PDA

Pokaži Full Verziju : Aktivni zvucnici


mirandess
07.02.2011, 00:16
Treba mi vas savjet oko izbora aktivnih zvucnika ali Behringerovih :D znam da ne hvalite bas behringerove proizvide, ali nisam bas nesto sa novcima..... gledao sam kutije marke:

1. Behringer B212D
2. Behringer B208D
3. Behringer B215D

Ne planiram s njima raditi neke velike gaze poput svatova.... ali moze li posluziti za svirke, od 50-150 ljudi? Takodjer imam mixetu (opet cete reci katastrofa :D) Behringer Xenyx 1222 fx pasivnu...... Pa ako nije problem da mi napisete sve mane i prednosti. I vasa preporuka za neke koji nisu skupi, recimo do 550 km po komadu (da su aktivne,mogu biti i polovne)..... Hvala puno svima!

harepa50
07.02.2011, 00:41
Inače bih ti rekao da Behringera zaobilaziš što više možeš, ali kad se mora..
Znači od B208D nema ništa, 8" u bassu, a sviraš na aranžeru nećeš ništa dobiti. Najmanje ti treba 15" u bassu. A ovo što su sa 8" 200W sumnjam da je tako.

B212D (isto ne bih zbog dvanaestice)

B215D već može iako nosi 550W i ovaj i B212D koji je 12".

Bitno je da znaš da su kod Behringera bolje pasivne miksete nego aktivne (tako da ne možemo reći da ti je mikseta baš katastrofa :D)
Kod kutija je obrnuto.

Pozdrav.

mirandess
07.02.2011, 00:50
aha, joj izvini, za aranzer pa2xpro je :D znaci preporuka je B215D :D hvala puno! Ma ja sam, trebao po pola kupiti razglas sa kolegama, ali doslo je do nekih nesporazuma... tako da cu izgleda to morati sam kupiti, al nema veze.... Ma bitno mi je da mogu s njom odraditi neke male gaze tj svirkice i to je to... a poslje kad se nabere novaca kupujem nesto bolje u svakom slucaju hvala mnogo! ako jos nekom nesto padne na pamet neka kaze. hvala.

pedjajazz
07.02.2011, 01:15
Kolega mirandess,
trebao si malo procackati forum, tj ukucati u pretragu behringer i nasao bi vise posta izmedju ostalog i moj rekordno posecen post sto se tice behringera pod nazivom Bekstvo od Behringera!!!

Tu ti lepo pise sve, i bas sam pricao o kombinacijama pasivni behringer mikser, aktivna kutija behringer B315A
Ovako:
Sto se tiče tvog miksera to je najbolji mikser za te pare, 1222fx bih i ja ponovo kupio kada bih se vratio na behringer,.... Ima sve sto treba, za solidan sound.
Od onih nabrojanih kutija ne valja nijedna, sve sam probao jer pre par godina sam imao isti problem da se ozvučim za male pare!
B215A je najozbiljnija ali mozes ozvuciti najvise 60 ljudi otprilike, kada sam kupovao te aktivne behringer kutije u artistu sam uporedio b215A i B315 A razlika je 40 eura po kutiji,... odmah sam shvatio da je 215 samo za monitoring ili vezbu po kuci, uzeo sam dve 315A i zaradio para i para, nista mi se nikad nije pokvarilo,... itd, ozvucavao sam sa te dve kutije koje su ekstremno snazne i vece prostore od 200 kvadrata. Jedino sto su velike i teske, ma imas sve na onom postu samo pisem za dzaba,...
uglavnom behringer je ipak kakav takav brend, stara firma koja kopira velike brendove i ima asortiman jedan od najvecih, bukvalno proizvode skoro sve od opreme. Ja sam mikser i kutije prodao preko oglasa za par dana, naravno uz realnu cenu! Tako druze kupi nesto od behringera i zradi para, u medjuvremenu razmisli sta ces, prodaj to pa pazari sta ti dusa zeli. Eto ja tako uz pomoc Behringera radio, zaradio, i sada sviram i pevam na soundcraft pasivnom mikseru i aktivnim mackie srm450,... Uglanom aktiva je aktiva!
Nadam se da sam ti pomogao!

gagan
07.02.2011, 02:00
Pozdrav , i ja se mnogo raspitivo oko aktivaca od beringera , odusto sam zato sto se pregrejavaju e sad mozda sam se prevario pa nisam kupio , uzeo sam polovnu psx 12a JB system. Koliko sam cuo od prijatelja peringer ima cist zvuk tu su negde u rangu Hi Fi zv kutija , jedino to sto se pregrejava pojacalo u njima spas je postaviti dva ili tri kulera da hladi izlazno pojacalo u njima . Ja sam pazario polovnu jednu kutiju jb system psx12a al i ta se greje , a rebrasti hladnjak je spolja tako da moram i ja postaviti kulere . Nisam zadovoljan sa zvukom kajem se sto nisam kupio novu b212d beringer , ako slucajno zelite bolje i ako imate novaca onda rcf ili jbl eon , uvek bilo i bice KOLIKO PARA TOLIKO I MUZIKE

pedjajazz
07.02.2011, 02:19
Vidis, behringer nove aktivne nemaju rebraste hladnjake, evo primetio sam da mi se mackie srm450 vise greje nego 315A, sa hladjenjem nisam nikad imao problema, a radile su i po 10 sati bez gasenja, a i sada su klimatizovane sve prostorije, a ko jos pa svira pod satorima, tu ionako je pasivna za preporuku, s toga netacno, behringer se ne greje!!!!
Inace rcf, super naravno, a novi jbl eon 515, 315, bacanje para, bolje radi 200 puta prethodna jbl eon G2 serija, u novoj je tako kompresovan zvuk, uzas za sve osim za tehno zurke!
Tako da u odnosu na martin wisman, i ostale smesne firme, behringer pravi izbor, i shvatite ljudi da samo mi muzicari primetimo razlike u soundu, obicni ljudi vise gledaju atmosferu, repertoar, suknju, sise, a najvise u zadnje vreme koliko ce da kosta muzika,... pa ti vidi, kakva je situacija bar kod mene, tj. lokalni tezgaros, bez tv marketinga,... i behringer je ok. No svi mi tezimo da zadovoljimo svoje muzicke ukuse i standarde, stoga neka mirandess zaradi pa neka odabere ko covek kada bude imao para!

Milan$
07.02.2011, 03:19
slzem se s kolegom pedjajazz..jedan drug uzo te aktivne kutije skoro (315a),a pre njih svirao na sx300,covek odusevljen kako rade,ja ih licno nisam cuo,on kaze snage ima na pretek,a da mu nimalo ne zaostaje za kvalitetom Ev-ovi kutija..opet kazem nisam ih cuo,to su njegove reci..ali u poslednje vreme cujem da se ljudi i ne zale bas mnogo na behringerove aktivne kutije,uglavnom su zadovoljni,s obzirom da kostaju nove malo preko 250 evra komad,a ovaj drug naso par za oko 350 evra..tako da je ok prosao,i zadovoljan je..ljudi uglavnom blate behringer..istina nema neki zavidan kvalitet,ali bre ljudi pa za te pare ne znam koji djavo ocekujete..do skoro sam imao beringerov mixer kockicu(pmp2000)..placen nov 21000 dinara,dok je bio na akciji prosle godine...pogledajte malo oglase pa vidite za 200 eura koj mixer mozete da nadjete polovan..cak ni neki pasivan da je u ok stanju,a ovaj bio nov za te pare...samo korektor da nema muke sa strujom,i nemas brige s njim..gura 4 kutije,malo s mukom,ali ok...za 100 ljudi odlicno..a kod nas su u zadnje vreme i u glavnom takve svirke(bar 50%) do 100 ljudi..moze da zaradi mnogo vise nego sto vredi,sa solidnim zvukom...ljude ne vole beringera,jer ocekuju previse,za relativno malo para..sa behringerom mozes za 500,600 eura da se opremis skorz sa novom opremom i da odes da radis,zaradis,i za manje od desetak svirki sve to otplatis..kazem nije neki kvalitet,ali sto kaze pedjajdazz,niko dalje od muzicara i ne cuje tu razliku..bitno da gruva nesto na kutijama,i da pevaljka ima sto krace suknjice,ostalo manje vise..kod nas dole na jugu kafice radis najvise po 30,40 eura po glavi..i kakvo ozvucenje gazda ocekuje za te pare da mu doneses?naravno vrhunsko,ali ti doneses kakvo imas,i za te pare i njemu je ok,kazem opet samo da nesto gruva s kutija,i da se prodaje pice...malo se raspisao:D..sry..i ja isto kao i drugi kolege tezim da nabavim sto bolju opremu,al nekad mi krivo kad sve pare ulazes u nju,a neki debil te zajebava za neku crkavicu za gazu..al jbg..to je sto je..bij ili ces biti biven:D..pozz svima

pedjajazz
07.02.2011, 03:34
Zaboravio sam reci da je taj model b315A kao i malo skuplja novija serija Dsp 412, 415, 512 kopija po izgledu a samim tim i po prostiranju zvuka industrijskog standarda najprodavanije aktivne kutije mackie srm450, sto znaci da su prodorne i nabijacke,.... Ja sam zato posle b315a i nastavio na mackie, i veruj te mi snage nista vise nema u odnosu na b315a, jedino je konkretniji bas i naravno instrumenti izlaze cistije, ali zato se na vokalu sada cuje daleko vise svaka greska.

mirandess
07.02.2011, 04:15
@Milan$
Kolega u potpunosti se slazem sa vama! Sve sto ste rekli istina je, doduse ovdje se kod mene bas i ne svira ono tipa (klavijaturista i pevaljka). to ti je vise ono tipa vecer vina i meze (dalmatinske pjesme, zabavne....). Pa zato sam i rekao od 50 do 150 ljudi... Hvala na misljenju. :D

Evo skupio sam nekih 500 km, i jos cu skupljati malo i otici kupiti nove zvucnike... A sto se tice tog "mizernog placanja", znam momka koji svira na aktivi behringerovoj, na klavijaturi od koje nije izvukao nista, sve tvornicko, kad pjeva nema nimalo efekata niti delaya niti reverba.... ama bas nista, i uzme 50 eura, ili eventualno vise(kako se dogovori sa gazdom). Lik pojma nema, ne kazem nisam niti ja perfekcionista ali ovaj sajt i ljudi ovdje su mi pomogli oko izbora stvari za klavijaturu i kad vidim koliko se ja trudim, pravim od 10 pa do 2,3 ujutro klavijaturu (a po ovim kaficima jos nisam svirao nikada, jedino neke momacke veceri) da napravim i slozim sve boje i ritmove kako bog zapovijeda i da mi plati nesto mizerno u odnosu na primjer koji sam naveo.... nema smisla.... No dobro, ne zelim dalje da sirimo temu da ne ode u lock, jer stvarno mi ovo puno znaci. Meni je sada trenutno najvazniji izbor opreme (u ovom slucaju aktivnog ozvucenja behringer), performanse i vase misljenje.

Znaci B315A ili B215D..... hvala vam puno ljudi!

Milan$
07.02.2011, 05:05
tu smo da se pomazemo druze..:D

samo da pitam kolegu pedjajazz..koliko ljudi je najvise mogao da ozvuci sa ove dve b315A? hvala i pozdrav

pedjajazz
07.02.2011, 11:58
Kutije su stravicno prodorne, (B315A), kada mi je bilo potrebno vise zvuka, ja onda namestim gain na kutiji na maksimum jedan sat, inace uvek sam ga drzao na nuli,... podesim na mikseru normalno,... i postavim kutiju prvu na 10m koso od mene, da mi nebi hvatao mikrofoniju na kondezatorskom akg c520 pilotua, na dinamickim mikrofonima nece da mikrofonira,... drugu kutiju postavim paralelno od prve 30m dugackim kablom, i to je to,.. monitor mi nije trebao nikad, sve prsti na sve strane,... njena jedina mana je sto su teske i velike,.... za novu godinu iznajmim ja jos dva sx300 jer je lokal imao krivine, no medjutim nisam i cuo ev kutije, nigde ih nije bilo, jer ove stvarno pokrivaju veliki prostor, i jos nesto tri puta sam sa njima radio vani tj. napolju tu su tek no.1, kao da su za to pravljene. 120 ljudi ladno napolju a 150 unutra, naravno da je lepsi sound sa 4 manje i kvalitetnije kutije, ali to kosta. Kolega mirandess zaradi pa biraj posle po volji. Srećno!

Milan$
07.02.2011, 13:47
150 ljudi sa dve kutije?prijatno sam iznenadjen :D

nesaband
07.02.2011, 14:00
hmmmm!!!!
ovde meni neke stvari bas i nisu jasne!!!!!

kolega @Mirandes koliko ja vidim svira na jednoj od najskuljih klavijatura a to je korg pa2 a ovamo pokusava da ustedi na ozvucenju koje treba da proprati jedan tako silan instrument.

Pitanje za kolegu Mirandesa je:Da li tebe ovo interesuje onako iz radoznalosti koja je od kojih aktivnih kutija kakva ili stvarno zelis da nesto kupis od tih kutija?

koliko ja vidim ovde se prica pretvorila u aktivnu raspravu kolege @Pedjajazz i @Milana pa ne vidim bas svrhu ove teme.

da li je nesto dobro ili nije uglavnom moze da se proveri na taj nacin sto ces to sto zelis da proveris iznajmiti,poneti na svirku i doneti sam ocenu.

Moje misljenje je da beriger spada u srednju klasu i ako zelis kvalitet onda moras to i da platis.

KORG PA X serije zahteva vrhunske kutije i pojacala da bi moglo da se cuje to sto ona poseduje.

TOLIKO OD MENE

Milan$
07.02.2011, 14:12
kako ne vidite svrhu teme?kolega pitao za beringerove aktivne kutije,a mi smo izneli svoja misljenja o onim kutijama koje smo culi(beringerovim naravno)..neko je spomenuo kvalitet beringera,pa smo se na cas i na to osvrnuli..ne secam se da smo se raspravljali negde,samo pristojno polemisali:D..pozdrav drugari...

nesaband
07.02.2011, 14:18
@Milan:
nisi te mene dobro razumeo.Vasa polemika je i te kako korisna i obrazlozena ali ne vidim svrhu da neko ko ima para da kupi jedan od najskupljih aranzera ima potrebe da pita za beriger aktivne kutije?

Valjda moze sam da po samoj ceni vidi da to i nije neka klasa kutija.

nisam nista lose mislio na vase postove koje ste napisali i pazljivo sam ih procitao,ali mirandes je koliko se secam u ovoj temi napisao samo jedan post posle postavljenog pitanja pa je moj post i pitanje bilo upuceno njemu a ne vama.

nadam se da sam sad bio malo jasniji.

Milan$
07.02.2011, 14:21
moje izvinjenje onda kolega..nismo se razumeli...na ostalo ce kolega mirandes da odgovori:D..pozz

gagan
07.02.2011, 14:26
Aj i ja da uletim raspravu hehehehe , ja sam sa dve aktivke 12 -ice i buringer niks fx1205 tamburo u jednoj sali bilo ih je oko 130 - ak .Ja i moja yamahina sprava i niiko vise , ekstra je zvucalo ali ,,,, naj zvuk ce biti onda kad se koriste mininum cetri kutije , e onda se volumen smanji a doda se punoca tj bas pa to radi kao top. Ja kad se postavim odsviram nesto i snimim kao mid , pa posle uzmem ik i odem odprilike u sred prostora i ako tamo ima to sto treba .... nediram nista do kraja , samo cekam novce

mirandess
07.02.2011, 14:41
@ nesaband.

Korg pa2xpro je dar za maturu od mojih roditelja kao i stalak spider pro, umjesto auta golf 4 i polozenog vozackog ispita. To je dignuto sve na kredit i jos se odplacuje, od 7 ili 8 mjeseca prosle godine.... A vjeruj mi vec sam dovoljno sposoban da zaradim sam sebi ako nista te aktivne kutije, ne zelim vise starce upletat u to, znam da su u kreditima do grla a zivotni vijek se nikom ne zna... Stedim novce po malo svak mesjec po 150-200 km ustedim, dobiva se i za dorucak i za kavu i za cigare (da mi se tih cigara rijesit mogao bih kupit zgradu) :D , i zelim da Kupim kutije nove. Posto gledam cijene nisu nesto skupe u odnosu na dynacord i fbt..... to mi je bas ogroman iznos novca u stilu sa onim koliko ja stedim. Planiram kupiti behringer pa onda ako bogda prodati ga i kupiti nesto jace..... I za sve vrijedi sto spominjete, 4 kutije? Evo krpim pare da kupim prvo jednu pa drugu kutiju :D ali sam bez pomoci ikoga, a student sam... zato pitam, ako je vec cijena "mala" kod aktivnog behringera, onda pokusavam sto vise izvuci bolje komponente, za tih recimo 500-600 km. Nije radoznalost, vise mi je dosadilo svirati na kentranom razglasu (zvucnici od auta, linija, bas od auta, stalak od mikorfona kao satelit na dvosistemcu pionerovom). Vidim to valja za kuce, ali koliko toliko ozbiljno se zelim baviti sa time. Pa zato zelim kupiti, a ispitujem da sto bolje prodjem za "male novce". Hvala puno ljudi moji :D

nesaband
07.02.2011, 14:51
Ok druze,posujem to sto zelis nesto sam da stvoris.

Budi strpljiv i kupi nesto kvalitetno sto neces morati da prodajes jer ces se brzo pokajati ako kupis nesto jeftino a nekvalitetno.
od kolega si dobio dosta preciznih informacija o aktivnim kutijama tako da bi trebao da sam odlucis sta ces da radis.

Hvala ti na opsirnom odgovoru na moje pitanje i ako mislis da sam te na neki nacin uvredio onda se izvinjavam i tebi i tvojoj porodici.

mirandess
07.02.2011, 15:07
ma nesa bolan sta ti je! kakva uvreda covijece,pa sta ti je?! :D ja sam samo dao odgovor koji si trazio u kojem apsolutno ne stoji nista uvrijedljivo kao ni u tvome odgovoru :D bolan vama hvala na savjetu, hvala tebi. Nema nikakve uvrede, ja je ne vidim nigdje... Pa sta ti je nisam ja zapoceo ovu temu da se vrijedjamo :D sve je uredu i nema nikakvih isprika jer nije nista bilo. Hvala puno i nesi i pedji i milanu i gaganu.

probat cu biti strpljiv, ako ispadne nekakav poslic a dobro placen normalno, svi novci idu za kutije! :D a ako ne, morat cu se pomirit s time, ne zelim nista vise da starce peglam. hvala puno svima!!!

banezr
07.02.2011, 20:04
Ne znam da li ste culi za marku LUX, kineska marka, nisu velike pare, a sasvim solidno rade, ali kutije nisu za veci sastav

Burli
07.02.2011, 21:28
Odoh totalno u off, ali slažem se sa @nesaband.
Da sam na tvom mjestu prodao bih Pa2Xpro pa kupio Pa1X, ili Pa1Xpro ili možda čak i Pa800 pa za razliku od cirka 1500 maraka kupio 2 aktivna RCF ART300 zvučnika, koji se mogu naći za 700-tinjak evra, a za tu lovu koju si već skupio bih uzeo solidan mixer.
Čak šta više išao bih na varijantu Behringer DDX3216, čisto da ne mislite da sam okorjeli protivnik ovog brenda...
Jeste da bi sve bilo polovno, ali tvrdim da bi sa tom opcijom imao za klasu bolji ton nego sa Pa2Xpro i tim aktivnim Behringerom!!!

pedjajazz
07.02.2011, 21:38
Mislim da je ovo pravi savet, slažem se u potpunosti, ali 2xpro je poklon, a poklon se ne prodaje, nažalost!

Burli
07.02.2011, 22:19
Družiće se sa njim do kraja karijere???

nesaband
07.02.2011, 23:13
Ne znam da li ste culi za marku LUX, kineska marka, nisu velike pare, a sasvim solidno rade, ali kutije nisu za veci sastav
kolega,ne skreci sa teme,nemoj da zbunjujes coveka.

Te kutije LUX zaboravi da su dobre.Cena te kutije ti sama sve govori.
Ovde se ozbiljno razmenjuju misljenja o odredjenim kutijama pa ako imas nesto konkretno da kazes izvoli.

mirandess
08.02.2011, 00:12
@ Burli.
Ne planiram je prodavati, zelim jos nadograditi! Ako bude trebalo druzit cu se s njom do kraja karijere pa dok ne "rikne" :), a moze mi sigurno (ako bogda) trajati narednih 10-15 godina... Cilj mi je da idem sto vise uzbrdo a ne nizbrdo (mogao sam kupiti pa 800 i kutije, ali nisam htio, naravno bio je to moj izbor). :D I kolega spomenuo sam da necu svirati neke velike gaze sa tim zvucnicima nego neke male gaze, za pocetak, a poslje prodat kutije i kupit bolje kad zaradim novce... ali hvala puno na vasem misljenju. P.s. da ne bude da sam nesto lose rekao tj. da ne dodje do nesporazuma, nikakve ljutnje nema u ovom sto sam napisao. Cijenim vase misljenje i opcenito svacije misljenje.

@nesaband. Hvala kolega, puno to cijenim! :)

Burli
08.02.2011, 01:53
Kakva ljutnja, ja samo napisao šta bih ja uradio da sam na tvom mjestu, ali naravno ne mislimo svi isto.

mirandess
09.02.2011, 00:07
Kolega to su aktivni studijski zvucnici meni to bas i ne treba :S svejedno hvala na savjetu.