PDA

Pokaži Full Verziju : PSR YAMAHA 3000


fico
22.02.2007, 22:31
Jedno pitanje za one koji dobro poznaju ovaj aranzer .Na ovom sintu mozes da pomesas dve boje za desnu ruku i to mu je mozda jedina mana naspram drugih sintova u njegovoj klasi .E sad pitanje .Kad izaberem pesmu iz MDB u nekim ritmovima ne u svim kad za desnu ruku izaberem jednu boju i upalim ritam kad svira ritam na desnoj ruki mi pored osnovne boje svira jos jedna kao dual ili terca .Posto ne mogu da pronadjem gde se to podesava pitam vas jer u tom slucaju bi imao na desnoj ruki tri boje ako se moze kako to podesavati i gde. Verovatno ima to isto i Yamaha 2000 1500 i njoj slicne pa zato je vec neko sigurno imao kontakt sa tim.

Korgminator
22.02.2007, 22:52
jedno pitanje za one koji dobro poznaju ovaj aranzer... :) ne poznajem ovaj aranzer dobro, ali znam za sigurno da ovo sto si zamislio je moguce...i ne da samo mozes tri boje imati nego mnogo (ne znam tacan broj). ako pratis onaj drugi forum, dobro se sjecam da je bilo tamo pitanje i svadja u vezi ovoga, gdje su neki tupaci tvrdili da ne moze a subasic im pokusavo da objasni da moze...trebas pronaci nekoga ko se bas razumije u aranzere, pokusaj i zlatku da se javis preko foruma mozda ti pomogne.

fico
22.02.2007, 23:18
Mislim da sam tamo na black listi zbog tog sto sam imao na yahoo.com mail u kojem se je naslo po nesto od clanova sta se tamo dobija za novac .A posto ne krijem ni ime ni prezime ni nista kod registracije pa tako ni na mailu na par mojih mailova sto sam slao niko ne odgovara pa me je i prosla volja da idem glavom kroz zid ili trazim neka objasnjenja zasto je to tako.Prihvatio sam cinjenicu da tako mora da bude i gotovo. Nadam se ipak da ce neki kao marco vaxter psr i jos po neki koji su imali vise kontakta sa ovim sintom znati odgovoriti a ako ne nije smak sveta zbog toga .Zelja mi je samo upoznati sint kao sto sam upozno korga tako i ovog pa ko zna mozda bude sledeci neki xxy sint ali zelim o onom kojeg imam znati sve.To ti je kao kad dovedes sebi zenu pa ju prvu godinu razgledas sa sviju mogicih strana i polozaja a nakon 20 godina braka navece samo reces pa zar opet koji je dan danas :oops: Malo sale za zdravlje

marco
22.02.2007, 23:48
Fico, ta druga boja (terca sto kazes) se pojavljuje zato sto je upaljena opcija (dugme) HARMNY/ECHO. Kada pritisnes direct access i to dugme, mozes da izaberes setovanja za tu opciju. Koji tip drugog glasa ce da ti svira, da li ce da svira na main 1 ili 2, dali ce samo da svira samo u chord (tj. da li hoces da se taj efekat cuje samo na tonovima koje si uhvatio na aranzeru, naprimer ako si uhvatio c dur, taj drugi glas ce se cuti samo na C,E i G ako je ukljucena ta opcija chord, odnosno na svim tonovima ako nije), imas tu i tremolo opciju ... Pogledaj to, mozes lepo da dopunis boje sa tim.

flosarka
23.02.2007, 00:06
Pa da nisam možda i ja tamo na crnoj listi jer sam isto nešto pitao i više od 14 dana uopšte mi niko ne odgovori?
Ili šta je ovo ljudi?

marco
23.02.2007, 00:13
Pa zavisi sta si pitao/odgovorio. Ako si pitao nesto cime ces pomoci drugima da nesto urade, a da za to ne "tresnu" 120 eura, onda jesi. Eto ja sam "popio" sut kartu odande, zato sam rekao jednom liku da nesto moze da uradi preko Style Worksa, dok ga je ...... ubedjivao da to uradi preko XGworksa, koji je naravno tezi za rad.

toma
23.02.2007, 00:18
samo iskljuci opciju HARMNY ili kako se vec zove
i nece ti se drugi ton javljat.

znam neke koje tu opciju koriste za terce ali t mi je bezveze jer je to neka mjesvina terci,kvarti,seksti i sta ja znam vec.

koliko se sjecam da tu mozes nariktat i triler
znaci da uzmem primjer (stisnes c i d zajedno i on sam odsvira triler) ali to ja nikad anisam korostio

ima jos svakakvih zgodnih "gluposti" pod tom opcijom HATMONY

ja se jos uvjek j........ sa psr-3000 ali nadam se da cu ga skuziti do kraja

sada i ja imam jedno pitanje

prije nekoliko dana sam skinuo neke boje iz download centra
od psr-1100

ali kad sam ukucao boje harmonike
mogu svirati samo jedan ton
nemugu vise tonova odjednom

stisnem tercu i onda se javljaju neki medjuzvukovi

zna li neko u cemu je problem

pozdrav

marco
23.02.2007, 00:27
U HARMONY se nikada ne moze dobiti prava terca. Nesto slicno nasoj terci (navise) je opcija COUNTRY DUET koliko se secam. Ako naprimer uhvatis C dur u aranzeru, sa tom opcijom ce se u desnoj ruci kada pritisnes naprimer C cuti i ton E.
Tomo, proveri da ti nije ukljucena opcija mono/poly. Kada je ona ukljucena (na mono) onda se lepo cuje samo po jedan ton. A kada pokusas da uhvatis akord ne moze, nego "brljavi". MOno opcija se korristi kada na boju stavljas portament0.

toma
23.02.2007, 00:41
imas pravo bila je ta opcija ukljucena sad radi kako treba

posto sam nov sa yamahom moze li mi netko reci

kako da u ritmu promjenim drum kit
jer neki ritmovi su ocajni pa bi zelio to napravit da zvuci kako se spada

marco
23.02.2007, 00:55
Posto je to novija Yamaha mozes ovako. Prvo dok si u glavnom ekranu, sa dugmetom part on/off aktiviras da ti se na dnu ekrana vide isnstrumenti. Da pise RHY1 RHY2 BASS CHD1 ... i atko dalje. Ispod ekrana se nalazi 8 dugmadi, za osam kanala. Tacnije 16, posto ima po 2 jedno ispod drugog. Ti pritisni gornje, na kanalu koji hoces da zamenis. Naprimer za bass, pritisnes gornje dugme kod broja 3. Automatski te sint baci u sekciju bassa, i na boju koja je trenutno u ritmu. E kada se to desi, mozes da izaberes novu boju. I tako odradis redom za sve instrumente koje hoces da zamenis. Kada zamenis sve sto hoce, uudjes u style creator, i kada udjes, odes direkno na SAVE, bez ikakvih podesavanja. NAPOMENA : Kada ovako menjas boje, boje se menjaju u kompletnom ritmu. I u introima, i u prelazima, i u mainovima.
Ako hoces da namestis razlicit naprimer bass u mainu A i fill A, onda PRVO moras da udjes u style creator i da tada namestis boje, pa tek onda da zapamtis.

Znaci - ako hoces promenu u celom ritmu, izvrsis promene na glavnom ekranu, pa onda udjes u style creator, i directno ides na SAVE.
Ako hoces da menjas pojedinacno za fill, za intro, za main, prvo ides u STYLE creator, izaberes za sta hoces da menjas boje, promenis, pa onda SAVE.

Jbg, verovatno izgleda zapetljano, ali nisam uspeo drugacije da objasnim. Nadam se da cete razumeti.

mariolino
23.02.2007, 09:44
Na desnoj strani moguće je dobiti više od 2 boje. To nije nikakva tajna za one koji su malo proučavali XG standard i sysex poruke.

Za najjednostavniju primjenu potreban je samo jedan MIDI kabel i pravilno postavljanje MIDI setupa u klavijaturi.
Moguće je te dodatne boje snimiti kao midi i zatim ih memorirati zajedno sa registracijama.Za složeniju doradu samih boja neophodno je poznavanje sysex poruka.

Ja sam jedno vrijeme to malo proučavao i stvar zaista funkcionira bez problema.
Za one koji koriste PC na svirkama moguće je to isto dobiti uz pomoć nekih programa.
S obzirom da namjeravam uzeti PA800 :D odustao sam od svega toga.

marco
23.02.2007, 11:32
Poz, jel moze neki mali tutorial o tim SysEx podacima, za nas koji to ne znamo. Bas me zanima to, ali ne znam odakle da pocenm. Video sam u uputstvu tabelu sa podacima, ali mi nije jasno na koji se nacin oni unose, da dobijem zeljene rezultate. Pozdrav.

marco
23.02.2007, 11:47
Tacnije, znam na koji se nacin unose (za one koji ne znaju moze preko Cakewalk-a ili preko nekog CASM editora) , ali ne znam koji je redosled slaganja, da bi se dobio neki rezultat.

mariolino
23.02.2007, 13:59
Ako stignem ovaj vikend ću nesto napisati.

flosarka
23.02.2007, 15:00
Da li ima neko možda INS datoteku za yamahu psr9000 za cakewalk?

flosarka
28.02.2007, 23:53
E pa jebi ga sad.Valjda jeste tako.Ne samo što sam tamo na forum pitao nego sam istovremeno još jednome odgovorio ustvari dopunio odgovor pa se valjda neko naljutio što sam dao veču informaciju nago što je trebalo.
Pa nema veze i prije nisam bio na onome forumu pa sam preživio a do odgovora sam ionako u međuvremenu došao sam i problem rešen :D

Draze
02.03.2007, 19:22
:D Pozdrav svima!

Sto se sut karte tice na neki nacin dobio sam je i ja,
na sajtu nikada nisam bio vulgaran,nikada se nisam
upustao u komentare jer u sustini oko sajzera ja sam
jos beba :D

Oduvek sam svirao harmoniku ali trenutno imam psr 1000
pa sam pitao za interne harmonike,nazalost niko me nije
udostoio bilo kakvog odgovora,obracao sam se par puta
direkno Zlatku i nista,dok su par njih tvrdili da su
isti taj paket nabavili kod njega.

Ni u jednom trenutku nisam radio nista sto bi bilo koga
iritiralo ali izgleda da nisam ni morao.

Ujedno molio bih vas da mi kazete dali se dobtre
interne hermonike mogu naci i gde?
Interesira me i dali se mogu nabaviti neke boje za
psr 1000.

Pozdrav
Dragoljub

fico
02.03.2007, 19:43
Naci se mogu samo posto si ti bio harmonikas tesko ces mozda dobiti onaj zvuk guerinke na yamahi ali se mogu srediti harmonike da zvuce dosta solidno .A to gde da se skinu morat ces se verovatno obratiti na ove momke koji imaju yamahe i da podupiru isti format zapisa kao kod tebe .Neznam dali su od 1000 1500 2000 3000 isti formati vce ili neki drugi .

Draze
02.03.2007, 20:02
:D Hvala ti na brzom odgovoru i naravno zamolio bih ako
neko zna ili ima dobre harmonike da me kontaktira jer
bih zeleo da cujem kako zvuce i po mogucnosti nabavio bih
tu opciju.


Pozdrav
Dragoljub

toma
02.03.2007, 20:46
sta se tice harmonika obrati se Zlatku
jer je on napravio paket od 12 registara internih harmonika
ja sam ih cuo i mogu vam rec da su izvrsne
mislim da su oko 80 eura.

ali najbolje posalji mu mail pa se dogovorite

pozdrav

toma
02.03.2007, 20:48
i jos nesto
ako ti nije odgovori na mail.
odi na forum napisi o cemu je rijec i sigurno ce ti odgovorit.

marco
02.03.2007, 23:22
Fico (Tomo) niste mi nista rekli, kako napreduje onaj projekat sto radimo :) Onaj midi setup ? Jel proradilo ?

toma
02.03.2007, 23:59
marco

nazalost jos nista.
fico mi je mailom napiso da isto jos nista nije napravio

ako sta bude javit cemo ti

pozdrav

toma
03.03.2007, 00:08
jos da kazem da sam nabavio pa 50 za jeftine novce
i kolega alen mi ju je pogogao sredit,to je ludnica
kako zvuci.

ovim mu se putem zahvaljujem.
na pa50 su harmonike stvarno odlicne,da su barem na yamahi
takve.

mislio sam yamahu prodat ali mi je nekako zao.
mozda sta i sa njom napravim
najveci problem je doici do dobrih boja a pogotovo do dobrih
harmonika.

na pa50 imam stvarno dobre harmonike(master,organ,kabinu,clarinete...)
i stvarno fenomenalno zvuce
ali sve harmonike koje sam nabavio za yamahu su poprilicni lose nisu ni blizu ovima sta imam na pa50

pozdrav

marco
03.03.2007, 01:51
A sto sad ne uzmes Yamahu i Korga, kad ih vec imas oboje, i sednes i pogledas koje su vrednosti efekata namestene za harmoniku na Korgu, pa pokusas prema njima da sredis onu na Yamahi :wink:

toma
03.03.2007, 02:09
probat cu pogledat ali ne vjerujem da ce to dobro ispasti na yamahi.

sad cu probat sredit te terce ako se bude dalo.
mislio sam uzet od zlatka harmonike ali bas sad nisam pri novcima pa ce to morat cekat.

ove harmonike u downlod centru sto sam skinuo
nisu bas nesto.
ali probat cu ja nesto napravit cim budem imao vremene jer sad radim,dodjem umoran sa posla ko konj pa mi se onda nis neda.

pozdrav

fico
03.03.2007, 05:19
Ma ja vam sad radim nocnu smenu u firmi a imam i neke ispite sad pa sam malo u frci sa vremenom i spavanjem ali cim uhvatim malo slobodno pozabiviti cu se sa tim i sigurno ce biti neki rezultat .Sad jedva da stignem pogledati mailove i zavrsiti sta sam kome obecao .

Draze
03.03.2007, 14:18
:D

Nazalost od Zlatka neverujem da bih mgo dobiti harmonike
jer sam se njemu prvo i obratio par puta,pa su neki
ijavili na forumu da su to nabavili i ponovo sam se
obratio Zlatku a zamolio kolegu da postavi primer da bih
cuo ali nije bilo ama bas nikakvog odgovra.

Sve mi je to delovalo pomalo aroganto i napisao sam
poruku sa blagom zamerkom sto je on odma sklonio.

Ako sam nesto pogresio ljudski je da se na to ukaze jer
mozda i nije bilo namerno ali nisam ama bas niada ulazio
u neke komentare jer i nisam za sajzere strucan pa sam
vise ucio nego da se mesam u nesto sto neznam.

Ipak nije biolo nikakve greske jer se jos jedan kolega
raspitivao oko toga sa istim epilogom.

Totalno ignoriranje.



Pozdrav
Dragoljub

toma
03.03.2007, 14:31
draze

slao sam ti privatnu poruku, daj odgovori
sta mislis o onome

pozdrav

kuki
10.03.2007, 01:59
Nemoj da vredjas te harmonike,jer sam ih ja pravio! :x
A umesto da govoris da nevalja ovo,nevalja ono.
Sedi za yamahu i probaj nesto da napravis a ne samo da skidas a posle kaze i nije bas nesto :!: