PDA

Pokaži Full Verziju : pomoc,za nov mixer


zsinkovity
16.02.2011, 12:27
treba mi pomoc,imam yamaha psr s900 a njegov vokal je jako lose,imam jos dve aktivne jbl.ne znam koju mixetu kupim,na koju ima dobar efekat i moze se lepo podesiti mikrofon....imao sam behringer ali to nije bas...gledao sam soundcraft EFX8 to mi svidja,ali nepoznajem,ne znam dali je to vredi? znam da powermate 1000 dynacord dobar,ali mene treba beY snaga,i to mi je velika. hwala wam unapred pomoc; JANOS

skoricnik
16.02.2011, 12:33
Prvo, koliki ti je budzet za miksetu?

zsinkovity
16.02.2011, 12:34
Oko 40 000 din,zato sam mislio soundcraft,ili gledao sam tc helicon harmony m ya vokal oko 300 eura ,ali bolje varijanta mixeta

darido
16.02.2011, 13:27
Souncraft Notepad 124fx je odlican mixer sa gb30 predpojacalima i efekti su uglavnom relativno dobri u odnosu na cenu koja je oko 150-160 evra.Ima 4 mikrofonskih i 4 stereo ulaza,idealan za one man band i za duo..

Pozz

Ace
16.02.2011, 14:05
@zsinkovity
Drug, pridrzavaj se do naslova teme koje si otvorio. Milsim kad pitas o neki skroman mikser nemas potrebe da pricas o voklane procesore, yamaha s900 il ti PM1000. Sve zivo si nabrojao.
Budi konkretan kako bi forumasi mogli dati konkretan odgovor.

makso68
16.02.2011, 15:53
Drugar,može se u vocal procesoru na PSR S 900 prekrasno naštimati mikrofon i efekti,ali ti to izgleda nisi ni pokušavao.Najlakše je reći ne valja ili ne može..
Uđi tamo u MIC.Settings,pa ćeš vidjeti da ima i 6-pojasni equileiser,compressor, noise gate,echo i delay,što nemaš ni na mnogim miksetama.Ja sam pjevao preko vocal procesora na Yamahi PSR 3000,a to je za generaciju starija sprava od PSR S 900.Uvjek sam imao fantastično naštiman mikrofon,kao i sad na TYros 2,a kod tebe je potpuno isti MIC.SETTING.Znači da slobodno možeš koristiti i bilo koji mikser bez efekata,a i bez snage,pošto već imaš aktivne kutije.Pozdrav!

aleksandar72
16.02.2011, 15:59
Pretpostavljam da su 40000DIN odprilike 500EUR...zanci za te pare mozes kupiti solidan mikser!
Pomenuo si Soundcraft EFX...odlican izbor, pogledaj i uporedi Allen&Heath miksere iz ZED/FX serije sa Soundcraftom EFX/MFX, pa sam odluci.
I jedan i drugi su odlican izbor!

Pozdrav

energy
16.02.2011, 16:52
ti je oko 400e.Ako postoji ikakva sansa da skupis jos stotinak evrica i kupis powermate600/1.To zadovoljava ama bas sve potrebe za uzivo muziku.ima dva procesora od 24 bita i radi fenomenalno jedino sto ti snaga bezveze lezi u mikseru,ali moze da zatreba nikad se nezna.A ako si bas u skripcu sa parama ima neka martin vilsman mikset sa dva procesora samo sto imaju 16ili18 bita.ali mogu ti reci da sasvim korektno radi mikser mislim da nosi oznaku xxx8000.nemogu tacno da se setim slova.ona je nova oko 400e.imas na internetu nesto vise o tome

domino
16.02.2011, 17:18
@zsinkovity
Kad vec imas aktivne JBL, kupi Allen&Heath ZED 10(12)fx ili Soundcraft EFX 8, recimo.
Takodje dobra preporuka je Souncraft Notepad 124fx- jedini minus su kruzni potenciometri za jacinu, umesto klizaca (sibera)...
To je to za ONE MAN Band :)

Pozdrav

Beethoven
16.02.2011, 20:46
Pridruzujem se kolegama koji su predlozili Soundcraft. I dodajem: JBL i Soundcraft su firme pod okriljem Harmana i to u kombinaciji (po meni) najbolje radi a i lepo je znati da ti je oprema iz iste firme.

Znaci, glas za Soundcraft. Ja imam JBL kutije i MFXi8 ali i EFX je odlican izbor (pritom je i jeftiniji), kao i Notepad.

Pozzz

pedjajazz
16.02.2011, 21:18
Upravo teko pridruzujem se kolegama koji preporucuju Soundcraft i Allen&Heath Zed seriju.
Licno sam imao istu nedoumicu i pre mesec dana sam resio problem.
Powermate 600/1 ne preporucujem, em sto je star oko 14 godina i plus je aktivan i tezak sto tebi ne treba.
Mnogo savremeniji je Soundcraft Efx8 ili Allen&Heath zed 12fx. Soundcraft je oko 400 eura nov, a Allen&Heath je oko 450, takodje nov.
Trenutno samo u artistu i playeru imaju oba modela, najbolje je da poneses tvoje kutije i direktno uporedis oba miksera i nema greske, Notepad 124fx je za home recording. Ja sam pazario efx8 za 300 eura, star nedelju dana preko oglasa,... ispalo tako,... utisci su fantasticni!

zsinkovity
16.02.2011, 22:06
probao sam da budem konkretan,ocu da kupim mixer na koju ima dobar efekat.inacen yamaha je odlican klavijatura za nase madjarske muzike.pozrav acekorg
Dodato:
hvala svima

pedjajazz
17.02.2011, 00:02
Svaki Soundcraft Fx ima ima ugradjen Lexicon efekt procesor,... koji je Vrh, pogotovu sto se tice reverba,....mada ja konkretno na efx8 koristim studio delay za koji mi hall i ne treba, jer ga u stvari i ima taman koliko treba,... a na pocetku svirke, kada sviram balade, strani pop, i to,... koristim large Hall,....pa posle predjem na delay, zbog tipicnog sounda narodnjackog i da brate odmorim glas,... na sledecem linku mozes cuti sve leksikonove efekte kako zvuce u praksi,.... i to bas na ovim potencijalnim tvojim buducim mikserima,....
http://www.soundcraft.com/products/product_extra.aspx?pid=148&eid=27

U svakom slucaju preko aux mozes i sa jamahe dodati po koji efekat,... mada nema potrebe,...
Sto se tice Allen&Heath miksera, on ima sopstvenu fx tehnologiju, koja je takodje ok,... skoro kao kod soundcrafta,... ali ipak ne,.. i podesavanje je komplikovanije,... Najveca prednost Allena je ta sto ima shibere 100mm, sto omogućuje preciznije stelovanje,.. pogotovu u masteru,.... sa dve aktivne kutije i aranzerom i dva vokala u mikseru,.. grafik eq ti i ne treba,.. koji inače oba miksera i nemaju.
Druze ako imas tu lovu u dzepu i ozbiljan si, rekao sam ti već, idi do radnje i probaj,... ali sa tvojim kutijama,... ja bih poneo i moj mikrofon i moju klavijaturu,... oslonio bi se na moje uvce i kraj price! A da kupujes brand,.. kupujes! Obe firme su vrhunske,... lako ces ih i prodati sutra,....ma sve sam ti rekao. Srecno!!!

domino
17.02.2011, 00:57
@zsinkovity - Probaj neki Yamaha mikser, dopasce ti se ako vec volis Yamaha zvuk.

@pedjajazz
Mislim da A&H koristi Digitech FX procesor, nema svoj. Ako si koristio/koristis Soundcraft/Allenheath miksere novije generacije, ne mislis li da je 100Hz previse visoko za RUMBLE filter, i da je 3.5KHz u parametarskim malo ?
Kod vecine je to 75/80Hz...A parametarski do 5KHz.

Pozdrav

pedjajazz
17.02.2011, 01:11
100 Hz jeste previse,ali moj efx8 jedini je mikser bez lowcuta iz soundcrafta, i ima jedan aux,...Ja ionako nebi koristio taj low cut, jer isece bukvalno sve pogotovu na vokalima,... jedino na klavijaturi mozda ponekad, mada sam sada sredio sve ritmove i nema sanse da zabruji, a i brate smanjim mu bas ako treba i kraj,..Meni bi najvise odgovaralo kada bi ga stavili na mikserima da sece ispod 68Hz,... to bi bilo to,...
A za para eq,... pet je previse takodje,.. jedino ako hoces da radis na srednjaka,.. pa kada si molim te reci mi stavio na 5khz potenciometar, i sta si na donjem uradio, isao u minus ili plus,... Jedino ako hoces bez srednjih da radis, da bude metalize sve,.....
A za Allen sta znam, sumnjam da je digitech procesor, jer on pripada Harman korporacij,i gde je soundcraft, jbl, lexicon, akg,... tu nema allena,... mozda u starijim mikserima je bio digi,...

aleksandar72
17.02.2011, 02:18
A&H koriste Digitech procesore ;)
ne znam da pripada oficialno HARMANu, znam da je WARWICK generalni distributer...ranije su pripadali DOD korporaciji.

pedjajazz
17.02.2011, 02:44
Znaci Allen ipak ima digitech, aha,... mislio sam na digitech da pripada Harmanu, a ne na Allena.

aleksandar72
17.02.2011, 03:09
U pravu si da DigiTech (od nedavno) pripada HARMANu, proverio na njihovu Web stranu!...ali sigurno je da WIZARD serija koristi Digitech procesore...jel isto u ZED seriji, ne znam...trebalo bi.

Cisto sumnjam da ti ukljuceni Low-Cut sece frekfencije vokala...posto potreban bass kod muskog vokala se nalazi oko 300Hz(+/-50)..kod mene je svaki put ukljucen.

a MF preko 3.5KHz neophodna samo u realizaciji nekog filmskog projekta ;)

pedjajazz
17.02.2011, 09:52
[QUOTE=aleksandar72;
a MF preko 3.5KHz neophodna samo u realizaciji nekog filmskog projekta ;)[/QUOTE]
Evo domino, vidis da je MF preko 3.5 kHz smesna stvar, kad aleksandar kaze,... to ti je to!
@aleksandar72
Ja na efx8 i nemam low cut, ali kada se setim pre kada sam ga koristio na behringeru,... kada se ukljuci jasno izmeni zvucnu sliku,....
Znam u kojim frekvencijama se krece ljudski glas, i da srednji eq i double para eq najvise tu zbog vokala.
Medjutim u praksi (na Balkanu) dobro je dodati metalne gornje frekvencije, i malo basa, ako ne na mikseru, a onda da ti pokupi sa razglasa preko feedbacka;),
e u tom slucaju kada naviknes na takav sound, low cut od 100 hz isece zamasteni nastelovani glas:-O,...moje misljenje

domino
17.02.2011, 11:20
Sala salu stize :)

Evo malo poredjenja:
-Dynacord -low cut -80Hz ; para/mid - 8KHz !!
-Yamaha -low cut -80Hz ; para/mid - 5KHz
-Peavey -low cut -75Hz ; para/mid -5KHz
-Behringer -low cut -75Hz ; para/mid -5KHz

Sve za filmsku industriju ;)

Budite objektivni i nepristrasni. Govorimo o LIVE mikserima i situacijama u praksi. Ima situacija da pevaci imaju sklonosti ka odredjenom tipu mikrofona, koji nije uvek SHURE.
Pojedini pevaci, imaju sibilante i nazalne tonove koje nije lako srediti bez dobre parametarske kontrole. O akusticnim instrumentima da ne pricam - bez parametrike to je agonija.
Nije uvek samo aranzer i pevac (i sam za sebe),na mikseti...

OK, hvala na odgovoru. Idemo dalje.

Pozdrav

energy
17.02.2011, 18:44
"pedjajazz" Dynacord pm600 jeste star 14 godina,ali on i posle toliko vremena kosta vise nego neki od novih soundcrafta i alena te kategorije.i cena sama od sebe govori.da li neko zna nekog da mu se pokvario powermate(a da je iole vodio racuna o njemu,neracunajuci sibere koji su potrosna roba).Po meni nije uopste tezak,a pored svega toga ima sve moguce efekte koji su odlicnog kvaliteta i mogu da se kombinuju dva po kanalu kako god tebi odgovara.Dynacord i jbl je odlicna kombinacija.I pri tom sa dynacordom nemas ama nikakvih problema sa slabijim naponom.Mislim da je u toj kategoriji neprevazidjen jos uvek.Mada uvek mozes da probas mikser negde kod kolega,dosta ljudi ih ima.a sa druge strane ovde negde na sajtu sam video potpis cini mi se"nekupuj ono sto nemozes da prodas".dynacord se mnogo lakse prodaje od bilo koje druge miksete.imaj na umu da ces opet mozda menjati opremu za bolju.

pedjajazz
17.02.2011, 20:21
Na powermate 600 sam najvise do sada radio,.. i nisam ga kupio kada sam odlucio da uzmem mikser za sebe, jednostavno zaljubio sam se u soundcraft mikser i u leksikonov efekat ugradjen u njemu, zato kolegi i preporucujem, to naravno na cemu sam zadovoljan, a to sto kosta mate neka kosta, a ti kupi jos jedan da ti se nadje,....
P.S. Procitaj lepo postove,... ja nisam postavio temu, vec samo davao preporuke!!!
Moj problem je resen odavno bez dinakorda,... a i sta ce coveku dinakord kada ima aktivne JBL!!!!!!!!!!!!!

Beethoven
18.02.2011, 00:04
Low cut od 100Hz radi odlicno na Soundcraftu. Visok bi bio i na Dynacordu i na ostalim mixerima ali na Souncraftu je sasvim ok. JA ga koristim samo u extremnim situacijama, kad je prostor uzas, kutije blizu.... A sto se tice aranzera, njemu Low cut nije ni namenjen, korekcija od 1-1,5dB bassa na Soundcraftu resava 99% situacija gde je bass visak. I to radi savrseno, bez Low cut-a.

Mada, da se ja pitam, ja bi ga stavio na 80Hz... :)

Pozzz

igzp
06.03.2011, 14:08
Meni za vokal ubedljivo najjace radi Allen&Heath ZED serija. Imaju vrhunska predpojacala. Ja imam ZED 12 i kupio sam Lexicon MX 200 efekat, to zvuci ko sa CDa. Pevaci ce ti biti zahvalni. Ko je god radio samnom pitao me kakva je to mikseta jer nemoze da veruje kako dobro izlazi vokal. Sad vidim da ZED serija ima i miksete sa efektom, neznam kakav im je efekat, al sa lexiconom radi savremeno.