bežičani za na glavu, kao pilot ;). Svaki predlog bi mi pomogao oko izbora; Akg, Shure, nešto u tom pravcu,

ado_rado
05.08.2012, 22:42
Koji god da kupis pilot od ta dva neces fuliti!
Ja imam vec duze vrijeme AKG C520 i Shure WH20. Nekad koristim jedan nekada drugi zavisi gdje radim. Ako sam negdje u nekoj buhari onda koristim AKG jer nisam vezan sa kablom a ako sam negdje na lijepom mjestu onda Shure.
Malo sale nije na odmet. Imas nov ovde kod nas u Sarajevu da kupis Shure WH20 za nekih 180km. Kazem ti koji god da kupis isto ti je odprilike mozda mala razlika.

Javi se koji si kupio.

guerrini632
05.08.2012, 23:43
Ma da ali kakav ide oddajnik još uz taj mic. jeli to posebno se dokupi ili je to komplet ?
Dodato:
Najviše mi miriše zajedno set Akg WMS 40 Pro mini set + C520, mislim da je za 279 € to sasvim ok izbor, ako ima neko bolji savet nek me ispravi.
Dodato:
Ništa od plana sa wireless mikrofonom, za start danas nabavijo Beyerdynamic TG V35ds novog, srednji rang, dobro radi a i cjena je bila povoljna.