PDA

Pokaži Full Verziju : Pomagajte, Pa50 problem flopy


Milos_91
10.02.2011, 14:58
kolege pomozite, nece da mi cita floppy na pa50, otvarao sam je danas 3 puta, zamenio 3 nova citaca sam ubacio i opet nece da radi, ubacim disketu i pise kao da nema diska, da se formatira, ja da ga formatiram, opet nece. sve sam pokusao, citao na forumima vase probleme, i sve to uradio, otvorio, ocistio sve, zamenio citac, zamenio magistralu, sklopio i opet isto kaze. ne znam u cemu je problem, ako neko zna nesto neka javi. kad ubacim disketu pise no disc/ formated, i sve tako. ne znam sta je, da nije mozda i na ploci se nesto desilo. pozdrav kolege, izvinjavam se.

milos1
10.02.2011, 15:06
pozdrav! Jesi li probao neki drugi floopy mozda je do njega! ko zna !probaj pa javi! :(

Milos_91
10.02.2011, 15:14
probao sam druze, kupio sam 10 disketa, i svaku probao isto pise. otvorio klavijaturu, zamenio citac, opet probAO diskete i opet isto, ne znam sta se desava, poludecu

milos1
10.02.2011, 15:19
Stvarno mi je zao! jesi odneo kod nekog majstora?

Milos_91
10.02.2011, 15:24
nisam jos, prvo da vidim zna li neko nesto, tj da li moze da mi pomogne. a ako ne, moram nositi kod majstora.... al ne znam sta cu da radim vise

sstipa
10.02.2011, 15:26
probaj da ubacis disketu starim setom i da ga ucitas ako nece onda - OS ako je prepozna ucitaj g a pa onda vrati set

Dusko
10.02.2011, 15:31
Kompjuterski floppy drajv ne pase na korgu. I ja sam to probao, ali su samo fizicki isti. Drugim recima, mora se kupiti, ako je u kvaru, floppy drajv za sintisajzer.

Milos_91
10.02.2011, 15:39
nece da prepozna, i dalje isto pise
Dodato:
izgleda da cu morati da kupim novi, al ne znam gde mogu da nadjem sad uredjaj?

Dusko
10.02.2011, 15:47
Znam jednu prodavnicu u Subotici koja je vrsila popravku floppyja sad cu ih pozvati, pa cu ti odgovoriti, da li to jos uvek rade i koliko kosta popravka.

sstipa
10.02.2011, 15:47
E jedino da uradis reset klavijature ali ce ti tada sve biti obrisano ali je moguce da proradi i flopy pa onda uradis bekap i sve je po starom
Dodato:
Ako ti nije problem napisi sta si radio pre svaga ovog pa ti je zakucao flopy

Milos_91
10.02.2011, 15:53
vazi Dusko, javi mi, hvala.
Nista, nisam koristio uopste flopy jedno 6 meseci, i sad da ubacim neki set uzeo od druga, i kad sam ubacio flopy, ono nece, nista ne funkcionise. pise kao no disc. nista ja nisam cackao pa se to desilo, jednostavno cim sam ubacio flopy, isao na Disc, Load i ono pise no disc/ formated

sstipa
10.02.2011, 16:01
Probaj ovo
Uzmi neki dis ubaci i probaj ga formatirati u klavijaturi i sonda snimiti svoj bekap.....negovori unapred da nece nego ustani i probaj !

Milos_91
10.02.2011, 16:06
kad ubacim disc, pritisnem format pise ovako: Cant read disc, pres enter. nije tacno da samo sedim, vec dva dana se nerviram!!!!

sstipa
10.02.2011, 16:11
Pa pritisni enter ako prihvata

Milos_91
10.02.2011, 16:13
problem je to sto NE prihvata, ovo pise da kao disk nije unutra, i nece da prihvati

sstipa
10.02.2011, 16:16
Ok probaj da saznas od nekud kako se cisti flopy pa pre majstora probaj to jer od nekoriscenja se verovatno nakupilo svega po citacu
Pooooooozz javi kad odklonis kvar sta je bilo i kako si resio !

Milos_91
10.02.2011, 16:19
vazi, hvala, pokusacu i to.

Damir_Coma
10.02.2011, 19:22
Kolega jesi li pokusao da reinstaliras OS ponovo, tj. prihvata li disketu kad boot-a? Ako nemas OS skini ima ovdje u download sekciji, i pokusaj. ima negdje napisano i detaljno uputstvo kako se to radi prelistaj forum. I nemoj se nervirati, tako neces nista postici, smiri se samo i polako, rijesit ce se to nekako. Pozz

Nemanjam
10.02.2011, 23:16
Kompjuterski floppy drajv ne pase na korgu. I ja sam to probao, ali su samo fizicki isti. Drugim recima, mora se kupiti, ako je u kvaru, floppy drajv za sintisajzer.

A otkud to da flopi drajv nije isti sa racunara i sa korga?
Ja sam stavljao sa racunara i radi bez problema.

pepini
11.02.2011, 01:24
to bi bilo super ali stvarno ne vjerujem jer sam probao pre 7-8 godina na roland va76 i nije radi pa sam morao da narucim iz subotice orginalni jer kompj.jednostavno nije mogao da se instalira.

pedjajazz
11.02.2011, 02:54
Milose, ja mi mislim da ti se prilikom poslednjeg ucitavanja tudjeg nepoznatog seta poremetio global, tako da ti je flopi ok, samo treba da loadujes tvoj stari global,.. ali kako kada ti flopi trenutno nista ne ocitava, a koliko sam razumeo nemas ni sd, ni hard, pa da ga ucitas tvoj stari global iz tvog seta koji si koristio.
Sto znaci ili factory reset, pa zatim nadam se da imas tvoj set na nekom flopiju, ako ne, znam u smederevu majstora koji ce ti za 10 eura srediti stvar.
Naravoucenije:
kada na pa seriji ucitavate novi set ucitavajte samo , perform i style posebno, bez globala i programa. Suprotno moze dovesti do ovakvih problema, ili moze se desiti da vam potenciometri, slajderi rade samo na maksimumu, ili nikako, ili da vam izbacuje na bojama isti efekat non stop, ili rade boje bez efekata ili slicno,... Ne UCITAVAJ GLOBAL ubuduce!!!

Milos_91
11.02.2011, 11:37
hvala nemanja.
pedja, sad cu probati faktory reset, pa cu probati da ubacim opet disketu, imam set ne njoj. pa izgleda da se sve kopiralo, mislim i global, sad cu videti sta se desava. ako ne, ne gine mi taj tvoj majstor, pa idemo na pice. :) pozdrav

asmir90
11.02.2011, 12:10
kolega mozda ti ne valja kabal koji povezuje floppy sa plocom na klavijaturi.vidim dosta njih govori uradi sistem ali kako da uradis kad ti floppy nista ne cita...provjeri kabal ili probaj ga zamijeniti ako mozes gdje naci drugi...pozz

Milos_91
11.02.2011, 13:08
menjao sam, kupio nove magistrale i opet isto izbacuje. verovatno je onda do sistema, sad jurim i pokusavam da ga oborim i opet instaliram. da li mogu od pa50sd da uzmem sistem?

sstipa
11.02.2011, 13:19
Kolega nemoze OS od SD a mora bas taj sa flopijem , jer nisu isti i tek onda ti nebi prepoznao flopy
Dodato:
Da zaboravio sam i neuzimaj OS nabudzen - modifikovan nego osnovni koji mu pripada cinimi se da je to verzija 1.00 potrazi na Korgovom sajtu

Milos_91
11.02.2011, 13:30
ok, hvala. potrazicu
Dodato:
nista, nema mi spasa.... probao sam da oborim sistem i dignem novi, oborio sam, sam ubacim disk sa os i krene da ga instalira i odjednom pise ERROR, i nece. sad mi ne radi klavijatura uopste. tako da sam odneo kod majstora, javicu sutra sta je bio problem i koliko to kosta :)

pedjajazz
11.02.2011, 17:58
Bre milose, rekao sam factory reset, a to nije obaranje sistema, ja stvarno vas ne razumem, ni tebe ni ostale, trebao si samo da mu vratis stari global, ili onaj fabricki,... nista sada, daj lovu,... ocekujem da ce da te opali oko 40 eura!

stefani91
11.02.2011, 19:20
Koji operativni sistem imaš na kompu? Ne na klavijaturi, nego na kompu? Ja sam se isto tako utropivo da mi je riknuo flopy dok nisam shvati da je problem u tome što flopy snimam na windows 7, a kad sam probao na xp-u radilo je super, svašta sam isprobavao i neće da proradi na sedmici. Eto taman i da pitam da li se neko sa foruma sreta sa ovakvim problemom, a možda je i kod tebe to.

Milos_91
11.02.2011, 19:38
pedja, probao sam ne moze ni factory reset, tako da neka sad to kod majstora pa cemo videti sta je problem. samo da ne bude i vise od 40 eura.
stefani, imam xp, nemam 7-cu. tako da ne znam

pedjajazz
11.02.2011, 20:06
Tacno je da na windows 7 zeza flopi, no to nema veze sa pa50!!! Hoce i na XP da zeza po neki put i da ne prepoznaje,.... flopi je najkompatibilniji sa windows 98 operativnim sistemom, tu nema greske, zato je najbolje kupiti eksterni flopi sa usb prikljuckom, cena oko 15 eura marka ibm, i miran si!
A milosu srecno kod majstora, javi obavezno sta si uradio!

casi
12.02.2011, 22:31
A da li si zamenio original model flopi drajva od Korga Pa 50 ako si stavio nekompaktibilan zato nece da radi

Milos_91
13.02.2011, 23:39
cekam majstora da javi sta je problem, kaze izgorelo nesto na ploci, neam pojma ni ja. u sredu stize odgovor.

pedjajazz
13.02.2011, 23:51
Druze moj, koliko ja vidim odrace te taj majstor kao panta pitu!!! Kakva bre ploca, sta taj prica,... u stvari osetio on da moze da ti izvuce lovu i u tome je poenta.
Samo da naglasim jos nesto,... Flopy drive na Pa seriji je kompatibilan sa komjuterskim flopijem,... licno provereno!!! Tako da prvo sto si mogao uraditi je to sto si mogao da kupis u comp shopu flopi i uz malo truda sam ga zamenis. Ukupan trosak 600din.
A ti veruj tom lopovu za plocu,... do sada nije zabelezen slucaj kvara ploce na pa50, nije to pa800,... Ej ljudi moji, ma to nema veze sa flopijem,... Idi sutra kod tog prevaranta i j...m...
Ako ne, onda plati pa pozlati. Mozda ce ti reci da treba da menja i Rom,..RAM!!!!! pa plati i to..
Ne zameraj mi, ti si sigurno dobar decko koji je malcice i naivan pa veruje kakvim majstorima, koji su na recima vrlo vesti,... Daj Boze da gresim!!!

dadodream
14.02.2011, 10:15
vidim da si pokusavao mjenjati flopy sve ti je kolega pedja rekao dobro.samo da te podsjetim da neki flopyji imaju jumpere sa kojima mjenjas polaritet pa ti ga onda prepozna kljava zato ti mozda drugi flopije nije prepoznao

Nemanjam
15.02.2011, 00:16
Ljudi i ja kada sam uzeo moj pa50 odmah sam promenio flopi za svaki slucaj.I to sam uzeo standardni za kompjutere,zakacio,zasrafio....I dan danas radi bez problema,nisam dirao nikakve jumpere.I to ti je jedno 10ak minuta posla..

Milos_91
17.02.2011, 21:25
kad god se aktivira flopy, tj ubaci disketa, izgori neki pretvarac od 5 volti, tako da je bruka, em ce me odrati em ko zna jel moze sta da se uradi. probao sam druze 3 druga uredjaja nije htel, uspeo je decko da digne sistem( tj majstor, i nije prevarant, dobar je decko) i kad je probao beckup da vrati opet nije hteo da ucita flopy, a ne zna ni on kojim cudom je uspeo da ucita operativni sistem. zanima me da li moze da se zanemari flopy, i da se preko kabla MIDI to USB ubaci beckup i neki set, a flpy da izvadim i razlupam. :) uh

bracinaccar
17.02.2011, 21:41
kao sto kaze kolega moras daresetujes klavu na fabricki podeseno i posle bi morao da proradi....

Milos_91
18.02.2011, 01:01
zna li neko uopste postoji li neki nacin da se ubaci set u klavijaturu bez flopy-a, bilo koji nacin, ajde kolege razmislite :) pozdrav

pedjajazz
18.02.2011, 01:14
Drago mi je sto taj majstor nije prevarant, kao sto si rekao,... a dobro je i to. sto si konacno podigao operativni sistem,...

Ne postoji nacin da preko midi kabla i sl, ubacis bilo sta u pa50,... moze samo preko slota na kom kacis flopi,.. eh sada da li ces da na to da ukljucis neki drugi externi citac podataka, ne znam, verovatno moze!!!!
Iz svega ovoga sto je napisano do sada, ja mislim da ti je otisao connect slot za flopi na ploci tvoje masine,... kako resiti,... ja ne znam, na zalost!!!

Milos_91
18.02.2011, 13:08
valjda zna majstor, to je nesto i pricao, podigao mi je sistem al ne moze sad da ubaci fabricke ritmove i boje, da uradi beckup, isto zeza flopy. ne znam, danas konacna odluka, videcemo na cemmu sadm. hvala kolege.