PDA

Pokaži Full Verziju : JBl m360 mkII-iskustva?


Milan$
10.02.2011, 02:29
pozz drugari...u fazi sam nabavke novih kutija..pa vidoh lik prodaje ove JBL kutije,ali ne nadjoh nista na forumu o njima..pa mi recite ko je imao iskustva s njima da kaze impresije?inace vidim da su tropojasne,15 " bas,na 350 wati..pozdrav

neshatomic
12.02.2011, 03:31
Imao sam pre par godina.
Kada su u fabrickom stanju,vrlo lepo rade,dubok lep bas,dobri srednji i visoki!

Imaju 15icu koja trpi tih 350w kad hoces i sa njom nema greske,srednjas je 8ica vrlo kvalitetna,ali ima strasno tanak karton,pa je sklona pucanju,a kada pukne ,membrana obicno ode u krug oko kalote,mozes samo da kupis nov rikon,koji je vrlo tesko naci i kada ga nadjes skup je mnogo,preko 100ev...Visokotonca ima dva po kutiji,to su male hornice,koje su najneznije koje sam ja u zivotu video,ferofluidne,20ak watti komad,ko god je te kutije imao znam da su mu crkavali ti visokotonci,a kada crknu mozes samo da ih namotas,a posle motanja ne sviraju ni priblizno kao original,rikon mislim da nema za njih da se nadje u prodaji!

15ica je jblova m252
8ica srednjas- JBL m209-8 koja je ista kao ona iz SRx stare serije,sa tim sto je ona verzija ( m209A) za srx seriju motana aluminijumskom zicom ,a ova bakarnom...
hornice nisu pravljene u JBL fabrici,vec je radila danska firma VIfa te visokotonce za JBL...

Pored svega toga kutije su prilicno teske i nezgrapne za nosenje...


http://www.jblproservice.com/pdf/Sound%20Power%20M-Series/M360mkII.pdf

Milan$
12.02.2011, 11:16
hvala druze na informacijama...verovatno cu ih zaobici ako je tako kao sto kazes...pozdrav i hvala jos jednom

neshatomic
12.02.2011, 13:02
Tako je 100 % ;) .Ali ne moras mene sa slusas slobodno idi pogledaj ,ali obavezno obrati paznju na stvari koje sam ti rekao...

Nekada je takve kutije imao Medeni mesec 4 komada (pre 10ak godina)

Ja moje kada sam kupovao imao je covek 6 komada,jedva sam probrao dve kutije od 6 sa dobrim srednjasima,basovi su bili extra na sve 6 kutije,dok su visokotonci bili upropasceni svi!
Kasnije sam zamenio ove tvitere i umesto ta dva po kutiji mala fabricka ,stavljao sam po jedan JBL 2402h tviter koji je oko 250ev komad nov,ja sam platio dva polovna 200ev...

http://www.jblpro.com/pages/components/uhf_drvs.htm

Morao sam malo da prepravljam skretnicu,jer je ovaj 2402h mnogo efikasniji,ali kada sam prepravio,kutija je radila bolje od fabricke varijante ,dalje je mnogo bacala visoke i nikad nisam posle imao problema sa crkavanjem!

Ali mislim da se za 500ev + eventualno drugi visokotonci kao ja npr 200ev + muka oko prepravke... se apsolutno ne isplate,jer za 700ev siguran sam da imas mnogo bolje i prakticnije kutije da nadjes!

POZZ